Jump to content

Zakupy bez sposobu płatności

mzstudio

Recommended Posts

Dzień dobry,

Prowadzę sklep obsługujący klientów detalicznych i hurtowych. Podział klientów odbywa się poprzez przypisywanie ich do kreślonej grupy. Klienci detaliczni widzą ceny brutto z 23% VAT i płacą przy wyjściu z koszyka za pośrednictwem PayU.

Problem dotyczy klientów hurtowych, których cześć jest z Polski (23% VAT), część z EU (0% VAT), a cześć z innych krajów do których przeprowadzam eksport (0% VAT). W związku z różnymi stopami podatków i koniecznością każdorazowej weryfikacji czy klient hurtowy posiada np. aktywny NIP w VIES pomyślałem, że najprościej będzie ustalić, że dla tej grupy klientów złożenie zamówienia nie odsyła odrazu do płatności a jedynie ja dostaje powiadomienie że takie zamówienie zostało złożone. Wtedy sam weryfikuje skąd pochodzi taki klient hurtowy i wystawiam stosowną fakturę z odpowiednią stawką VAT (zamówienie wychodzi z VATem 23%, ja na fakturze mogę go zredukować) kontaktując się już z tym klientem mailowo. Zapłata jest realizowana np. poprzez przelew na dane podane na fakturze.

I teraz pojawia się pytanie: jak coś takiego zrobić, tzn przy użyciu jakiego modułu mogę zaoferować złożenie zamówienia, które nie będzie automatycznie odsyłało do zapłaty?

Pozdrawiam,

M

Emaila są przypisane do statusów, ten moduł ma status "oczekiwanie na przelew" lub podobnie w zależności od wersji presty i przy nim możesz wyłączyć wysyłkę emaila bankwire, możesz go nie wyłączać tylko edytować wstawić swoją dowolną treść.

Możesz nasz moduł Ci pomoże.

Dzięki niemu możesz stworzyć metodę płatności z dowolną nazwą, opisem oraz ekranem potwierdzającym. 

Możesz też wyświetlić ją dla jednej lub kilku grup lub walut.  Do każdej metody możesz dodać odpowiedni procent marży jeżeli chcesz.

Może ten moduł trochę Ci pomoże.

http://presta4you.com/pl/moduly/52-niestandardowe-metody-p%C5%82atno%C5%9Bci.html