Jump to content

HTTP Error 500 Hatası www..com sayfası Çalışmıyor (ÇÖZÜLDÜ)

cnxy

Recommended Posts

PRESTASHOP 1.6.1.5 sÜRÜMÜNDE,
Arkadaşlar sitede Sepete ekle> ...> siparişi onaylıyorum'a tıkladıktan Sonra bu hata meydana geliyor acaba neden kaynaklanıyor sunucudanmı sistemdenmi

KAPIDA ÖDEME Sisteminde Sisteminde bu hatayı alıyorum

HATALAR:

HTTP Hatası 500 

www..com Sayfası çalışmıyor

www ... com şu anda bu isteği bu İşleme alamıyor

Ölümcül hata: tanımlanmamış yöntemi HTMLTemplateDeliverySlip Çağrı :: getPagination () /home/sitem/public_html/classes/pdf/PDF.php hattı 95

[25-Haziran-2016 00:58:28 Avrupa / İstanbul] PHP Uyarı: hat 22.982 üzerinde /home/sitem/public_html/tools/tcpdf/tcpdf.php sıfıra bölme

[25-Haziran-2016 00:58:28 Avrupa / İstanbul] PHP Uyarı: array_fill (): elemanların sayısı hattında 22.984 üzerinde /home/sitem/public_html/tools/tcpdf/tcpdf.php pozitif olmalı

** Bir de Posta Sorunu Var Arkadaşlar Siparişten Sonra Müşteriye e-posta gitmiyor çevirilerden dil doyası 2 defa deiştirmeme Rağmen düzelmedi .. deneme epostası gonderiyor hatasız ama mail gitmiyor yinede ..e-posta Şablonları tam MEVCUT Olduğu halde ilginç

MAİLE GELEN HATA MESAJI:

--- Aşağıdaki adresler teslim sorunları vardı ---

< DİRENDENİ[email protected] > (5.7.1 [33.244.112.71] bir yok bu mesaj göndererek IP adresi |. Bir politika olarak, Gmail, gelen mesajları kabul etmiyor 5.7.1 PTR kaydı kurulumu | 5.7.1 IP'leri ile . 5.7.1 | PTR kayıtları eksik ziyaret ediniz https://support.google.com/mail/answer/81126#authentication~~dobj . daha fazla bilgi için | 5.7.1 bilgiler o128si 5653586 wmo.43 - gsmtp)

2ZajmN.jpg

Edited by cnxy (see edit history)

Merhaba,

eğer havale ile ödeme sıkıntısız çalışıyorsa modulde sıkıntı olabilir.

https://www.prestashop.com/en/developers-versions#previous-version

burdan site verisyonunuzn olduğu prestashop versiyonunu indirin ve

/modules/cashondelivery modülünü

yenileyin.

Hocam Dediğiniz Yaptım fakat cashondelivery  klasörü yok 1.6.1.5 versiyonunda Elimdeki Modul Başka Sitede Çalıştı Özelden Panel Bilgisi yolladım Bi İnceleyebilirmisiniz Modul Klasör izinleri 755  - Dosya izinleri 644 şu anda (Hepsini 755 yaptım yine düzelmemişti) 

havale sistemi çalışıyor ama müşteriye mail gitmiyor

Merhaba

Bu konuda Safa Beyin dediği gibi sizin modülü devre dışı bırakıp orjinal kapıda ödeme modülünü yükleyip bir deneyiniz. Sizin modülü kaldırdıktan sonra ön bellek temizliğini yapınız daha sonra orjinal kapıda ödeme modülünü yükleyip deneyiniz.. 

Merhaba

Bu konuda Safa Beyin dediği gibi sizin modülü devre dışı bırakıp orjinal kapıda ödeme modülünü yükleyip bir deneyiniz. Sizin modülü kaldırdıktan sonra ön bellek temizliğini yapınız daha sonra orjinal kapıda ödeme modülünü yükleyip deneyiniz.. 

ön belleği temizledim siteye girişte sadece logo ve footer kısmı vardı içerikler gitti ..cash klasörünü tekrar attım yedeği geri geldi

ön belleği temzleyince site gidiyor :/

hatalar bunlar..

[25-Jun-2016 00:58:28 Europe/Istanbul] PHP Warning:  Division by zero in /home/sitem/public_html/tools/tcpdf/tcpdf.php on line 22982

[25-Jun-2016 00:58:28 Europe/Istanbul] PHP Warning:  array_fill(): Number of elements must be positive in /home/sitem/public_html/tools/tcpdf/tcpdf.php on line 22984

[28-Jun-2016 15:41:20 Europe/Istanbul] PHP Fatal error:  Call to undefined method HTMLTemplateDeliverySlip::getPagination() in /home/sitem/public_html/classes/pdf/PDF.php on line 95

Benim sorunu çözdüm sonunda.

Prestashop 1.6.1.5 sürümünü kullanıyorum. Bu versiyonu prestahop dan indirdim.

classes/pdf içerisine girip oradaki bütün dosyaları indirdiğim orjinal prestahop un ki ile değiştirdim. Daha sonra cache temizledim ve denediğimde oldu.

Umarım sende de işe yarar.

BENIM sorunu çözdüm Sonunda.

PrestaShop 1.6.1.5 Sürümünü kullanıyorum. Bu versiyonu prestahop dan indirdim.

sınıfları / pdf içerisine girip oradaki bütün, Dosyaları indirdiğim orjinal prestahop un ki ile değiştirdim. DAHA SONRA önbellek temizledim denediğimde oldu ettik.

Umarım sende de işe yarar.

Cashe Yönetim panelindenmi temziledin ben bellek temizlediğimde sitesi İçeriği komple gitmişti

sağlıklı cash nasıl temizlenir yada ön belleği temzilediğidme site içeriği neden gidiyor acaba 

PMaAV5.jpg

İsterseniz sakıncası yoksa pm den ftp ve admin bilgileriniz atın boş zamanımda yapılandırma ayarlarınızı  ve dosyalarınız kontrol edebilirim. Eğer bilgim dahilinde yanlış bir şey görürsem size bilgi veririm.

Sorun cache ya da modül ile ilgili değil. Sn. @cnxy özelden ulaştı ve küçük bir araştırma sonucunda: bunun 1.6.1.5 versiyonunda yaşanan bir sınıf-uyumsuzluğu / BUG olduğunu tespit ettik, pratik çözüm için bir önceki versiyondaki (1.6.1.4) classes/pdf klasörünü sistemdekiyle değiştirdiğimizde sorun çözüldü (Şahin Solmaz)

Sorun çölmüştür Arkadaşlar Herkeze Teşekkür Ediyorum Şahin solmaz hocamın Sayesinde Eline emeğine Sağlık Hocam

Özel Tema Kullanıyordum Hatanın kaynağı tam bilemiyorum ama bir arkadaşım tr-en dil seçenekleri mevcutken en yi kaldırdı..ve kapıda ödeme modulunu kurdu ve sonra bu hata oluştu kesin sebebi belli değil bilemiyorum..

ÇÖZÜM:''özel temalar için geçerli''

DİKKAT: Bu işlemi yaptıktan sonra sitedeki tüm ayarlarınız tema modul ayarları gidecektir renk vs gibi ayarlar ana sayfanız içeriği görüntelenmeyecektir yapmadan önce cashe klasörünü yedeğe almanızı tavsiye ederim cashe i atınca ayarların büyük kısmı geri geliyor.

*varsayılan temaya geçiş yapıp, tekrar Özel Temanıza  dönüş yapınca varsayılan ayarlarına dönüyor  

temanızı yapılandırarak kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

ben bu tema yapılandırmayı tam beceremedim kendimce şöyle çözdüm en son yedek aldığım dosyadaki cash klasörünü ftp den attım üzerine yazdırdım site içeriği ayarlarının bir kısmı eksik geldi tekrar ayarladım bu kadar

Sorunu çözemedim arkadaşlar yardımcı olucak varmı acaba

Arkadaşlar Merhaba,

Sorun cache ya da modül ile ilgili değil. Sn. @cnxy özelden ulaştı ve küçük bir araştırma sonucunda: bunun 1.6.1.5 versiyonunda yaşanan bir sınıf-uyumsuzluğu / BUG olduğunu tespit ettik, pratik çözüm için bir önceki versiyondaki (1.6.1.4) classes/pdf klasörünü sistemdekiyle değiştirdiğimizde sorun çözüldü.

Ertuğrul Bey, müsait olduğunuzda lütfen konu başlığını [ÇÖZÜLDÜ] olarak düzenleyiniz.

Başarılar.

• Like 2