Jump to content

generovani emailu - uprava


freebee

Recommended Posts

Zdravím Vás,

 

stavím svůj první eshop a na prestě a měl bych pár úvodních dotazů. Zkoušel jsem hledat, ale nic kloudného jsem nenašel.

 

1) hodilo by se mi, aby bylo stejné číslo faktury s číslem objednávky - takto vzniká poměrně problém s jejich párováním

 

2) Lze někde editovat automatické emaily, které chodí zákazníkům? Při platbě převodem bych potřeboval nastavit, aby jako variabilní symbol bylo právě číslo objednávky, ale u způsobu platby nic takového není. Je tam jen standardní text:

Částka: xxxx,00 Kč
Majitel účtu:
Detaily účtu:
Sídlo banky:

 

Díky moc

 

Link to comment
Share on other sites

1)

Dvě čísla mají svůj důvod. Postupem času se číselná řada objednávek a faktur rozejde kvůli nevytvořeným fakturám (zrušení objednávky) nebo vícenásobným fakturám (po ručním přidání zboží do objednávky se vytvoří nová faktura).

 

Obě řady by měly být souvislé a ta pro faktury zcela určitě. Proto tu nestačí jedno číslo.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

1) nejprve musíš nainstalovat nějakej modul na nastavení číselné řady objednávek "kodu/reference", já používám modrefchange, lze tam nastavit případně i číselná řada košíků, dodáků, faktur.... a k tomu používám nějaký modul na faktury, ve kterém nastavíš, že číslo faktury = reference objednávky

2) e-malové šablony se editují v mails/cs/ konkrétně u tebe v bankwire, pokud nepoužíváš nějaký modul pro bankovní převod, měl by tam být nastavení {order_name} což v tvém případě po splnění 1) bude vyhazovat číslo objednávky, které si nastavíš.

Neplést ID objednávky a KÓD objednávky, to jsou naprosto rozdílní věci a ID vůbec nemusíš řešit, to vidíš jen ty.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...