Jump to content

Modul plata Credit Europe Bank - Card avantaj


Recommended Posts

Are cineva instalat pe prestashop un modul de plata pentru Credit Europe Bank? Am primit niste comisioane bune de la ei, dar se pare ca integrarea/crearea unui modul de plata sunt dificile datorita colaborarii cu echipa lor de support care ne-au trantit niste documentatii si descurca-te.

Sunt dispus sa platesc pentru el.
Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...

this is turkey bank system (est.com.tr). i developed this module and successfully 2 years it works.
If you who would like to buy or with questions can reach me ;-)
module information
http://www.prestasource.info/sanal-pos-modulu3d-secure-prestashop/
sale e-mail
[email protected]
est.com.tr referance
Credit Europe Bank - Card avantaj
garanti bank
işbank
anadolubank
finansbak
teb
halkbank


regards
safa

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Nu este vorba deloc ca am disparut sau ca nu pot face acest modul dar pur si simplu nu am avut timp sa analizez intr-un scurt timp ce implica realizarea acestui modul. In cazul in care esti interesat si dispus cu adevarat ma poti contacta din nou pentru a discuta de costuri, etc..

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Imi dai email la cristian ad lenjerie dot ro sau add pe idul lenjerie si iti arat modulul instalat pe prestashop si pret.
Functioneaza atat pentru plata integrala cat si pentru plata in rate (max 60) , functioneaza ok in paralel cu mobilpay si epayment.

Link to comment
Share on other sites

tocmai ... asta era si ideea ... este gata conform documentatiei lor ... doar ca trebuie testat ... despre asta nimeni nu zice nimic ... nu-l pot testa ... imi trebuie cont la ei , o firma si nu stiu cate contracte cu ei ... cu asta ar trebui inceputa discutia ... cu ce vor cei de la banca ... nu cu ce vrei tu ... modulul este inutil cat timp nu ai un contract cu credit-europe ... :))

Link to comment
Share on other sites

O sa descoperi ca nu contractul este problema, iar documentatia care ti-o dau este varza cu carrne iar suportul este dat de turci absolut inocenti, cei de la CBE Romania nu au habar de nimic in ecuatie decat de semnat hartiile. Dupa cum vezi mai sus, am mai discutat si cu alte persoane care s au dat la fund cand au vazut cu ce au de a face, in cel mai bun caz imi dadeau doar varianta de plata cu card, fara rate.

Deci nu iti da nimeni modulul, doar indicatii sa il faci. Pentru cei care descopera ca nu stiu sa il faca sau nu vor sa piarda x zile, eu il ofer gata de implementat.

Link to comment
Share on other sites

am trecut prin toate etapele ... mai putin testul ... nu stiu daca functioneaza ... dar m-am blocat in relatia cu banca ... problema la banca este ... comisioane, contracte,"hartii" cum le numesti tu si multe altele ... deci ce oferi deocamdata este inutilizabil ... dar sa ne intoarcem la topic, nu ai pomenit de versiunea de presta pe care functioneaza ...

Link to comment
Share on other sites

Cred ca este o confuzie, asta nu este mirc sau chat si in orice caz nu interogarea mea.
Este inutilizabil? Eu zic sa te duci la culcare ca esti obosit. Daca tu esti vre un pustan care vinzi tigari electronice pe net, nu inseamna ca ceilalti nu au o firma si actele necesare sa aiba o relatie bancara. Nu ti se cere absolut nimic in plus sau in minus fata de a deschide un cont bancar pentru societatea ta.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...