Jump to content

Undefined index:AdminLoginController.php


doghi

Recommended Posts

Hello prestashop users,

 

Can you help me with this situation?:

 

When i'm trying to login in my admin account i'm getting this message:

 

Undefined index:AdminLoginController.php on line 296

 

post-1030128-0-18073500-1469430559_thumb.jpg

post-1030128-0-18843100-1469430560_thumb.jpg

 

My AdminLoginController.php looks like:

 

post-1030128-0-72002500-1469430559_thumb.jpg

 

Prestashop version : 1.6.0.14

I'v done no update, no new install of any addon, i have this website since the summer of 2015

Edited by doghi (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Hello prestashop users,

 

Can you help me with this situation?:

 

When i'm trying to login in my admin account i'm getting this message:

 

Undefined index:AdminLoginController.php on line 296

 

attachicon.gif1.jpg

attachicon.gifblank.jpg

 

My AdminLoginController.php looks like:

 

attachicon.gif3.jpg

 

Prestashop version : 1.6.0.14

I'v done no update, no new install of any addon, i have this website since the summer of 2015

Verifica daca ai vreun override pentru AdminLoginController.php, e posibil ca asta sa fie problema

Link to comment
Share on other sites

Intra in folderul /overrides/controllers si vezi daca exista fisierul AdminLoginController.php. Daca da, redenumeste-l in AdminLoginController_old.php sau orice alt nume. Dupa asta trebuie sa stergi fisierul class_index.php din folderul /cache pentru a reimprospata index-ul de clase.

Link to comment
Share on other sites

Intra in folderul /overrides/controllers si vezi daca exista fisierul AdminLoginController.php. Daca da, redenumeste-l in AdminLoginController_old.php sau orice alt nume. Dupa asta trebuie sa stergi fisierul class_index.php din folderul /cache pentru a reimprospata index-ul de clase.

Nu exista fisierul AdminLoginController.php

Link to comment
Share on other sites

In cazul acesta banuiesc ca s-au facut schimbari direct in fisierele core. Te sfatuiesc sa descarci versiunea ta de Prestashop de aici si sa inlocuiesti fisierul AdminLoginController.php din /controllers/admin cu fisierul din arhiva descarcata

Asa merge, am facut si vineri chestia asta. Dar din cate vad se adauga iar codul ala peste...nu inteleg dc.

Link to comment
Share on other sites

Cred ca este un modul care face asta, verifica in lista de module. Mergi la Advanced Parameters > Performance si selecteaza Yes pentru Disable non PrestaShop modules

Nu or sa apara diverse probleme de functionalitate?

 

Sa fac setarea asta dupa ce schimb fisierul AdminLoginController.php?

Link to comment
Share on other sites

Ideea e ca am sters codul acela, logarea merge o perioada apoi reapare codul. Nu prea imi permit acum sa dezactivez modulele deoarece am 3 oameni care lucreaza la produsele de pe site, adaugare + SEO.

 

Dupa ce terminam adaugarea de produse o sa fac si dezactivarea modulelor.

 

Intre timp am mai gasit un bug, pozele produselor/categoriilor apar destul de pixelate si nu inteleg dc.

Link to comment
Share on other sites

Intre timp am mai gasit un bug, pozele produselor/categoriilor apar destul de pixelate si nu inteleg dc.

 

Referitor la imagini, in primul rand trebuie sa te asiguri ca au o calitate acceptabila cand le uploadezi.

Ca sa le schimbi calitatea du-te la Preferinte > Imagini si o sa gasesti acolo setari legate de aspectul asta.

De asemenea este necesar sa faci o regenerare a acestora.

Link to comment
Share on other sites

Am o mare problema, incepand de ieri dimineata site-ul foloseste prea mult CPU (de la maxim 20% la 88% si asa ramane blocat) abia se misca. Site-ul il am hostat la godaddy, nu am avut probleme pana acum cu ei. Cred (sunt sigur) ca este o problema de la site, trafic momentan nu am pe el pentru ca nu l-am promovat momentan.

 

Am dezactivat tot si ramane tot la 88% cpu

 

Aici puteti vedea site-ul

 

Smart cache pentru CSS

Da Nu
 
Smart cache pentru JavaScript
Da Nu
 
Se comprimă codul HTML
Da Nu
 
Comprimă inline JavaScript in HTML
Da Nu
 
Se mută JavaScript la sfărșit
Da Nu
 
Optimizare Apache
Da Nu
 
Edited by doghi (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...