Jump to content

[Çözüldü]Sitemdeki SEO sorunu

ibrahim038

Recommended Posts

Merhaba Öncelikle bana her konuda yardımcı olduğunuz ve beni yanlız bırakmadığınız için teşekkür ederim.Şimdiki sorunum şöyle: Arama motorunda sitemde yüklü olan ürünün adını giriyorum.Ancak ya farklı bir kategori çıkıyor ya da farklı bir ürün çıkıyor.Çoğu zaman ya hiç çıkmıyor yada 2.-3. sayfalarda çıkıyor.Bunun herhangi bir ayarı var mı?Ürün ekleme sayfasında etiket var bu etkiler mi? yada neler etkiler? Nasıl bir ayar yapabilirim?

Edited by ibrahim038 (see edit history)

Googleye sitenizi indexlemesi için biraz zaman vermelisiniz, sürekli sitenizde ürün veya kategori isimlerinizi değiştirseniz böyle durumlar olacaktır, daha önce index lenen sayfalarınız arama motorlarında belli bir süre kalır, çözüm için google webmaster sayfasından ilgili linkleri manuel kaldırmak veya site haritası ekleyerek beklemelisiniz.

Edited by Şahin YILDIZ (see edit history)

Şahin bey her  problemimde bana yardımcı olduğuuz için teşekkür ederim.Aslında sizin cevabınızla bu konularda ne kadar bilgisiz olduğumu fark ettim.Ben sadece sitemde ürün eklerken seo kagegorisini düzgün yapar etiketleri de yazarsam sayfam indekslenir diye düşünüyordum.Webmasterdan araştırdım ve sitemi ekledim.Adım adım istenilen basamakları yaptım. Prestashopun google sitemp programından oluşan iki sitemap bağlantısını webmaster a tanıttım.Ancak birkaç sorum daha olacak.Sitemap'i oluştururken güncellemeyi gülük olarak değiştirdim haftalık mı yapmalıydım?Bide sitemapler hiç hata vermedi ancak biri beklemede diyor birinde de hiçbirşey yazmıyor.Ayrıca dizine eklenen sekmesinde - işareti var.Bu durum normal mi yoksa hatalı bir durum mu var ?