Jump to content

Prestashop 1.6.0.9 a nedokončené prázdné objednávky


tomperys

Recommended Posts

Ahoj,

 

již delší dobu mám problém s PS 1.6.0.9 (na vyšší verzi nepřejdu jednak kvůli šabloně a taky bohužel kvůli tomu, že je nehorázně pomalá a v administarci pak člověk neudělá téměř nic....) kdy se náhodně některé objednávky z nějakého důvodu nedokončí (bohužel jsem zatím stále nepřišel na to proč).

 

Objednávka je nezaplacená a to i přesto, že platba na paypal dorazila a hlavně sice má v detailu celkovou cenu objednávky, ale nemá uvnitř vůbec jednotlivé zboží, takže se z ní nedá poznat, co si zákazník vlastně koupil. Chybí úplně řádek v tabulce "ps_order_detail".

 

Děje se to velmi zřídka kdy, ale pokud náhodou někdo má či měl podobný problém a přišel na to co to způsobuje,  bylo by to skvělé. Musel jsem si napsat skript, který prohledá objednávky, zjistí ve kterých chybí zboží a je schopný to opravit (vytáhne to z tabulky košíku). Ale samozřejmě bych dal přednost opravě té chyby. Spíš to vypadá, jako kdyby třeba ztratil spojení s paypalem a neuložil tím pádem ten řádek. Ale je mi divné, že by to ukládal do "ps_order_detail" až při dokončené platbě a už ne při zahájení té objednávky (takže například zahájení platby??....)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na vyšší verzi přecházet teoreticky nemusíte, stačí pokud si zapnete výpis chybových hlášení, ale pokud shop funguje potom to nemusí jít ani tak někdy najít. Pokud nezjistíte pro platbu přez paypal při zapnutých chybách problémy je zde ještě možnost provést zálohu db a dat a pokud vám v administraci nabízí v modulech jejich aktualizace zaměřte se na moduly související s objednávkami které nedoběhly správně. Pokud nezjistíte kolizi s některým jiným modulem a chybu se nepodaří odstranit pak někdy nic jiného než aktualizace na jinou verzi app nepomůže - bohužel aktuálně je vývoj opět takový roztěkaný což je zrovna u presty klasika.

Link to comment
Share on other sites

Na vyšší verzi přecházet teoreticky nemusíte, stačí pokud si zapnete výpis chybových hlášení, ale pokud shop funguje potom to nemusí jít ani tak někdy najít. Pokud nezjistíte pro platbu přez paypal při zapnutých chybách problémy je zde ještě možnost provést zálohu db a dat a pokud vám v administraci nabízí v modulech jejich aktualizace zaměřte se na moduly související s objednávkami které nedoběhly správně. Pokud nezjistíte kolizi s některým jiným modulem a chybu se nepodaří odstranit pak někdy nic jiného než aktualizace na jinou verzi app nepomůže - bohužel aktuálně je vývoj opět takový roztěkaný což je zrovna u presty klasika.

 

Logování zapnuté mám, ale bohužel PS sám o sobě žádné chyby moc neloguje a z logů na serveru taky příčina chyby zjistit nejde. Je to hodně výjimečná chyba. nicméně se potvrdilo moje podezření, že modul paypalu ukládá objednávku (ten detail se zbožím) až po úspěšně přijaté platbě. Je tedy možné, že se to kupujícímu z nějakého důvodu nepřesměrovalo zpátky na web, nebo to okno po platbě zavřel a web nedostal odezvu o zaplacení. Nevím, každopádně jsem si udělal skript který to umí v takovém případě opravit, takže to asi nechám být :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ahoj,

mám podobný problém s dokončením objednávky. V košíku dané objednávky je všechno zboží v pořádku avšak ve výpisu objednávek se objednávka objeví bez jakéhokoliv stavu, produkty v ní nejsou buď vůbec a nebo jen nějaké, emaily se také neodešlou, zákazníci mají i problém při dokončování objednávky. Na 14 dní to dá pokoj a pak se to zase začně objevovat. Používám pouze modul pro platbu v hotovosti, ten jsem zkusil změnit, chvíli to přestalo a nyní to začalo zase. Verze presty je 1.6.1.6.

Nevím už co s tím a zákazníkům už také dochází trpělivost.

 

Náhodou si nepřišel na to, kde je problém?

 

V errorlogu něco vyskakuje, ale tomu bohužel nerozumím.

 

 

[Wed Jul 20 18:41:02.570700 2016] [fcgid:warn] [pid 5109:tid 140234335409920] (104)Connection reset by peer: [client 178.255.168.103:50267] mod_fcgid: error reading data from FastCGI server, referer: http://www.dopsimisky.eu/objednavka
[Wed Jul 20 18:41:02.570794 2016] [fcgid:warn] [pid 5109:tid 140234335409920] (104)Connection reset by peer: [client 178.255.168.103:50267] mod_fcgid: ap_pass_brigade failed in handle_request_ipc function, referer: http://www.dopsimisky.eu/objednavka
 

Link to comment
Share on other sites

Myslím, že já jsem takovou chybu neměl, v error logu jsem nedohledal bohužel nic, čeho bych se mohl chytit, mám ten obchod spíš jako hobby, nemám zase moc objednávek, takže když se mi to stane tak jednou za 2 měsíce nebo déle, tak to ani nemá smysl pro mne moc řešit. Vím jen proč se to "pohnojí", alespoň v mém případě - modul paypalu totiž do objednávky ukládá zboží až po platbě... takže zákazníka to přesměruje na paypal, on zaplatí ale potom ejhle z nějakého důvodu se ta informace nepřenese zpátky a proto se do objednávky nepromítne ani platba ani se do ní neuloží seznam zboží. Na vině může být uživatel (prostě zavře po platbě okno dřív, než dojde k přesměrování zpět na web) nebo chvilková nedostupnost serveru nebo cokoliv jiného.

 

Chyba z error logu kterou zde uvádíte je dobré vodítko, alespoň pro Vás, podle ní by mělo pomoct v htaccessu nastavit toto:

 

FcgidOutputBufferSize 0

FcgidZombieScanInterval 3

FcgidProcessLifeTime 3600

FcgidBusyScanInterval 120

FcgidBusyTimeout 300

 

 

Ahoj,

mám podobný problém s dokončením objednávky. V košíku dané objednávky je všechno zboží v pořádku avšak ve výpisu objednávek se objednávka objeví bez jakéhokoliv stavu, produkty v ní nejsou buď vůbec a nebo jen nějaké, emaily se také neodešlou, zákazníci mají i problém při dokončování objednávky. Na 14 dní to dá pokoj a pak se to zase začně objevovat. Používám pouze modul pro platbu v hotovosti, ten jsem zkusil změnit, chvíli to přestalo a nyní to začalo zase. Verze presty je 1.6.1.6.

Nevím už co s tím a zákazníkům už také dochází trpělivost.

 

Náhodou si nepřišel na to, kde je problém?

 

V errorlogu něco vyskakuje, ale tomu bohužel nerozumím.

 

 

[Wed Jul 20 18:41:02.570700 2016] [fcgid:warn] [pid 5109:tid 140234335409920] (104)Connection reset by peer: [client 178.255.168.103:50267] mod_fcgid: error reading data from FastCGI server, referer: http://www.dopsimisky.eu/objednavka
[Wed Jul 20 18:41:02.570794 2016] [fcgid:warn] [pid 5109:tid 140234335409920] (104)Connection reset by peer: [client 178.255.168.103:50267] mod_fcgid: ap_pass_brigade failed in handle_request_ipc function, referer: http://www.dopsimisky.eu/objednavka
 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...