Jump to content

[Çözüldü] Her admin panel işleminde sitedeki kullanıcının logout olması

grafiqer

Recommended Posts

Selamlar,

Bir problem danışmak istiyorum. Site ön yüzde login oluyorum, müşteri gibi test etmek amacı ile. Fakat admin tarafında yaptığım her işlemde, bir ürün kaydettiğimde, bir üründe değişiklik yaptığımda, hatta admin menülerine tıkladığımda bile, site ön yüzde logout oluyorum ve tekrar giriş yapmam gerekiyor. Acaba ben admin tarafında işlem yaparken, sitedeki normal müşterilerin başına da aynı şey mi geliyor? Yoksa aynı IP den bağlandığım için bana mı oluyor sadece?

Mantıksız ve tuhaf bir durum. Normalde böyle çalışıyor olamaz herhalde bu sistem? Sistem ayarlarını defalarca kurcaladım. Hatta logout olup düşen kullanıcının sepetini de sıfırlıyordu, ilgili özelliği açarak, daha önceki girişindeki sepetindeki ürünleri yükleme özelliğini aktif ettim. Böylece bir nebze ürün özelleştirmeleri v.s. gibi şeylerin kaybolmamasını sağladım. Fakat yine de önyüzdeki kullanıcıyı sistemin dışarı atması çok saçma.

Konu hakkında bilgisi olan veya fikir yürütebilecekler var mıdır?

Edited by grafiqer (see edit history)

Merhaba,

merhaba cookilerle ilgili bir problem yaşadığınız anlaşılıyor.

bilgisayarınızda cookileri kapatmış olabilirmisiniz ?

firefox yada chrome da cookie maneger adında birkaç eklenti var , bu eklentiler sayesinde giriş yaptınızda bilgisayarınız cookie oluşuyormu , oluşuyorsa ne kadar süre verilmiş bu cookilere kontrol etmenizde fayda var.

başka bir pc de denedinizmi ?

Açıkcası işyerindeki ve evdeki bilgisayarlarda da aynı problemlerle karşılaşıyorum. Fakat sizin açıklamanızdan sonra dikkat ettim ki, bütün kullandığım bilgisayarlarda aynı güvenlik v.s. programları yüklü. Kaspersky ın tarayıcıyı kontrol altında tutan eklentilerinden kaynaklı olabilir. Kurcalayıp, sonucu yazarım. Teşekkür ederim.

Tamamen haklısınız. Hatta aynı bilgisayarda, farklı bir kaç tarayıcıyı, Kaspersky tarafından kontrol edilmeyecek şekilde ayarladım. Tekrar aynı işlemleri yaptım. Kontrol altında olan tarayıcılarda logout yaşanırken, kontrol dışı bıraktıklarımda sorun yaşanmadı.

Özetle benzer sorun yaşayanların, internet securty ayarlarında, programın tarayıcıya müdahale ettiği noktalara bakmalarında fayda var.

Çok teşekkürler "safa". Çok makbule geçti.