Jump to content

Tak me odpojili od hostingu :(


kamenak

Recommended Posts

Tak ja nevim uz. Strávil jsem skoro půl roku rozbíháním prestashopu vcetne automatickeho importu ktery jsem si nechal vyrobit. A kdyz mam hotovo dodelam friendly url (coz mi taky dalo zabrat) a cekam na indexovani od vsemocneho googlu , tak mi odpoji hosting :( ja se z toho fakt pos.....
Nevite nekdo pls co znamena tahle zprava od poskytovatele hostingu? Respektive kdy tyyto chyby vznikaji? Je mozne ze tyto "dlouhe dotazy" pri importu do DB, nebo je to pri samotnem behu PS? Termin "dlouhy dotaz" je pouzivan v momente kdy presahnu cas servrem urceny pro zpracovani scriptu? Jde-li neco poznat z tohoto zapisu, který jsem obdrzel dnes emailem :


Vase aplikace na domene prave nekolika soubezne bezicimi dlouhymi
dotazy zpusobila pretizeni databazoveho serveru. Na pomale dotazy a riziko pretizeni
z nich vyplyvajici jsme Vas jiz upozornovali dne 21.4.2010. Podle obchodnich
podminek byla aplikace odstavena z provozu.

Prikladam jeden z pomalych dotazu, ktery pretizeni zpusobil:

# User@Host: (pristupove data k db)
# Query_time: 419 Lock_time: 0 Rows_sent: 0 Rows_examined: 0
use (jmeno db);
SET timestamp=1273050528;
SELECT p.*, pl.`description`, pl.`description_short`, pl.`link_rewrite`,
pl.`meta_description`, pl.`meta_keywords`, pl.`meta_title`, pl.`name`, p.`ean13`,
i.`id_image`, il.`legend`, t.`rate`, m.`name` AS manufacturer_name
FROM `ps_product` p
LEFT JOIN `ps_product_lang` pl ON (p.`id_product` = pl.`id_product` AND pl.`id_lang`
= 3)
LEFT JOIN `ps_image` i ON (i.`id_product` = p.`id_product` AND i.`cover` = 1)
LEFT JOIN `ps_image_lang` il ON (i.`id_image` = il.`id_image` AND il.`id_lang` = 3)
LEFT JOIN `ps_tax` t ON (t.`id_tax` = p.`id_tax`)
LEFT JOIN `ps_manufacturer` m ON (m.`id_manufacturer` = p.`id_manufacturer`)
LEFT JOIN `ps_category_product` cp ON (cp.`id_product` = p.`id_product`)
INNER JOIN `ps_category_group` ctg ON (ctg.`id_category` = cp.`id_category`)
INNER JOIN `ps_customer_group` cg ON (cg.`id_group` = ctg.`id_group`)
WHERE p.`active` = 1
AND DATEDIFF(p.`date_add`, DATE_SUB(NOW(), INTERVAL 2 DAY)) > 0
AND (cg.`id_customer` = 0 OR ctg.`id_group` = 1)
GROUP BY p.`id_product`
ORDER BY p.`date_add` DESC
LIMIT 0, 10;

Optimalizujte nebo odstrante aplikaci, ktera tyto dlouhe dotazy vytvari, teprve pote
budeme moci domenu uvest zpet do provozu.


Predem dekuji mistnim expertum za rady :)

Link to comment
Share on other sites

Diky za radu. Ten andel hosting vypada dobre. Jde o to aby ten muj script tady nikoho nerusil, jinak objem dat ani nevyuziju. Jinak vsechno je stejne jako na normal hostingu? Ftp,mysql atd. Nepouzivam linux Diky

Link to comment
Share on other sites

Tak ja nevim uz. Strávil jsem skoro půl roku rozbíháním prestashopu vcetne automatickeho importu ktery jsem si nechal vyrobit. A kdyz mam hotovo dodelam friendly url (coz mi taky dalo zabrat) a cekam na indexovani od vsemocneho googlu , tak mi odpoji hosting :( ja se z toho fakt pos.....


Tento problém môžeš mať aj na inom hostingu. Robí to modul RSS feed block v1.0, keď je spustený a nie je dobre nastavený. Skript modulu sa zacykluje a potom vlastne prehľadáva celú internetovú sieť donekonečna a zaťaží procesor.

Cez FTP vymaž tento modul a popros provajdera aby Ti znovu pustil stránky. V prípade že modul nevieš nastaviť tak ho radšej nezapínaj alebo ho úplne vymaž. Ak s prevádzkou stránok nemáš iné problémy a máš hosting preplatený tak máš dlhší čas na výber lepšieho hostingu.
Link to comment
Share on other sites

No ja spoustim ten script manualne a pridava po 50 kusech jen. Ale ted me napadlo ze script vzdy prohledava DB jestli dany produkt uz v DB neni (coz je mozna ten problem). Uvidim co se da delat. Shop mi uz nahodily (tedy pod pohruzkou ze pokud se to bude opakovat tak mi ho opet shodi-proto me i zajimalo co znamena ten zapis co mi poslali viz. prvni dotaz v tomto threadu). tak uvidime az budu delat aktualizaci. Mam nejake plany jak to trochu snizit ty casy pri importu. Kazdopadne diky vsem za postrehy- zkusim smazat rss. Uvidim jak to pujde. Hlavne potrebuju aby me zaindexovaly vyhledavace (coz je jina kapitola) do te doby se mi nechce pronajimat virtual server.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...