Jump to content

Paczkomaty Inpost - wybór Paczkomatu


Recommended Posts

Witam,

W sklepie chcę dodać możliwość wysyłki paczek poprzez Paczkomaty Inpost.

czy istnieje darmowy moduł, gdzie na etapie składania zamówienia klient może wskazać, do którego Paczkomatu należy wysłać przesyłke?

Nie potrzebuję pełnej integracji z Inpost, tj. mozliwości tworzenia zamówień/etykiet po spotrnie BO.

Tylko i wyłącznie wybór docelowego Paczkomatu na etapie składania zamówienia.

pozdrawiam

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Moduł tak ale żeby otrzymać od nich token należy podpisać z nimi umowę na X przesyłek?

 

Ja podpisałem umowe już jakiś czas temu ale bez zdefiniowanej liczby przesyłek. Nie wymagali tego jeszcze kilka miesięcy temu i nie sądze aby cokolwiek się zmieniło.

Link to comment
Share on other sites

Czyli jest tak jak pisałem w kwestii otrzymania tokena, należy podpisać umowę?

 

Trudno mi powiedzieć jak jest w chwili obecnej bo podpisywałem umowe jak nie potrzebowałem tokena ale najpewniejszym źródłem informacji będzie infolinia.

Link to comment
Share on other sites

Żeby otrzymac token nie trzeba podpisywać umowy, wystarczy być zarejestrowanym i mieć dostep do managera paczek w Inposcie.

Wtedy kontaktujesz się i prosisz o wygenerowanie tokena dla zarejestrowanego konta. Sam modul jest darmowy.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

czyli  trzeba sie z nimi skontaktowac

 

Albo opiekun albo infolinia, zresztą z tego co pamiętam to chyba mój opiekun też to przerzucał na jakieś wspracie zatem zadzwoń może do nich a uzyskasz najbardziej wiarygodne info. Dostaniesz tabelkę do wypełnienia, dane firmy etc i za godzinę zwrotkę z tokenem.

Link to comment
Share on other sites

Zainstalowałem poprawnie ten moduł, dostałem od inpostu token, skonfigurowałem chyba poprawnie wysyłki i adresy wszystkie a przy składaniu zamówienia nie pojawia się możliwość wybrania paczkomatu, czy robię coś źle? jak  to działa ?

Link to comment
Share on other sites

a gdzieś się wyświetla komunikat ze aplikacja jest poprawnie skonfigurowana? bo poza token czyli początkowa konfiguracja to zmieniłem tylko 

DOMYŚLNY ROZMIAR PACZKI, WYSYŁANIE PACZEK, STATUSES

no i WYBIERZ DOSTĘPNE FUNKCJE wybrałem tylko Paczkomaty InPost

Link to comment
Share on other sites

a gdzieś się wyświetla komunikat ze aplikacja jest poprawnie skonfigurowana? bo poza token czyli początkowa konfiguracja to zmieniłem tylko 

DOMYŚLNY ROZMIAR PACZKI, WYSYŁANIE PACZEK, STATUSES

no i WYBIERZ DOSTĘPNE FUNKCJE wybrałem tylko Paczkomaty InPost

 

Cache wyczyściłeś? Jeżeli nie to spróbuj.

Może jakiś konflikt też być z jakimiś dodatkami, masz coś doinstalowane niestandardowego?

Link to comment
Share on other sites

Po usunięci cache moduł działa, lecz nie wiem gdzie zmienić ten opis cały paczkomatu. W sposobach dostawy nie da się tego zmienić (dodałem "ok. 1-2 dni robocze" i jak widać po tym pojawia się cala wiązanka inpostu). No i trochę jest zabawy z ustaleniem cen za paczki

 

9d6c8ec1c4903.png

Link to comment
Share on other sites

dziwne, bo również w plikach w ftp nigdzie nie ma tego napisu :/

Są, w kontrolerze modułu i są ładowane przez instalator do bazy danych.

Configuration::updateValue('INPOST_PL_DESC_PL', "Dzięki Paczkomatom InPost możesz odebrać lub zwrócić paczkę. 98% paczek jest gotowych do odbioru już dzień po nadaniu. Aby odebrać paczkę wystarczy numer telefonu oraz kod odbioru otrzymany sms-em.");

 

Jak chcesz się pozbyć tego reklamowego bełkotu, to go skasuj i zresetuj moduł.

Stałych nie kasuj, bo funkcja getModulesDescriptions() zacznie sypać błędy.

Zrób tak:

Configuration::updateValue('INPOST_PL_DESC_PL', "");

Jest tam kilka linii tego bełkotu i to w 3 językach.

Link to comment
Share on other sites

Są, w kontrolerze modułu i są ładowane przez instalator do bazy danych.

Configuration::updateValue('INPOST_PL_DESC_PL', "Dzięki Paczkomatom InPost możesz odebrać lub zwrócić paczkę. 98% paczek jest gotowych do odbioru już dzień po nadaniu. Aby odebrać paczkę wystarczy numer telefonu oraz kod odbioru otrzymany sms-em.");

 

Jak chcesz się pozbyć tego reklamowego bełkotu, to go skasuj i zresetuj moduł.

Stałych nie kasuj, bo funkcja getModulesDescriptions() zacznie sypać błędy.

Zrób tak:

Configuration::updateValue('INPOST_PL_DESC_PL', "");

Jest tam kilka linii tego bełkotu i to w 3 językach.

żebym ja się jeszcze tak świetnie na tym znal to moze bym to zrobił, ale niestety jestem zielony;/

Link to comment
Share on other sites

[PrestaShop] Fatal error in module file :xxxx/modules/inpost/inpost.php:

syntax error, unexpected '[', expecting ')'

Błąd o którym piszesz wynika z wersji PHP. Autorzy modułu intensywnie korzystają ze zmian wprowadzonych w PHP 5.4, więc albo zmiana wersji PHP na serwerze, albo ręczna zmiana praktycznie we wszystkich skryptach php modułu.

Link to comment
Share on other sites

Są, w kontrolerze modułu i są ładowane przez instalator do bazy danych.

Configuration::updateValue('INPOST_PL_DESC_PL', "Dzięki Paczkomatom InPost możesz odebrać lub zwrócić paczkę. 98% paczek jest gotowych do odbioru już dzień po nadaniu. Aby odebrać paczkę wystarczy numer telefonu oraz kod odbioru otrzymany sms-em.");

 

Jak chcesz się pozbyć tego reklamowego bełkotu, to go skasuj i zresetuj moduł.

Stałych nie kasuj, bo funkcja getModulesDescriptions() zacznie sypać błędy.

Zrób tak:

Configuration::updateValue('INPOST_PL_DESC_PL', "");

Jest tam kilka linii tego bełkotu i to w 3 językach.

W jaki sposób zresetować moduł ?

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

próbuję skonfigurować moduł inpost v 1.1 dostałem token , podczas konfiguracji presta1.5.6 zgłasza błąd, podpowiedzcie proszę o co chodzi i co z tym zrobić

[PrestaShopException]

Property Configuration->name length (35) must be between 0 and 32
at line 837 in file classesObjectModel.php

831.
832.             $message = $this->validateField($field, $this->$field);
833.             if ($message !== true)
834.             {
835.                 if ($die)
836.                     throw new PrestaShopException($message);
837.                 return $error_return ? $message : false;
838.             }
839.         }
840.
841.         return true;
Link to comment
Share on other sites

- w tabeli ps_configuration, pole name ustaw długość na 64 (chyba że moduł w czasie instalacji już to zrobił i ustawił na 255 ),
- w klasie  Configuration w tablicy $definition dla pola 'name' ustaw size na tą wartość
 

Link to comment
Share on other sites

atomek,

dzięki że sie odezwałeś , podrzuc jeszcze gdzie szukać :

w klasie  Configuration w tablicy $definition dla pola 'name' ustaw size na tą wartość

bo ja z tych mniej zorientowanych jestem

 

jakub

Link to comment
Share on other sites

w pliku /classes/Configuration.php


public static $definition = array(
    'table' => 'configuration',
    'primary' => 'id_configuration',
    'multilang' => true,
    'fields' => array(
        'name' =>             array('type' => self::TYPE_STRING, 'validate' => 'isConfigName', 'required' => true, 'size' => 32), // tu musisz zmienić wartość
        'id_shop_group' =>     array('type' => self::TYPE_NOTHING, 'validate' => 'isUnsignedId'),
        'id_shop' =>         array('type' => self::TYPE_NOTHING, 'validate' => 'isUnsignedId'),
        'value' =>             array('type' => self::TYPE_STRING),
        'date_add' =>         array('type' => self::TYPE_DATE, 'validate' => 'isDate'),
        'date_upd' =>         array('type' => self::TYPE_DATE, 'validate' => 'isDate'),
    ),
);

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...