Jump to content

Windows Server Kurulum Problemi

Recommended Posts

Arkadaşlar Merhaba,

Windows server altında www.xxxx.com web sitemin altına market.xxx.com diye subdomain oluşturup prestashop'u buraya install ettim.Kurulum aşamasında bir sıkıntı oluşmadı.Ancak admin panel'e girmek istediğimde

Path is not the same between your browser and you server :
- Server:
admin111/login.php

- Browser:
\admin111\login.php

Şeklinde hata mesajı veriyor.Ancak admin panel'e girişi ve gerekli ayarları gerçekleştirebiliyorum.

Ancak siteye girmek istediğimde sayfa açılmıyor.Herhangi bir hata mesajı da vermiyor.Bu problem neden kaynaklanıyor olabilir.

Şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba;
Bu sorun config/config.inc.php dosyasındaki path fonksiyonlarından kaynaklanıyor. Maalesef windows makinalarda dirname(__FILE__) fonksiyonu linux gibi çalışmıyor. Aslında bir çözümü var ama buraya sayfalarca onu yazmadan önce şunu yazmak isterim.
Bu sorunu giderseniz bile IIS'in başka entrikaları yüzünden prestashop sürekli sorun yaşatacak. Hele 64 bit makinalarda alışveriş yapma imkanınız bile olmayabilir. Auth hatası diye resmi olarak bildirilmiş bir hata var.
Gelelim çözüme

FTP ile admin klasörünüze girin ve login.php yi açın
ve şu kodu bulun

if (strcmp($pathServer, $pathUser)) $errors[] = Tools::displayError(‘Path is not the same between your browser and you server :’).’

‘. Tools::displayError(’- Server:’).’
‘.htmlentities($pathServer).’

‘. Tools::displayError(’- Browser:’).’
‘.htmlentities($pathUser);

Kodu silin veya benim tavsiyem en başına /* ve en sonuna */ ekleyin derlenmesini engellemiş olursunuz.
Kolay gelsin