Jump to content

PrestaShop'u Nasıl Güncelleyebilirim...

tarihci20

Recommended Posts

Merhaba Arkadaşlar,

Ben prestashopun 1.0.0.3 RC sürümünü kurmuştum siteme. Daha sonra malumunuz 1.0 stabil final versiyonu çıktı. Şimdi ben sitemi hiç bir kaybım olmadan nasıl güncelleyebilirim. Bunun için bir yama var mıdır yoksa eski versiyonu silip yeni bir kurulum mu yapmalıyım?

Bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Merhaba,

öncellikle şimdiki kurulumuzun tüm ftp klasörlerinin yedeğini alınız. Modüllerde ve temada düzenleme yaptıysanız daha sonra gerekebilir.

PrestaShop son sürümünü indirin, zip dosyasından çıkarın ve /config klasörünü silin (bu çok önemli)

Daha sonra tüm dosyaları (config klasörü haric) ftp programınız ile prestashop anadizinine atınız. (mevcut olan dosyaların üzerine yazılacak, evet deyin)

Dosyaları yükledikten sonra tarayınıcınz ile http://sizinsite.com/install adresini cağırınız. Acılan sayfada update (güncelleme işlemini seçiniz)

Kolay gelsin...

Merhaba Başar kardeş eline sağlık dersler çok güzel olmuş. Fakat ben 3 seferdir uğraşmama rağmen 3. adıma geliyorum system compilibity diyor fakat işlemi sonlandıramıyor. Ben manuel olarak durduruyorum. Fakat "Hack attemp" diye bir yazı çıkıyor sitede.

Nerede hata yapıyorum acaba?