Jump to content
Şahin YILDIZ

PrestaShop İçin Ücretsiz Sanal Pos Hizmeti + Ücretsiz Sanal Pos Modül

Recommended Posts

GÜVENLİ SANAL POS
PayTR güvenlik Konusunda Gelişmiş teknik altyapısı Alanında 7 yılı aşkın Tecrübeye Sahip Personeli ile hem mağazaların (web Sitelerinin) ziyaretinde hem de mağaza müşterilerinin Ödeme güvenliğini saglamaktadir. Böylece PayTR kullanan mağaza Sahipleri YALNIZCA Kendi işlerine odaklanırken sahteciliğe Karşı hep Güvende olurlar. 

ERTESİ GÜN ÖDEME AVANTAJI
Kullanıcı Ödeme Güvenliği ile Risk Yönetimi konularındaki deneyimimiz ile üye işyerlerimize "Ertesi Gün Ödeme" ve avantajı sunmaktan gurur duyuyoruz. PayTR üye işyerleri ödemelerini Ertesi iş günü banka hesaplarına alabilir, Tahsilat Için günlerce beklemek Zorunda Kalmaz, Nakit akışlarında Rahat Bir Nefes alırlar. 

Ücretsiz Sanal Pos Modülü
Tamamı açık kaynak kodlu Ücretsiz sanal pos modülünü kullanabilirsiniz.

Kategori Bazlı Taksit Seçeneği Eklendi
Ülkemizde bazı ürünler bilindiği gibi taksit kısıtlaması getirilmiştir, paytr ödeme alt yapısı ücretsiz modülünü güncelleyerek

kategori bazlı taksit kısıtlamasını getirmiştir, 

Kullanıcı Paneli Görüntüsü:

BFBpBbcONNPLO6wLwObiPGDMKUXaWJ.png

xF33bFjsHAp35NZSWf8d6cPJw2vch3.png

Ödeme Panel Görüntüsü :
NUevKT7cWH3YeEp9O8iQIydj4Gt7C8.png

qpMauv6dqpOmmj8UKDeBLao2e0zL2k.png

Daha fazla bilgi ve teknik destek için firmamız ile iletişime gecebilirsiniz...

paytr_checkout.zip

Edited by Şahin YILDIZ

Başvurdum onaylandı ama destek çok kötü.Hata kodları alıyorum,soruyorum ama cevap saatler sonra geliyor.Artık üst üste bir kaç mail atmak zorunda kaldım.Telefon ile destek yok.Hala modlülü kuramadık bakalım.

Default kurulum ile herhangi bir sorun olmadan çalışmaktadır, tarafımızca 15 sitede herhangi bir problem yaşanmadan kurulum gerçekleşmiştir, prestashop alt yapısına ait aldığınız hatalarda destek alamamanız gayet normaldir, bu konuda firmamızdan ücretsiz destek alabilirsiniz.

Edited by Şahin YILDIZ

Merhaba

Komisyon oranları ve sipariş iptali olduğu zaman ne gibi bir işlem uyguluyorlar bir bilginiz var mı acaba Şahin bey ?

Edited by askinjew

Destek alamamak sorun değil,cevap ta alamıyorum.Orjinal temaya kurmaya çalışıyorum

confing/defines.inc.php

içerinde yaptığınız modifiyeleri eski haline getirmelisiniz, 

PayTR müşteri panelinde Bilgi sayfasında linkinizi alin örnek : siteadı.com/modules/paytr_checkout/validation.php 

Ayarlar sayfasında bu alana ekleyin aksi halde çalışmayacaktır, yada kurulum için ücretsiz destek alabilirsiniz.

20cb9RDC8gahbE4X2ThSUNJ2heZNq7.png

Merhaba

Komisyon oranları ve sipariş iptali olduğu zaman ne gibi bir işlem uyguluyorlar bir bilginiz var mı acaba Şahin bey ?

Komisyon 1.5 ile 2.95 aralığında değişiyor, cironuza göre otomatik sistem kendisi ayarlıyor.

Modifiye yok orjinal dosya.PayTR müşteri panelinde Bilgi sayfasında linki aldım. Bugün pazar sanırım yarın cevap yazarlar.Teşekkürler.

Destek ve kurulumdan dolayı Şahin bey e teşekkür ediyorum.Sorun dosyaların editlenmesinden kaynaklı bir durummuş daha önce kendisinin söylediği gibi.Modül gün içi çalışmaya başlayacak inş. Herkese bol kazançlar :)

merhaba

taksit oranlarını 

ürün sayfasında veya ekstra sekmede nasıl gösterebilirim.

kodu paytr veriyor ancak nereye kopyalamam gerek bilgisi olan var mı?

iyi çalışmalar

Edited by camoka

Taksit tabi işlemi product.tpl içerisin ekleniyor, eğer yardıma ihtiyacınız olursa FTP bilgilerinizi özelten iletirseniz işlemi biz yapabiliriz...

ilk olarak paytr müşteri panelinizden "Taksit Ayarları" sekmesinde aşağıdaki kodları alınız

/themes/temaadı/css/product.css  -  En alta ekleyin

.paytr_taksit_tablo{font-size: 14px;text-align: center;border: 1px solid #F3F3F3;font-family: Arial, sans-serif;}
         .paytr_taksit_tablo tr td{color: #2F2F2F;font-weight: 600;padding: 10px 20px;border: 1px solid #F3F3F3;}
         .paytr_taksit_tablo tr:hover{cursor: default;background-color: #F3F3F3;}
         .paytr_taksit_toplam{color: #737373;font-size: 12px;font-weight: 200;}

/themes/temaadı/product.tpl

<div id="paytr_taksit_tablosu"></div>
    <script src="https://www.paytr.com/odeme/taksit-tablosu?token=02562d080c45bf27f6f30f7c67a0d4b57sfsd58ab&merchant_id=101389&amount=Urun-Fiyati&taksit=9"></script>

Yukarıdaki koda bulunan "Urun-Fiyati&taksit=9" alanını aşağıdaki kod ile değiştirin.

{$productPrice}

Şahin bey verdiğiniz kodlarla ekstra ürün sekmesinde taksit tabı oldu.

yardımınız için çok teşekkür ederim.

Taksit tabi işlemi product.tpl içerisin ekleniyor, eğer yardıma ihtiyacınız olursa FTP bilgilerinizi özelten iletirseniz işlemi biz yapabiliriz...

ilk olarak paytr müşteri panelinizden "Taksit Ayarları" sekmesinde aşağıdaki kodları alınız

.paytr_taksit_tablo{font-size: 14px;text-align: center;border: 1px solid #F3F3F3;font-family: Arial, sans-serif;}
         .paytr_taksit_tablo tr td{color: #2F2F2F;font-weight: 600;padding: 10px 20px;border: 1px solid #F3F3F3;}

<script src="https://www.paytr.com/odeme/taksit-tablosu?token=02562d080c45bf27f6f30f7c67a0d4b57sfsd58ab&merchant_id=101389&amount=Urun-Fiyati&taksit=9"></script>

Yukarıdaki koda bulunan "Urun-Fiyati&taksit=9" alanını aşağıdaki kod ile değiştirin.

{$productPrice}

Komisyon 1.5 ile 2.95 aralığında değişiyor, cironuza göre otomatik sistem kendisi ayarlıyor.

Merhabalar Şahin bey, komisyon oraninin 2.95 den yukari olma ihtimali var mi? Alt sinir 1.5 ust sinir 2.95 mi?

Notice çizgiye 225 dosyasında /var/www/vhosts/seramikci.com/httpdocs/modules/paytr_checkout/paytr_checkout.php
[8] Undefined index: ENABLED

Notice çizgiye 234 dosyasında /var/www/vhosts/dseramikci.com/httpdocs/modules/paytr_checkout/paytr_checkout.php
[8] Undefined index: INSTALLMENT

Hatası alıyorum, çözüm olarak nasıl bir yol izlemeliyim?

merhaba şahin bey

ödeme sayfasında şöylebir hata alıyorum "{"status":"failed","reason":"paytr_token gonderilmedi veya gecersiz"}" bu konuyu hosting yetkilisine ilettim onlarda bana yazlılım üzerinden bazı değişiklikler yapmam gerektiklerini söylediler uzun araştırmalarım sonucu classes/tools.php dosyanın içindeki kodlamalarda REMOTE_ADDR olan kısımları HTTP_CLIENT_IP olarak değiştirmem gerektiği bilgisini öğrendim değişimi gerçekleştirdim düzeldi hatta ödeme bile yaptım fakat mobil tarafında aynı sorun devam ediyor telefondan olmuyor bunun için nerede nasıl bir değişiklik yapmamız gerek yardımlarınızı rica ederim.

Ülkemizde bazı ürünler bilindiği gibi taksit kısıtlaması getirilmiştir, paytr ödeme alt yapısı ücretsiz modülünü güncelleyerek

Merhabalar Şahin Bey,

Prestashop 1.7 versiyonuna geçiş yapmak istiyoruz. Paytr modülü uyumlu değil. Bu bizi çok etkiliyor.

Bu modülün 1.7 versiyonu ne zaman yayında olur, projelerinizde bunun için yer var mı?

Teşekkürler

merhabalar paytr modülü yükledim bunula ilgili hata alıyorum 
ne yapmam gerekiyor bununla ilgili bana yardım edebilirmisiniz 

AYARLARI KAYDET DEDİĞİMDE KARŞIMA çıkan HATA MESAJI

Bilinmeyen sütun 'alan listesinden' in 'id_order_state_lang'

ps_order_state_lang` 'DAN `id_order_state_lang` SEÇ WHERE` id_order_state` = '15' ve' id_lang` = 2 LİMİT 1

dosya sınıflarında hattı 791 de / db / Db.php
786. eğer ($ webservice_call && $ errno) {
787 $ dbg = debug_backtrace ();
788. WebserviceRequest :: getInstance () -...?> 'Gönderen' (isset setError (500, '

' $ this-> getMsgError () ($ dbg [3] [ 'sınıf']) $ dbg [3] [ 'sınıf']: '') .'-> '$ dbg [3] [ 'işlev']'.. () komutu:'. $ sQL, 97); 
789.} elseif (( 'PS_INSTALLATION_IN_ tanımlanan _PS_DEBUG_SQL_ && $ errno &&! {İLERLEME'))
790. ($ sql) {if
791. atmak yeni PrestaShopDatabaseException ($ this-> getMsgError (). '<br /> <br / > <pre>'. $ sql. '</ pre>');
792.}
793'te 
794. atmak yeni PrestaShopDatabaseException ($ this-> getMsgError ());
795.}
796.}
DbCore-> displayError - [hattı 425 - sınıfları / db / Db.php] - [1 değişkenleri]
DbCore-> sorgu - [hattı 690 - sınıfları / db / Db.php] - [1 değişkenleri]
DbCore-> GetRow - [hattı 398 - modül / paytr_checkout / paytr_ checkout.php] - [1 değişkenleri]
PayTR_Checkout-> updateInitialDb - [hattı 118 - modül / paytr_checkout / paytr_ checkout.php]
PayTR_Checkout-> getContent - [hattı 867 - kontrol / yönetim / AdminModulesController.php]
AdminModulesControllerCore-> postProcessCallback - [hattı 1116 - kontrol / yönetim / AdminModulesController.php]
AdminModulesControllerCore-> postprocess - [hattı 178 - sınıfları / kontrol cihazı / kontrol. php]
ControllerCore-> çalıştırmak - [hattı 367 - sınıfları / Dispatcher.php]
DispatcherCore-> gönderme - [hattı 58 - yönetim / İndex.php]

VE ÖDEME SAYFASINDA İSE ÇIKAN HATA

Kredi Kartı ( PAYTR ile Güvenli Alışveriş )
{ "Statü": "nedenini" "başarısız": "paytr_token gonderilmedi Veya GECERSIZ"}

yapmadım isim tescilden otomatik olarak kurulum yaptım 

//setlocale(LC_COLLATE, $locale.'.UTF-8', $locale.'.utf8'); başına slaş  koydum o kadar

Şahin bey

Merhabalar,

Prestashop'un kurulumunu ingilizce yapabilir misiniz?

iyi çalışmalar

Şahin bey Sizin yorumlarınızdaki işlemi  harfiyen yaptım hatalarım kayboldu fakat farklı bir sorunlar karşılaştım

ödeme kısmına geldiğimde    {"status":"failed","reason":"paytr_token gonderilmedi veya gecersiz"}    bu sorun çıktı ne  bana yardım edebilirmisiniz.

paytr destek istedim onlarda 1.6.x kurumlar için dediler  benim sürüm ise prestashop 1.6.1.11 

On 26.08.2016 at 11:33 AM, Şahin YILDIZ said:

{$productPrice}

yazılanları uyguladım ama sonuç alamadım neden olabilir..