Jump to content

Winbank - epos -instalments (Δοσεις με επιτόκιο)


Recommended Posts

Γεια σας Φίλοι  μου.

 

Θέλω την βοήθεια σου για κάποιο θέμα που με απασχολεί στους τρόπους πληρωμής στο site,όποιος μπορεί να βοηθήσει σοβαρά θα πληρωθεί και για τις υπηρεσίες του.

 

θα σας περιγράψω αναλυτικά  τι και μου απαντάτε μετά¨:

 

Λοιπόν έχω στο site μου E-POs της winbank (να χρεώνει κάρτες μέσο internet σε ασφαλές περιβάλλον Πειραιώς για αγορές  και κάνει και δόσεις) ,το πρόβλημα μου είναι θέλω στις δόσεις να προσθέσω επιτόκιο που βάζει η τράπεζα και θέλω σε όσους κάνουν πληρωμή με δόσεις να αλλάζει η τιμή δηλαδή να μπαίνει αυτόματα το επιτόκιο ,

 

Το μόνο που μπόρεσα να κάνω είναι να φτιάξω ένα χαρακτηριστικό με όνομα δόσεις (όπως χρώμα πχ καπέλου) και όταν επιλέγει κάποιος δόσεις με  4 δόσεις δηλαδή να προσθέτω το επιτόκιο αυτόματα και να αλλάζει το πόσο, μέχρι εδώ καλά φτάνει και στο τέλος της πληρωμής επιλεγεί δόσεις και όλα καλά ,έλα μου όμως τώρα που μπορεί κάποιος να ξεχάσει να το επιλέξει αρχικώς όταν δει το προϊόν και να φτάσει στο τέλος πληρωμή με δόσεις και στην ουσία να το πάρει τιμή μετρητής το προϊόν  όπου μπαίνω μέσα εγώ αφού πληρώνω εγώ μετά το επιτόκιο ,..

 

Θέλω τώρα από σας αν μπορεί να σκεφτείτε  ένα τρόπο στο συγκεκριμένο module άν γίνεται στο τέλος όταν πάει κάποιος να πληρώσει με δόσεις να βγαίνει εκεί το + επιτόκιο στην τιμή η πριν αλλα σίγουρα .και ένα calculator πχ 600 μετρητής με δοσεις με +8% επιτόκιο 648 € -->σε 6 δόσεις  6 Χ 108€ ανά μήνα.

 

 


 


 

ΣΤΈΛΝΩ ΚΑΙ ΦΏΤΟ  για να σας βοηθήσω έχει κάτι παραπλήσιο γνωστή αλυσιδα Που είναι ακριβώς αυτο που θέλω..επισυνάπτω και φώτο από αυτούς.

 


 


 


Edited by MrConstantine (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Κωνσταντίνε. Από Τρίτη επιστρέφω Δράμα. Αν θες τότε χτύπα ένα τηλέφωνο απογευματινές ώρες, να κανονίσουμε συνάντηση. Είμαι προγραμματιστής αποκλειστικά σε Prestashop

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...