Jump to content
David_dee

Pevně stanovené ceny pro ČR a SR nezávisle na kurzu měny

Recommended Posts

Zdravím,

Řeším následující problém.

Potřebuji, abych v kartě produktu při jeho zakládání nebo editaci mohl rovnou nastavit cenu v CZK a současně cenu v EUR.

Jde o to, že pro každou zemi jsou smluvně vázané koncové ceny pro každý produkt jinak a nelze to odladit pevným kurzem.

Speciální nastavení ceny pro každý produkt pomocí built-in funkce nelze použít, jelikož přepočítávání CZK/EUR a snaha přesně trefit cenu je příliš časově náročná.

Díky

David

To by snad melo jit udelat pres Multistore ne? Udelas si jeden store SK v EUR an druhy CZ s CZK. 

Zdravim Davide,

pokud Vam jde o to, aby obe ceny byly vedle sebe a zadal jste u jednoho produktu, bude se muset upravit controller pro Product, společně s administrací a modulem.

Druhou možností je zprovoznění multistore, pokud se ale produkty budou lisit pouze cenou, prijde mi to jako overkill. Resp. vytvorite produkt v jednom eshopu, nasledne jej nahodite do druheho, pridate k nemu vlastni cenu... z dlouhodobeho hlediska mi prijde prvni reseni jako lepsi.

Já to řeším pomocí speciálních cen (podmínka je měna). Mám tabulku, kde jsou jako vzorce vytvořené SQL dotazy s pomocí produktů (ID, základní cena). Takové dotazy lze zkopírovat najednou pro několik sloupců a všechny řádky a jedním klikem aplikovat v phpMyAdmin.