Jump to content
  • 0

Najlpesza integracja Prestashop z Allegro.pl - jaki moduł polecacie


hakeryk2

Question

Witam,

 

Dość długo szukam odpowiedniego modułu, który pomoże zintegrować i ułatwić wystawianie aukcji na allegro. Wiadome, że czytanie suchych opisów to nie to samo co opinia innych osób, więc prosiłbym o podzielenie się tutaj opiniami.

 

To są moduły które uważam, za najbardziej warte uwagi:

 

http://addonspresta.com/pl/prestashop-integracje/15-integracja-prestashop-z-allegro-wersja-pro.html#/licencja-standardowa/instalacja-nie - Jednak licencja jest tylko na rok, chociaż dają miesiąc na wypróbowanie.

 

http://prestahelp.com/pl/integracje/32-integracja-z-allegro-pro-prestashop.html bardzo duża liczba funkcji ale nigdzie nie ma nawet panelu demo. Póki co najwyższa cena.

 

Bardzo, dość dobrze rozbudowany -> https://x13.pl/integracje-prestashop/23-integracja-allegro-z-prestashop.html

 

A jakie są wasze opinie?

Link to comment
Share on other sites

50 answers to this question

Recommended Posts

  • 1

Witam ponownie,

 

Po moim wcześniejszym wpisie odnośnie problemów z działaniem modułu od X13 panowie wreszcie na poważnie zajęli się tematem i usunęli moje problemy jeszcze zanim zacząłem konfigurację Baselinker'a, tak więc póki co zostaję dalej przy tym, aczkolwiek myślę, że przy kolejnych takich sytuacjach raczej już nie będę zwlekał i od razu zaczynam konfigurację innego modułu bo co za dużo to niezdrowo.

Jak widać panowie z X13 jak chcą to potrafią - ale przy takich sytuacjach jak moja powinni chcieć od razu.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 1

https://x13.pl/integracje-prestashop/23-integracja-allegro-z-prestashop.html:

Testowałem przed pilnym wdrożeniem produkcyjnym. Zgłosiłem problemy, których było sporo z prośbą o pomoc/wyjaśnienie. X13 przez dwa tygodnie codziennie obiecywali zająć się tematem. Oczywiście nic nie zrobili.

 

Straciłem czas na X13, terminy goniły, więc na wariata przetestowałem: http://addonspresta.com/pl/prestashop-integracje/15-integracja-prestashop-z-allegro-wersja-pro.html#/licencja-standardowa/instalacja-nie - Wszystko wygladało ok, więc wdrożyłem produkcyjnie, po czym problemy się oczywiście pojawiły.

Na pytania w ogóle nie odpowiadają, no bo po co, skoro już zapłaciłem.

 

Słowem - wybierajcie między mniejszym, albo większym złem, zajmujcie się rozwiązywaniem problemów generowanych przez źle napisane aplikacje, albo dajcie sobie z nimi spokój, weźcie coś porządnego i zajmijcie się zarabianiem pieniędzy w Waszym sklepie.

 

Jeżeli chodzi o mnie, to pewnie jeszcze trochę powalczę, a pewnie i tak skończy się przejściem na baselinkera, bo wyglada na to, że jest to jedyne rozwiązanie, które nie jest robione w garażu, a twórcy aplikacji czują się za cokolwiek odpowiedzialni.

 

UPDATE: support od http://addonspresta.com/ się odezwał. Opiszę zakończenie historii.

Edited by bedol (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 1

Update po półtora roku pracy z modułem od addonspresta.com

Przez ponad rok właściwie cały czas borykamy się z błędami, problemami z synchronizacją, połowa negatywów na Allegro jakie mamy wynika ze źle działającego modułu. Kilka razy, po update'ach musieliśmy wyłączać wszystkie aukcje i od nowa włączać je jeszcze raz. Dramat. Z większości dostępnych funkcjonalności po prostu zrezygnowaliśmy, bo źle działały. Niewyobrażalna ilość dodatkowych godzin pracy, błędów, awantur z Klientami. Za pomocą tego modułu nie da się panować na tym, co dzieje się na Allegro. Zostawiliśmy tylko wystawianie aukcji i synchronizację stanów. W końcu update wysypał nam totalnie sklep.

Jedyny kontakt to adres mailowy, a firma zarejestrowana w UK.  Dev generalnie nie odpowiada, albo odpowiada po kilku dniach zdawkowo. Przy jakichkolwiek problemach jesteście zdani na siebie.

Dajcie sobie spokój z modułem od addonspresta.com, bo stracicie czas i pieniądze.

Na dniach przechodzę na baselinker'a, bo szkoda czasu i krwi na rozwiązane robione przez amatorów.

Link to comment
Share on other sites

  • 1

Korzystam od poczatku z x13 i nie miałem ani razu problemu zarówno z supportem jak i samym modułem, aktualizuję go na bieżąco, ba, wprowadzam nawet własny zmiany i wszystko śmiga.

Miejcie również na uwadze, że często też inne moduły mogą powodować konflikt. Baselinker póki co jest chyba najlepszym modułem ale niestety go nie testowałem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sam nie używam jednak moi klienci tak i z tych 3 powyższych z opinii klientów to ten środkowy jest dobry jednak z supportem ciężko o szybką reakcje, odnośnie pierwszego i trzeciego to kiedyś wysnułem taką teorię że mogą pochodzić od jednego autora i jeśli mam rację to wtedy wybrał bym tańszy. Z Baselinkera nie korzystałem.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

wszystkie mają te same funkcje, ktore przy sklepie , w ktorym ceny nie zmieniają się raptownie ( kurs euro) zdadzą egzamin.

Jedną wadą jaką zauważyłem to taka, że nie obsługują możliwości automatycznej zmiany ceny na aukcji w momencie zmiany ceny w sklepie.

 

Taka sytuacja dyskwalifikuje te moduły w masowej sprzedaży.

Zrobisz super promocje w sklepie na okreslony czas, a na allegro bedzie wisiała stara cena.....

i odwrotnie. Nowy cennik dostawcy i lipa, trzeba wszystkie aukcje zamykać aby zmienić cenę,

albo wielkie rozczarowanie po sprzedaży na allegro, że się do interesu dopłaciło. 

 

Chętnie podmieniłbym mój moduł , na taki który ma tą opcję.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Również i ja się na nich skusiłem - stosunek cena/jakość oraz support jest świetny. Dodatkowo na bieżąco moduł jest aktualizowany (teraz poprawili kilka bugów które im zgłosiłem) i chłopaki pracują nad tym modułem dosyć mocno. 

 

 

 

Zdaje się, że na aledrogo nie można zmieniać cen w trakcie, a tym bardziej jak ktoś już coś kupił

Można to zrobić na allegro.

Edited by hakeryk2 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

wszystkie mają te same funkcje, ktore przy sklepie , w ktorym ceny nie zmieniają się raptownie ( kurs euro) zdadzą egzamin.

Jedną wadą jaką zauważyłem to taka, że nie obsługują możliwości automatycznej zmiany ceny na aukcji w momencie zmiany ceny w sklepie.

 

Taka sytuacja dyskwalifikuje te moduły w masowej sprzedaży.

Zrobisz super promocje w sklepie na okreslony czas, a na allegro bedzie wisiała stara cena.....

i odwrotnie. Nowy cennik dostawcy i lipa, trzeba wszystkie aukcje zamykać aby zmienić cenę,

albo wielkie rozczarowanie po sprzedaży na allegro, że się do interesu dopłaciło. 

 

Chętnie podmieniłbym mój moduł , na taki który ma tą opcję.

 

 

Opisane przez Ciebie problemy z cenami rozwiązuje moduł baselinkera. Akurat miałem okazję testować go jakiś miesiąc temu i mimo miesięcznego abonamentu wychodzi to najlepiej, bo nie trzeba martwić się o aktualizacje modułu.

Baselinker ma możliwość odpalenia dema i chyba także testu... choć nie jestem pewien (testowałem moduł u klienta). I przyznam, że byłem bardzo miło zaskoczony ilością opcji integracji (allegro, ebay, amazon + firmy kurierskie, poczta itd).

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Cieszymy się opiniami, i ciągle staramy się by integracja była na najwyższym poziomie.

Co do aktualizacji cen - planujemy to również wdrożyć.

 

Tak jak kilka osób wspomniało baselinker to największy kombajn i również bardzo dobre rozwiązanie, kwestia tego co kto oczekuje od integracji :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Hmm... na stronie baselinkera jest taki oto tekst  ( http://baselinker.com/wystawianie_aukcji/ )

Aktualizacja cen na aukcjach do ceny z magazynu
Podobnie jak stan magazynowy, również cena na aukcji może być synchronizowana z magazynem. 
Zmiana ceny w sklepie lub magazynie BaseLinkera może automatycznie zmienić cenę na trwającej aukcji. 
Przy pobieraniu ceny z magazynu możesz zastosować dodatkowe mnożniki lub marże cenowe, aby automatycznie 
wyliczać cenę Allegro na podstawie ceny w sklepie.

Czyżby był pisany na wyrost ?

Edited by () Maciej () (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Żadne. Był kiedyś darmowy moduł ale do starych wersji i pisany jeszcze w 2012 roku. Jeśli chcesz zarabiać to przygotuj się na to, że będziesz musiała wydać nieco pieniędzy by te pieniądze zarobić. Ponadto najbardziej polecany i ciągle rozwijany moduł od x13 https://x13.pl/integracje-prestashop/23-integracja-allegro-z-prestashop.html kosztuje za dożywotnią licencję 343 zł brutto a roczna licencja gdybyś chciała kupić tylko na rok 183 zł a jeszcze możesz testować ją przez 30 dni za darmo.

 

Co do dalszej części pytania: moduł PayU jest udostępniany oficjalnie przez PayU i posiada dokumentację.  Pobierzesz go stąd poprzez kliknięcie na Clone or Zip download https://github.com/PayU/plugin_prestashop

 

Wydaje mi się, że porywasz się nieco z motyką na słońce. Poproś o kogoś w starcie sklepu kto ma doświadczenie, ponieważ Presta nie jest bardzo pomocna dla początkujących użytkowników. Ponadto polecam kurs dla początkujących https://strefakursow.pl/kursy/cms/kurs_prestashop_-_tworzenie_i_zarzadzanie_sklepem.html żeby nie zadawać banalnych pytań na forum. Wiele rzeczy jest tam na prawdę pokrytych i też pokazuje jak zainstalować sklep i skonfigurować na początku.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

co do x13 i integracji allegro - moduł nie jest do końca taki oki jak piszą, po testach posiada kilka błędów krytycznych odnosnie stanów magazynowych a Twórcy w ogóle na uwagi sie nie odnoszą. Cena jak cena też mega super nie jest - podsumowując - na chwilę obecną dla mikro sklepów bez zwracania uwagi na stany magazynowe ujdzie, może nowa wersja jak wyjdzie w ogóle coś zmieni bo moduł ma potencjał tylko niech usunął z niego po prostu błędy!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 0

kwintus - mamy zapisane 2 uwagi co do ilości (przy zaawansowanym magazynie u Ciebie ?). Co do samego modułu jak część osób wie od 3 miesięcy pracujemy bardzo mocno nad nową wersję w której mamy już 90% błędów usuniętych ciągle sprawdzamy/poprawiamy i rozwijamy moduł by nowa wersja była bardzo dużym przeskokiem niezawodności/prędkości i funkcjonalności

 

Będziemy informowali o nowej wersji, jak i będzie możliwość jeszcze raz przetestowania DEMO bo uważam że zmiany będą warte spojrzenia jeszcze raz na wszystkie funkcje modułu :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

@xirus czy jest w planach wersja modułu dla prestashop 1.7? Mój klient potrzebuje takiej integracji właśnie na najnowszą wersję presty, a ze względu na to, że kupowałem już u Was dla wersji 1.6, to chciałbym i w tym przypadku wesprzeć Was zakupem ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

@xirus czy jest w planach wersja modułu dla prestashop 1.7? Mój klient potrzebuje takiej integracji właśnie na najnowszą wersję presty, a ze względu na to, że kupowałem już u Was dla wersji 1.6, to chciałbym i w tym przypadku wesprzeć Was zakupem ;)

 

Mamy od jakiś 3 tygodni moduł pod 1.7.X w chwili obecnej jest ciągle jako beta ale to głównie z faktu nowego szablonu i innych zmian. Z Prestą 1.7 działa bardzo stabilnie.

 

Można pobrać demo z "moje konto" albo na naszym facebooku jest do końca sierpnia demo - w ciągu najbliższych dni kolejna aktualizacja się pojawi :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ja korzystam od dłuższego czasu z modułu od X13 i poza drobnymi mankamentami było ok. Niestety ostatnio (po upgrejdzie presty i PHP) pojawiły się poważne problemy i pilnie potrzebuję (przynajmniej na czas potrzebny do ich rozwiązania) rozwiązania zastępczego. Czy demo od addonspresta jest w pełni funkcjonalne?
Wiem, że takie tymczasowe wykorzystanie demówki jest moralnie wątpliwe ale z drugiej strony, nie wykluczone że przejdę na ten moduł jeśli X13 nie rozwiąże moich problemów z obecnym.

 

Pozdrawiam
epstore

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Niestety ani wtedy ani do tej pory nie został rozwiązany :(. Przez te kilka tygodni nawet nie jestem w stanie policzyć strat :(. Kilkaset produktów czeka na wystawienie, część aukcji "chodzi" nie powiązanych - tylko czekam na jakąś chryję z klientem :( - nie wiem już kompletnie co robić.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Co do X13 - skusiłem się na ten moduł w tym roku (biznes sezonowy na święta), początkowo byłem całkiem zadowolony, do czasu pojawienia się problemów ze stanami magazynowymi (aukcje wystawiały się z ilościami pomnożonym przez 4 w stosunku do ilości w sklepie), jednak to jeszcze przeboleję, bo po prostu wyłączyłem opcję "Utrzymuj maksymalne stany magazynowe" i było ok. Ale aukcje nagle zaczęły mi się same zakańczać bez konkretnego powodu, mimo, że towaru w sklepie mam jeszcze na pęczki. Wystawiam prawie 250 aukcji,  a na drugi dzień 50 z nich zakończonych (mimo wystawienia aukcji do wyczerpania przedmiotów), następnego dnia kończą się następne i następne. Co wystawię z powrotem to po jakimś czasie znowu się zakańczają.

Problem trwa już od miesiąca, za każdym razem jestem zbywany obietnicą aktualizacji "już za chwilę będzie", straty w sprzedaży spore, tym bardziej, że jak pisałem jest to biznes sezonowy, gdzie mam jedynie dwa miesiące na pozbycie się całego towaru, więc każdy dzień problemu to niesprzedany towar który prawdopodobnie później będzie mi zalegał na magazynie. Nie mówię już o czasie poświęconym na wystawianie ponownie aukcji, doglądanie ich, przypisywanie do produktów w sklepie (bo nie linkują się z automatu przy ponownym wystawianiu), kombinowanie jak rozwiązać problem i dzwonienie do obsługi kiedy w końcu będzie zrobione.

Do tego niektóre zamówienia z Allegro  się nie importują - kolejny stracony czas na doglądanie czy wszystko się zaimportowało.

Tak więc czas reakcji obsługi na krytyczne problemy jest naprawdę tragiczny - przynajmniej w moim wypadku.

Poradźcie więc czy moduł poniżej będzie działał sprawnie, bo na prawdę nie chcę się wkopać w ustawianie, konfigurowanie nowego modułu, dostosowanie pod niego szablonu, następnie wystawianie aukcji a później znowu się okaże, że jest jakiś problem i będę uwalony całkowicie.

https://addonspresta.com/pl/prestashop-integracje/15-integracja-prestashop-z-allegro-wersja-pro.html

 

Dzięki!

Edited by Hajsiu (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

baselinker. Tam masz naprawdę poważnie działający serwis. Fakt faktem opłaty abonamentowe trochę zniechęcają, ale z drugiej strony jakiekolwiek problemy po zgłoszeniu masz rozwiązane w max 24h. O ile się w ogóle pojawią jakieś problemy. Z doświadczenia wiem, że aktualizują skrypty na bieżąco, więc % problemów jest znikomy.

O Panu z X13 szkoda gadać. Niesłowny strasznie.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Panie () Maciej () - tutaj już chyba sytuację mam omówioną - tak załapaliśmy tam problem czasowy.

 

Hajsiu - problem nie jest z samym multistorem,  a zaawansowanym magazynem. 

Mamy prawie wszystkie przypadku stanów już poprawione, jeszcze testujemy i do końca tego tygodnia zostanie wypuszczona aktualizacja.

Oczywiście możemy zrobić Panu zwrot, bo tak pojawił się problem z ilościami.

Jak i będę informował od razu o nowej wersji modułu.

 

I są 3 przypadki kiedy moduł nie importuje zamówień:

- produkt nie jest przypisany do modułu

- klient nie wypełnił formularza po zakupowego (po nich moduł importuje zamówienia)

- nie mamy poprawnie przypisanych dostawców i statusów

 

 

Edited by xirus (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dziękujemy za miłe słowa :) Staramy się jak możemy i jak widać co aktualizacja coś jest nowego i oczywiście poprawki.

 

Nie jesteśmy baselinkerem i bez wprowadzenia opłaty typowo abonamentowej nie jest to możliwe (bo obsługujemy tylko Prestę, nie wszystkie systemy + nie mamy co miesiąć bardzo dużego budżetu)

 

Jednak ciągle zamierzamy rozwijać moduł, dodawać funkcjonalności i mieć jak najmniej wpadek z synchronizacją czy aktualizacjami,

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0
On 7/8/2019 at 3:09 PM, bedol said:

Update po półtora roku pracy z modułem od addonspresta.com

Przez ponad rok właściwie cały czas borykamy się z błędami, problemami z synchronizacją, połowa negatywów na Allegro jakie mamy wynika ze źle działającego modułu. Kilka razy, po update'ach musieliśmy wyłączać wszystkie aukcje i od nowa włączać je jeszcze raz. Dramat. Z większości dostępnych funkcjonalności po prostu zrezygnowaliśmy, bo źle działały. Niewyobrażalna ilość dodatkowych godzin pracy, błędów, awantur z Klientami. Za pomocą tego modułu nie da się panować na tym, co dzieje się na Allegro. Zostawiliśmy tylko wystawianie aukcji i synchronizację stanów. W końcu update wysypał nam totalnie sklep.

Jedyny kontakt to adres mailowy, a firma zarejestrowana w UK.  Dev generalnie nie odpowiada, albo odpowiada po kilku dniach zdawkowo. Przy jakichkolwiek problemach jesteście zdani na siebie.

Dajcie sobie spokój z modułem od addonspresta.com, bo stracicie czas i pieniądze.

Na dniach przechodzę na baselinker'a, bo szkoda czasu i krwi na rozwiązane robione przez amatorów.

To samo mamy z X13: posypała się integracja zamówień Allegro z PrestaShop. Od trzech tygodni support X13 nie może sobie poradzić ze swoim modułem, a kontakt z nimi to czysta farsa - brak jakiejkolwiek informacji o postępach... Tzn jest, co jakieś 5 - 6 dni, gdzie proszą o jakieś dane, nie informując czy były potrzebne, czy się przydały, czy udało się cokolwiek naprawić...  Czy to tak trudno napisać parę zdań po polsku co się dzieje w naszej sprawie? Kontakt telefoniczny nie istnieje, nikt nie odbiera połączeń - czy to normalne aby cały dzień telefon był odłączony? Może w X13 pracują raz w tygodniu, a my głupie lamy dzwonimy akurat właśnie w dzień wolny. Irytacja i frustracja tym bardziej wzbiera, że w okresie przedświątecznym zamówienia z allegro sypią się jak łupież Kaczyńskiego, a wszystkie (przez nieznane dotąd błędy nie są zintegrowane z PrestaShop) musimy "obrabiać" ręcznie.

Reasumując - czekamy do końca roku i przechodzimy prawdopodobnie na Baselinkera, a obsłudze X13 podziękujemy.

Edited by Konsultant2 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam po przerwie.

Jak widać po poprzednich moich odpowiedziach w temacie miałem problemy z X13, ostatecznie przeszedłem na Baselinkera i już nigdy nie zamieniłbym go na nic innego. Kombajn do obsługi zamówień, masa funkcji (wszystkie sprawne!), masa integracji, prosta obsługa, bardzo dobre wsparcie techniczne. Prawdziwe centrum dowodzenia a reszta systemów to tylko dodatki. Jedyne czego mi tam brakuje to jakaś dobra funkcja zwrotów z obsługą automatycznych akcji. Może się doczekam.

Tak więc Baselinker i nic innego - przynajmniej jak dla mnie.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0
On 12/13/2019 at 1:29 PM, Hajsiu said:

Witam po przerwie.

Jak widać po poprzednich moich odpowiedziach w temacie miałem problemy z X13, ostatecznie przeszedłem na Baselinkera i już nigdy nie zamieniłbym go na nic innego. Kombajn do obsługi zamówień, masa funkcji (wszystkie sprawne!), masa integracji, prosta obsługa, bardzo dobre wsparcie techniczne. Prawdziwe centrum dowodzenia a reszta systemów to tylko dodatki. Jedyne czego mi tam brakuje to jakaś dobra funkcja zwrotów z obsługą automatycznych akcji. Może się doczekam.

Tak więc Baselinker i nic innego - przynajmniej jak dla mnie.

A jakiego programu magazynowego używasz? Z czym go integrujesz?
Baselinker wydaje się całkiem niezły. Ale ten najdroższy abonament trochę straszny :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ciągle zwiększamy prędkość odpowiedzi na zgłoszenia, większość rozwiązania jest w ciągu 48godzin, jednak zgodnie z informacją w pierwszej kolejności obsługujemy zgłoszenia z aktywnym supportem który przysługuje 3 miesiące po zakupie i można go dokupić po tym okresie.

Niestety jeśli nie ma aktywnego supportu, moduł został kupiony 4 lata temu na zgłoszenie możemy potrzebować większej ilości czasu, tak samo w momencie w którym wydajemy aktualizację modułu. Niestety przy tak niskiej cenie modułu i opcji opłaty jednorazowej nie jesteśmy wstanie posiadać takiego działu wsparcia jak wspomniany Baselinker.

Z modułu z powodzeniem korzysta wiele sklepów na PrestaShop w Polsce i sprawdza im się on dobrze.

W lutym 2020 wydaliśmy bardzo dużą aktualizację i jesteśmy przekonani że moduł w nowej wersji będzie realizował swoje zadanie jeszcze lepiej.

  • Thanks 1
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0
On 3/13/2020 at 5:30 PM, x13_pl said:

Ciągle zwiększamy prędkość odpowiedzi na zgłoszenia, większość rozwiązania jest w ciągu 48godzin, jednak zgodnie z informacją w pierwszej kolejności obsługujemy zgłoszenia z aktywnym supportem który przysługuje 3 miesiące po zakupie i można go dokupić po tym okresie.

Niestety jeśli nie ma aktywnego supportu, moduł został kupiony 4 lata temu na zgłoszenie możemy potrzebować większej ilości czasu, tak samo w momencie w którym wydajemy aktualizację modułu. Niestety przy tak niskiej cenie modułu i opcji opłaty jednorazowej nie jesteśmy wstanie posiadać takiego działu wsparcia jak wspomniany Baselinker.

Z modułu z powodzeniem korzysta wiele sklepów na PrestaShop w Polsce i sprawdza im się on dobrze.

W lutym 2020 wydaliśmy bardzo dużą aktualizację i jesteśmy przekonani że moduł w nowej wersji będzie realizował swoje zadanie jeszcze lepiej.

no to może wprowadźcie tą opłatę abonamentową za jakąś powiedzmy wersję X13.PRO bo jak ostatnio zaobserwowałem nie dajecie sobie rady a moduł do tej pory był całkiem niezły. Więc może warto go rozwijać a my (sklepy) jakiś tam abonament możemy sobie płacić.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
7 hours ago, yyoooo said:

no to może wprowadźcie tą opłatę abonamentową za jakąś powiedzmy wersję X13.PRO bo jak ostatnio zaobserwowałem nie dajecie sobie rady a moduł do tej pory był całkiem niezły. Więc może warto go rozwijać a my (sklepy) jakiś tam abonament możemy sobie płacić.

Cześć, z czym dokładnie masz problem obecnie w module oraz z czym nie dajemy rady? Chętnie wysłucham opinii co możemy rozwinać.

Wydaliśmy bardzo dużą aktualizację 7.0 z opcją wystawiania nowych produktów do katalogu Allegro, oraz opcją wystawiania wielu produktów do różnych kategori.

Jesteśmy chwilę przed wydaniem 7.1. w której kolejne duże zmiany zostaną wdrożone w module głównie w 3 tematach:

- mapowanie parametrów/kategorii
- wznawianiu aukcji
- wystawianiu aukcji i opcjach masowych do wystawiania

Link to comment
Share on other sites

  • 0
12 hours ago, x13_pl said:

Cześć, z czym dokładnie masz problem obecnie w module oraz z czym nie dajemy rady? Chętnie wysłucham opinii co możemy rozwinać.

Wydaliśmy bardzo dużą aktualizację 7.0 z opcją wystawiania nowych produktów do katalogu Allegro, oraz opcją wystawiania wielu produktów do różnych kategori.

Jesteśmy chwilę przed wydaniem 7.1. w której kolejne duże zmiany zostaną wdrożone w module głównie w 3 tematach:

- mapowanie parametrów/kategorii
- wznawianiu aukcji
- wystawianiu aukcji i opcjach masowych do wystawiania

Pisałem o tym do Was jaki mamy problem na waszej stronie w sekcji "support". No ale cóż, jeżeli masz taką wolę to mogę w skrócie napisać to też tutaj. Na wstępie muszę zaznaczyć, że my dość dużo wystawialiśmy aukcji na allegro a mamy produkty, które występują w bardzo wielu odmianach kolorów i rozmiarów. Czyli jeden produkt posiadać może np. 100 kombinacji i na allegro będzie to 100 aukcji. Po upgradzie modułu z wersji 6.7.1 do wersji 7.0.0 utraciliśmy możliwość wyboru masowych ustawień dla całej takiej grupy aukcji. W poprzedniej wersji ogólne dane produktu tj. kategorie aukcji oraz cechy kategorii można było ustawiać masowo dla wszystkich wybranych kombinacji, co przy dużej ilości jaką wystawiamy bardzo dobrze się sprawdzało. Po wprowadzonych zmianach w nowej wersji modułu dane te trzeba ustawiać dla każdej kombinacji z osobna. Wprawdzie jest ten mechanizm produktyzacji (łączenia z ustawionymi już produktami z katalogu allegro) co pozwala ograniczyć to wybieranie cech produktu ale samo ręczne łączenie każdej kombinacji (aukcji) jest na tyle mozolne, że przy dużej ilości produktów praktycznie niewykonalne. Owszem jest też mechanizm automatycznego łączenia tyle, że on bazuje nie tylko na EAN ale o dziwo również na wewnętrznym indeksie towaru (kodzie referencyjnym). A wiadomo, że co sklep to inny ten własny index ma dla tego samego towaru więc to tylko bałagan wprowadza bo łączą się zupełnie przypadkowe produkty np. koszulki z częściami samochodowymi. Jeżeli powiązanie jest złe albo go nie ma każdą kombinację trzeba ustawiać tak jak oddzielny produkt mimo że przecież te kombinacje mają wszystkie wspólne cechy. Dodatkowo jak robi się to dla każdej kombinacji z osobna to łatwo się pomylić i często allegro takie produkty nie łączy już w jeden (wielowariantowość) tylko rozdziela. Teraz aby wystawić produkt trzeba generalnie poświęcić znacznie więcej czasu i robi się totalny bałagan co w praktyce uniemożliwia nam wystawianie aukcji. Tak że teraz od dnia upgradu modułu X13 nie wystawiamy już nowych aukcji i jesteśmy jak to się mówi "z ręką w nocniku". Bo jak serwis X13 mnie poinformował nie ma możliwości cofnięcia się do wersji 6.7.1. Sorki że tak długi ten tekst ale i tak oszczędziłem Wam opisu wszystkich problemów jakie się pojawiły.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Odniosę się pokrótce do punktów

  • tak wprowadziliśmy wyszukiwaniem produktów z Katalogu Allegro - ponieważ Allegro tego wymaga, dodaliśmy też nową funkcję tworzenia nowych produktów
  • zmieniliśmy możliwość wystawiania aukcji na taką, która daje wystawiania ofert w różnych kategoriach, głównie za sprawą wymuszania kategorii przez Allegro przy produktyzacji, ta zmiana umożliwia szybsze wystawianie ofert w wielu kategoriach
  • mapujemy domyślnie produkty po EANie i kodzie referencyjnym - są to 2 pola, które powinny być ustawione prawidłowo tak by móc z nich korzystać czy to w naszej integracji czy integracjach z ceneo itd
  • od lat moduł posiada funkcjonalność mapowania czy to kategorii czy cech i atrybutów z PrestaShop z parametrami Allegro: https://x13.pl/doc/dokumentacja-integracja-allegro-z-prestashop#powiazania-kategorii , korzystając z tej opcji automatycznie dla rozmiaru M z Presty może być wczytany Parametr rozmiar M w danej kategorii w Allegro, prawidłowe zmapowanie ogranicza ustawiania parametrów ręcznych do minimum
  • pewnie nie udostępniamy starych wersji modułów, nie wspieramy ich itd. jak większość developerów - to nie ma sensu, dodatkowo jeśli w kategorii wymagana jest produktyzacja to korzystając z wersji 6 nie uda się wystawić takiego produktu na Allegro
  • poinformowaliśmy Pana o pracach nad wersją 7.1.X w której w nowy sposób będzie można mapować ustawiać cechy i kategorie dla produktów (mamy kilka zapytań od klientów i uważamy tę opcję za słuszną)
  • otrzymał Pan odpowiedź na supporcie (pomimo braku wsparcia od około 3 lat) odnośnie powiązania produktów, zaproponowaliśmy Panu również płatne dostosowanie modułu do Pana potrzeb (nie mamy zgłoszenia od żadnego innego klienta z taką potrzebą, jak i nie jesteśmy przekonani do sensu wdrożenia zmian proponowanych przez Pana)

Od wersji którą Pan zakupił wydaliśmy kilkanaście dużych aktualizacji wraz z setkami zmian i udogodnień i poprawek, które udostępniamy również dla Pana w formie darmowych aktualizacji.
Niestety jak każdy developer nie wdrażamy wszystkich zmian, które według klienta by się przydały (nie każdy pomysł jest realnie dobrym pomysłem dla tysięcy klientów które korzystają z tego modułu).

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
56 minutes ago, x13_pl said:

Odniosę się pokrótce do punktów

  • tak wprowadziliśmy wyszukiwaniem produktów z Katalogu Allegro - ponieważ Allegro tego wymaga, dodaliśmy też nową funkcję tworzenia nowych produktów
  • zmieniliśmy możliwość wystawiania aukcji na taką, która daje wystawiania ofert w różnych kategoriach, głównie za sprawą wymuszania kategorii przez Allegro przy produktyzacji, ta zmiana umożliwia szybsze wystawianie ofert w wielu kategoriach
  • mapujemy domyślnie produkty po EANie i kodzie referencyjnym - są to 2 pola, które powinny być ustawione prawidłowo tak by móc z nich korzystać czy to w naszej integracji czy integracjach z ceneo itd
  • od lat moduł posiada funkcjonalność mapowania czy to kategorii czy cech i atrybutów z PrestaShop z parametrami Allegro: https://x13.pl/doc/dokumentacja-integracja-allegro-z-prestashop#powiazania-kategorii , korzystając z tej opcji automatycznie dla rozmiaru M z Presty może być wczytany Parametr rozmiar M w danej kategorii w Allegro, prawidłowe zmapowanie ogranicza ustawiania parametrów ręcznych do minimum
  • pewnie nie udostępniamy starych wersji modułów, nie wspieramy ich itd. jak większość developerów - to nie ma sensu, dodatkowo jeśli w kategorii wymagana jest produktyzacja to korzystając z wersji 6 nie uda się wystawić takiego produktu na Allegro
  • poinformowaliśmy Pana o pracach nad wersją 7.1.X w której w nowy sposób będzie można mapować ustawiać cechy i kategorie dla produktów (mamy kilka zapytań od klientów i uważamy tę opcję za słuszną)
  • otrzymał Pan odpowiedź na supporcie (pomimo braku wsparcia od około 3 lat) odnośnie powiązania produktów, zaproponowaliśmy Panu również płatne dostosowanie modułu do Pana potrzeb (nie mamy zgłoszenia od żadnego innego klienta z taką potrzebą, jak i nie jesteśmy przekonani do sensu wdrożenia zmian proponowanych przez Pana)

Od wersji którą Pan zakupił wydaliśmy kilkanaście dużych aktualizacji wraz z setkami zmian i udogodnień i poprawek, które udostępniamy również dla Pana w formie darmowych aktualizacji.
Niestety jak każdy developer nie wdrażamy wszystkich zmian, które według klienta by się przydały (nie każdy pomysł jest realnie dobrym pomysłem dla tysięcy klientów które korzystają z tego modułu).

 

Odpowiedź niby obszerna ale nie odniósł się Pan do podstawowego problemu jaki zasygnalizowałem w swoim poście. A mianowicie w wersji 6.7.1 była możliwość grupowego wybrania kategorii/cech dla wszystkich kombinacji przy wystawianiu produktu co było bardzo wygodne. W wersji 7.0.0 takiej możliwości nie ma. A czy w wersji 7.1.0 coś podobnego znowu się pojawi? Bo kwestia zrobienia tego co zaproponowaliście nam odpłatnie to miało tylko wyeliminować problem jakim jest używanie kodu referencyjnego przy produktyzacji co może minimalnie pomóc ale nie rozwiązuje podstawowego problemu. I drugie pytanie - kiedy dostępna będzie ta wersja 7.1.0 ? Pytam bo teraz mamy duży problem z tym wystawianiem aukcji ale generalnie z modułu X13 do tej pory byliśmy zadowoleni i nie chcielibyśmy szukać czegoś innego. Bo wracając do głównego tematu to Baselinker jest ok (choć ma też swoje wady) ale gdy ostatnio kalkulowałem koszty Baselinkera to przy dużej ilości produktów, integracji itp to o ile dobrze pamiętam to trochę drogo to wychodzi.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dokładnie ta opcja była dostępna w wersji 6.X jednak z faktu na to że musieliśmy zmienić sposób wystawiania na taki by w jednej opcji można było wystawiać nowe aukcje do katalogu, łączyć aukcję z już dodanym produktem do katalogu oraz utworzeniem nowej aukcji w standardowy sposób została usunięta.

Nie da się z 1 dnego formularza wybrać masowo opcji do wielu różnych kategorii w Allegro - jest to fizycznie nie możliwe.

Wersja 7.1 zostanie wydana w tym miesiącu i będzie miała nową wersję masowego ustawiania kategorii i parametrów - jednak w innej formie niż było to obecnie zrealizowane.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...