Jump to content

Problema traducere Front Office (site)


Recommended Posts

Salut,

 

Am incercat sa traduc site-ul din limba engleza in romana, insa dupa ce am importat limba romana si am incercat sa o setez ca default, nu vrea sa se updateze. Imi este greu sa cred ca Prestashop nu are traducere din engleza in romana pentru site-urile sale.

 

Ma puteti ajuta cu vreo sugestie?

Multumesc. 

post-1239424-0-57231400-1462816976_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

exista traducere in romana pentru prestashop, nu este 100% completa dar este in principiu ok.

totusi, acolo folositi tema panda care vine cu ceva module suplimentare. zona asta evident ca nu este tradusa si nu are legatura cu tema implicita presta sau dezvoltatorii presta.

 

dupa importul si activarea limbii romane (daca instalarea prestashop a fost facuta alegand limba romana treaba asta deja ar fi trebuit sa fie "ready") trebuie sa exportati traducerea temei default in cea folosita pe site -> panda

 

pentru modulele aditionale trebuie sa faceti traducerea manual, din admin

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Salut,

 

Am incercat sa traduc site-ul din limba engleza in romana, insa dupa ce am importat limba romana si am incercat sa o setez ca default, nu vrea sa se updateze. Imi este greu sa cred ca Prestashop nu are traducere din engleza in romana pentru site-urile sale.

 

Ma puteti ajuta cu vreo sugestie?

Multumesc. 

Legat de eroare pe care o primesti, ai putea gasi o solutie aici: https://www.prestashop.com/forums/topic/257980-cant-save-updated-translations-404-redirect-site-unavailable-urgent/

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...