Jump to content
  • 0

Problem z generowaniem miniaturek


Searlas10

Question

Witam. Przy próbie wygenerowania od nowa miniaturek (z usunięciem poprzednich) po około 3 minutach wyskakuje błąd:

Request Timeout

This request takes too long to process, it is timed out by the server. If it should not be timed out, please contact administrator of this web site to increase 'Connection Timeout'.

 

Po pierwsze sprawdziłem informacje konfiguracyjne w panelu presty i widnieje tam informacja, że maksymalny czas wykonywania = 700, więc teoretycznie nie powinno być problemu, przejrzałem kilka tematów na ten temat, próbowałem generować miniaturki grupami np. produkty i rozmiar thicbox, bez usuwania poprzednich miniaturek, ale mimo wszystko trwa to dłużej niż 3 minuty i bład nadal się pojawia. Skontaktowałem się z dostawcą mojego hostingu i dostałem wskazówkę by dodać wpis "php_value max_execution_time" do pliku .htaccess. Dodałem ten wpis w pliku .htaccess w głównym folderze /presta, ale i to nie pomogło, również przy imporcie większej bazy .csv przerywa mi wykonywanie skryptu. Przeczesałem już sporo tematów na ten temat, ale nie udało mi się znaleźć rozwiązania. Być może sprawa jest banalnie prosta, a ja popełniłem jakiś głupi błąd, proszę o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

7 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

To jest normalny błąd jaki pojawia się podczas generowania dużej liczby miniatur.

Wystarczy po jego wystąpieniu wrócić do generowania z odhaczoną opcją usuwania zdjęć. Zostają wtedy generowane dalsze brakujące zdjęcia. Po którymś razie zamiast błędu zobaczysz komunikat mówiący, że generowanie zostało zakończone poprawnie.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

 

 

się z dostawcą mojego hostingu i dostałem wskazówkę by dodać wpis "php_value max_execution_time" do pliku .htaccess. Dodałem ten wpis w pliku .htaccess w głównym folderze /presta, ale i to nie pomogło, również przy imporcie większej bazy .csv przerywa mi wykonywanie skryptu. Przeczesałem już sporo tematów na ten temat, ale nie udało mi się znaleźć rozwiązania. Być może sprawa jest banalnie prosta, a ja popełniłem jakiś głupi błąd, proszę o pomoc.

być może wartość wprowadzona do pliku .htaccess była zbyt mała,

dodatkowo, nie wierzę w to, że hosting nie ogranicza czasu wykonywania skryptów w jakikolwiek sposób, z całą pewnością istnieje jakaś granica, której nie możesz przekroczyć

Link to comment
Share on other sites

  • 0
12 godzin temu, lukash4 napisał:

Też mam podobny problem , maksymalny czas ustawiony na 240 s a po 120 s generowanie miniatur się wykrzacza... Co może być tego przyczyną?

Nie wiedząc nic o Twoim sklepie (wersja, hosting, wersja php itd) możemy wróżyć z fusów jedynie :) Ogólnie pierwsze do sprawdzenia to ustawienia php.ini do którego nie każdy hosting daje dostęp. Można zawsze poprosić admina o podanie informacji nt czasu wykonywania skryptów. Spotkałem się kilkukrotnie z blokadami zakładanymi na httaccess, gdzie mimo wprowadzania większej wartości zabezpieczenia hostingu je pomijały. Ze względu na odgórny czas jaki był na serwerze, powyżej którego nie dało się ustawić żadnej wartości (działającej - bo oczywiście zapisać można było dowolną wartość).

Link to comment
Share on other sites

  • 0
On 4/18/2019 at 9:09 AM, design4VIP said:

Wrzuc sobie nowy plik z zawartoscia

<? phpinfo(); ?>

Wywolaj zawaryosc i obadasz dokladnie wszelkie ustawienia i czy twoje zmiany sa w ogole brane pod uwage

Ustawienia są brane pod uwagę po zmianie. W informacjach konfiguracyjnych Presty także widać. zmianę. Wersja presty 1.6.18

Hosting vps na litespeed, php 7,1.

 

 
Edited by lukash4 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...