Jump to content

Canlı destek modülü,Güvenlik açığı?

Recommended Posts

Merhaba Arkadaşlar. Mesela Şahin Solmaz beyin paylaştığı bir canlı destek modülü var Mibew Web Messenger diye.Kimi arkadaşlar güvenlik açığı yaratabilir demiş.Kurmak istiyorum bu modülü ama zararı olurmu acaba ? Ücretsiz uygulamanın güncellemesi nasıl olur?

Edited by bizarif (see edit history)

• 4 weeks later...

Merhabalar,

Arayışınız devam ediyorsa eklemek isterim; zamanında hem ücretsiz hem de özellik olarak Mibew en iyisiydi. Bundan pek ödün verdiğini sanmıyorum. Güvenlik kısmını ele alacak olursak doğru, eski versiyonlarda (1.6.4 'te) sql injection açığıyla ilgili bazı forumlarda paylaşımlar yapılmıştı lakin zaten bir sonraki versionda bunun önüne geçmişlerdi şu anki güncel versiyon ise 5 gün önce (28-06-2016 tarihinde) yayınlandı 2.1.1.

Üstelik bu gibi açıklar görülebilir. Ayrıca kullanacağınız veritabanı P.S 'tan bağımsız olacağı için kötü ihtimali göz önünde bulundursak bile çok büyük sorunlar yaşacağınızı sanmıyorum. Özetle, şu an böyle bir ihtiyacım olsa şahsen Mibew'i yine tercih ederim.

Ayrıca sizin için bir operatör yeterli olacaksa LiveZilla 'yı da bir inceleyebilirsiniz. Karar verip, deneyimlerinizi paylaşırsanız da teşekkür ederiz. (:

Livezilla: https://www.livezilla.net/shop/en/?action=preview

Başarılar.

• Like 1

Merhaba Şahin bey

Mibew kurulumu hakkında bir döküman bulamadım. Kurulumun herhangi bir püf noktası var mı?

Daha önce yüklediğiniz kurulum resimlerini tekrar yükleyebilirmisiniz.?

Aşkın Bey Selam,

Aslında özellikle dikkat edilmesi gereken bir şey yok varsayılan bir kurulum işlemi yeterli oluyor. Youtube üzerinde kurulum videosu vardı diye hatırlıyorum, ihtiyaç duyacağınızı sanmıyorum lakin ihtiyaç olursa seyredebilirsiniz. Maalesef ilgili görsellere erişemedim ama müsait bir vakitte kurulumun resimli anlatımını paylaşabilirim.

Başarılar.

• Like 1

• 1 month later...