Jump to content
  • 0

Problem z multistore


MotyF

Question

Witam.

 

Mam problem z multistore. Posiadam 2 domeny skierowane na jeden katalog. Sklepy działają bez problemu, ale problemem jest wyświetlanie modułów.

 

Mianowicie. Klient hurtowy domyślnie cen nie widzi, jak to w hurtowni.Więc grupa domyślna "klienci" ma wyłączone pokazywanie cen.

 

Aby detalista widział inne ceny, utworzyłem nową grupę "detal" i ustawiłem ją jako domyślą dla gościa, klienta i odwiedzającego w sklepie detalicznym.

Grupie tej uruchomiłem również wszystkie moduły jakie są zainstalowane w sklepie.

 

Efekt jest taki, że detalista cen i tak nie widzi, po wejściu w produkt ma informację "brak uprawnień" a połowa modułów jest niewidoczna.

 

Wchodząc w te moduły wszędzie mam zaznaczone "Obsługuj wszystkie sklepy" ale nic to nie daje.

 

Sklep detaliczny (inna domena) skierowana jest poprzez public_html jako link symboliczny (jeżeli może to mieć na coś wpływ)

 

Czy tworząc nową dowolną grupę można jej ustawić uprawnienia jak domyślna grupa (klienci)?

 

Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

2 sklepy na jednej bazie i tych samych plikach. Jest hurt i detal. 

 

Hurt ma przypisaną grupę domyślną "klienci" a grupa ta ma wyłączone ceny. Klient po rejestracji dostaje inną główną grupę, która daje odpowiedni rabat + widok cen.

 

Detalista ma widzieć ceny, więc nie mogę skorzystać z tej samej grupy, tj "klienci" więc dostali grupę detal. I grupa ta, choć ma wszystkie uprawnienia - nie można wejść choćby w produkt (brak uprawnień)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

kazdy sklep musi miec przynajmniej 3 grupy klientow : odwiedzajacy - czyli zaden zapisany klient, gosc - ci co zarejestrowani sa bez pelnego formularza, oraz klient - ci co zarejestrowali sie na full z haslem itd.

jesli masz dwa sklepy w multistore to albo prowadzisz wspolne grupy dla obu sklepow albo musisz zdublowac te grupy jesli chcesz miec rozne bajery w roznych sklepach

 

w twoim przypadku musisz zdublowac odwiedzajacych i przypisac ich do roznych sklepow i ustawic widocznosc cen

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...