Jump to content

Eroare categorii vizibile pe site dar invizibile in BO


Recommended Posts

Tocmai ce am instalat de la zero 1.6.1.5, cu tema default, care are ceva produse de imbracaminte pe ea.

 

Pe site apar 3 categorii de produse - women, blouses, t-shirts, toate 3 vizibile !!!

 

In BO nu vad decat WOMEN !!! si mai vad o informatie precum 1 category disabled, fara sa imi spuna care. In category list nu am decat WOMEN.

 

Am redenumit WOMEN in altceva si i-am facut si vreo 7-8 sub-categorii. Cand ma uit la preview, una din subcategorii luase locul categoriei BLOUSES !!!!!

 

Am creat si o categorie noua, sa ii zicem NEW_CAT. Asta nu imi apare in rand cu WOMEN . T-SHIRTS etc ... ci imi apare doar jos, in footer-ul site-ului, acolo unde apare si fosta WOMEN.

 

1. Care e treaba cu categoria T-SHIRTS de nu o vad in BO?

2. De ce o sub-categorie mi-a fost trecuta la categorie?

3. Cum fac ca noile categorii pe care le creez (dar si cele vechi) sa nu mai apara in footer, ci sa imi generez un category block undeva pe partea stinga a site-ului?? E un add-on pt asa ceva?

4. fara legatura cu celelalte: daca vreau sa cumpar o tema, de unde sunt facturat, din Romania sau din UE?

 

Merci

Adi

Link to comment
Share on other sites

site-ul este offline

o sa mai butonez azi prin el, si o sa caut si acel "meniu orizontal in antet"; macar daca as putea reusi sa sterg T-SHIRTS ala ...

referitor la facturarea pt teme, am vazut ca pretul are un fel de "taxa" de 20% ... o fi la fel si TVA-ul in Franta, habar nu am, vad io azi cind finalizez achizitia unei teme

 

merci si spor tuturor

Adi

Link to comment
Share on other sites

aratane macar o captura de ecran, sau mai multe capturi, ca asa credem ca este o configuratie de modul, dar dupa orice mdificare de novice , este recomandat golirea cache-ului din BO>parametri avansati>performanta

daca ai un teamview-er te putem ajuta online pe cuca ta (cuca=pc) ;)

Link to comment
Share on other sites

1. aia pare sa fie tema standard.

2. "este un modul 'Meniu orizontal in antet' daca folosesti tema standard." dupa cum spuneam mai sus.

e asa de greu sa mergi in admin > module > Meniu orizontal in antet si sa vezi ce e acolo ?!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

in primul rand sterge toate produsele din prestashop, la module ai un modul "clean prestashop" sau "curatator pentru prestashop"

iar categoriile le pui din modulul "bloc:meniu orizontal in antet" acolo ai configure si vezi ce ai acolo, dupa ce ai creat categoriile

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...