Jump to content
  • 0

Paypal problem z modułem


studiopelex

Question

Cześć, używam presty 1.6.14 i modułu paypal oficjalnego, który był na zapleczu w wersji- wersja 3.10.9.

 

Mam problem z modułem, podpiąłem go do konta paypal, wszystko działa ok do momentu płatności przez klienta.

 

w momencie wybrania płatności przez paypal i próby zapłaty (po zalogowaniu się do paypal) dostaję białą stronę i błąd:

 

Notice: Undefined index: PAYMENTREQUEST_0_SHIPPINGAMT in /home/fobossc/ftp/domains/vielodyes.com/modules/paypal/paypal_orders.php on line 70
Error: invalid e-mail template

 

w panelu zamówienie widnieje jako czekające na płatność, w panelu paypal.com widzę tą płatność gotową do zaakceptowania. Czy tak powinno to wyglądać, czy nie powinna być akceptowana od razu? Nie wiem, bo wcześniej nie używałem paypal.

 

 

Serwer jest w nazwa.pl, nie wiem czy ma to znaczenie.

Przeszukałem fora i wszelkie strony, ale nie znalazłem odpowiedzi, dlaczego tak się dzieje. Próbowałem porad z nnych tematów, między innymi z zamianą linijki 70, ale nic to nie dało, ewentualnie dostawałem parse error w linijce 70.

 

Czy ktoś z was spotkał się z tym błędem? Jak go usunąć?

 

Pozdrawiam

 

 

 

ps. Czy istnieje możliwość przełączenia języka w konfiguracji modułu paypal- francuski jest nieco niewygodny.

Link to comment
Share on other sites

12 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Ten moduł paypala to wygląda jakby go jakiś cieć spod śmietnika za 10zł na winko napisał :)

Taki bogaty koncern a nie stać ich żeby to porządnie zrobić?

W panelu admina to poplątanie z pomieszaniem kilku języków występuje.

 

A u Ciebie:

Error: invalid e-mail template

 

To zacznij od sprawdzenia czy masz wszystkie templatki maili paypala w językach, które używasz w sklepie.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Założyłem w modules katalog paypal i wgrałem do niego cały katalog z mailami, niestety błąd jest identyczny.

 

Czy może byc to spowodowane tym, że w konfiguracji modułu paypal mam ustawioną Polskę?

 

Na stronie używam jako domyślnego języka angielskiego i w takim jest składane zamówienie.

 

W mailach nie widzę katalogu PL, może coś w tym jest?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Maile powinny być we wszystkich językach zainstalowanych w sklepie.

Najszybciej sprawdzisz czego brakuje wchodząc w Lokalizacja -Tłumaczenia - Tłumaczenia wiadomości email

Wybierasz swój szablon i dany język.

I masz info czego brakuje.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Brakowało tłumaczenia wiadomości z błędem paypal w wersji polskiej. Jednak po dodaniu tłumaczenia błąd się nie zmienił, dalej to samo:(

 

Próbowałem zmieniać linijkę nr 70 zgodnie z poradami z tego wątku:

https://www.prestashop.com/forums/topic/268755-undefined-index-paymentrequest-0-shippingamt-error-after-paypal-payment/page-3

 

jednak nie daje to efektów, błąd jest stały;/

Link to comment
Share on other sites

  • 0

W dokumentacji API paypala jest, że wartość SHIPPINGAMT jest opcjonalna, jednak moduł się wywala.

Pewnie masz zerowy koszt dostawy?

Masz paypal express włączony?

 

Możesz dla paypal express zrobić małą modyfikację.

W pliku modules/paypal/express_checkout/process.php

znajdź:

// Set payment detail (reference)

$this->_setPaymentDetails($fields);

$fields['SOLUTIONTYPE'] = 'Sole';

$fields['LANDINGPAGE'] = 'Login';

 

i zamień na:

        // Set payment detail (reference)
        $this->_setPaymentDetails($fields);
        $fields['SOLUTIONTYPE'] = 'Sole';
        $fields['LANDINGPAGE'] = 'Billing';
 

Wtedy kieruje klienta na stronę płatności kartami, a nie na stronę zakładania konta w paypal.

 

U mnie w takiej konfiguracji to działa.

Edited by e_com (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Niestety błąd jest dokładnie taki sam. Mało tego zauważyłem, że po zalogowaniu jako klient i dojściu w zamówieniu do momentu wyboru płatności (mam paypal i przelew na konto) mam możliwość wyboru formy płatności, wybieram paypal, płacę kartą i w momencie kiedy powinienem dostać info o sukcesie, wszystko się sypie.- błąd linia 70.

 

Natomiast przy drugiej próbie nie mam już możliwości wyboru przelewu na konto, automatycznie włącza się paypal tak jakbym go wybrał z listy płatności. Zupełnie tego już nie rozumiem:(

Link to comment
Share on other sites

  • 0

po pierwsz wazne! zainstaluj nowa wersje 3.10.10 - jest tam wazna poprawka dotyczaca bezpieczenstwa

 

po drugie  piszesz "w panelu paypal.com widzę tą płatność gotową do zaakceptowania." - odpowiedzialna jest za to opcja "metoda platnosci" ustaw na "direct sales"

i to pewnie to powoduje ten twoj blad

 

nie rozumiem jak mozesz miec jezyk francuski w konfiguracji paypala ?!

 

jak bedziesz instalowal nowa wersjemodulu to wczesniej zrob opcje wyczysc

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam i dziękuję wszystkim za pomoc. Po aktualizacji do nowej wersji, która się pojawiła wszystkie problemy minęły.

 

Jednak problemem była też zła konfiguracja konta paypal. Brakowało subkonta do przyjmowania płatności w euro, dlatego płatności wisiały, zamiast akceptować się z automatu.

 

Widocznie moduł nie miał szablonu z tym błędem i było szukanie na ślepo, tyle czasu...

 

Ale się udało. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za zaangażowanie.

Pozdrawiam

 

Andrzej

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...