Jump to content

[ÇÖZÜLDÜ] Herhangi birşeyleri düzenlerken Kaydet butonları aktifleşmiyor

Recommended Posts

Merhabalar arkadaşlar, Sitede hiçbir sorun yokken ürünleri rahatça ekleyebiliyorken birden ne olduğunu anlamadan ürünleri düzenleyemez olduğumu fark ettim ürün de ekleyemiyorum. kaydet ve bekle ile kaydet butonu saatlerce beklememe rağmen aktif olmuyor. Bunun çözüm yolları nelerdir yardımcı olabilir misiniz? 

sorunu Detaylı görebilmeniz için görsel ektedir.

SORUN ÇÖZÜLDÜ

hostingin kaynakları yetersiz olduğu için gerekli işlem yapılamıyormuş hosting firmamla konuşup kaynakları yükselttiğimizde sorun ortadan çözülmüş oldu arkadaşlar.

post-1041744-0-70593100-1464256049_thumb.jpg

Edited by m2ozen (see edit history)

Genel olarak sürüm yükseltildiğinde bu sorun çözülüyor, bir kaç arkadaşın sitesinde sürüm yükseltildiğinde dahi düzelmemiş, hosting  sorunu olarak görüşmüştür, hosting değiştirildiğinde düzelmiştir, ilk olarak sistemi son sürüme alarak denemelisiniz.

• 2 weeks later...

prestashop sürümünü güncelledim. PHP sürümü ve limitleri ekteki gibi. ama yine de Kaydet butonu çalışmıyor. yardımcı olabilecek kimse yok mu :(

save and stay not working :(

Prestashop 1..6.1.5 

post-1041744-0-96717100-1465220802_thumb.png

post-1041744-0-55204500-1465220942_thumb.jpg

prestashop sürümünü güncelledim. PHP sürümü ve limitleri ekteki gibi. ama yine de Kaydet butonu çalışmıyor. yardımcı olabilecek kimse yok mu :(

save and stay not working :(

Prestashop 1..6.1.5 

attachicon.gifCapture.PNG

attachicon.gifPurrint047.jpg

Merhabalar,

Son zamanlarda yaptığınız bir değişiklik oldu mu?

Cache 'leri temizleyip, farklı bir tarayıcı üzerinden baktığınızda sorun aynı mı? 

Bir de bu sorunu yaşadığınız sayfa açıkken F12 tuşuna basın, yeni bir pencere açılacak burda birtakım hatalar olmalı buradan yola çıkabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

Merhaba

Gördüğüm kadarı ile max_input_time = -1   bu değeri 180 gibi artı bir değer yaparak deneyin isterseniz.. Bu gibi sorunlar genellikle Şahin beyin dediği gibi sisteminizdeki bir modülün sisteme aşırı yüklenmesinden dolayı oluşuyor. Yakın bir zamanda kullandığım bir sıkıştırma modülü sisteme aşırı yüklenip ram ve cpu değerlerimi tavan yapmıştı. Sonucunda sizin karşılaşmış olduğunuz hata ile karşılaştım. Ram ve Cpu kullanımınızı kontrol edin eğer yüksek ise sisteme aşırı yüklenen bir modül mevcuttur. 

Bu arada Şahin bey blog yazılarınızın takipçisiyiz. Sabırsızlıkla bekliyoruz.

İyi çalışmalar bol kazançlar dilerim.

Edited by askinjew (see edit history)

Muhtemel bir şekilde ürün düzenleme tablarından biri time out oluyor yada yüklenmiyor.

yüklenmeyen ajax işlemini

browser eklentileri kullanarak bulup , sorunu çözmek gerekiyor.

firefox daki firebug eklentisini kurup konsol kısmından yüklenmeyen , çalışmayan ajax işlemini bulmanız gerekiyor.