Jump to content

Ukládání IČO do DB


Recommended Posts

Ahoj všem,

 

chtěl bych poprosit o radu.

Nyní jsem zaváděl registraci pomocí IČO. Všechno šlape výborně - ičo je na fakturach, všechno je OK. ALE - potřeboval bych, aby se mi ukládalo IČO zákazníků do DB (stejně jako e-maily) - prostě aby se zákazník nemohl zaregistrovat 2x se stejným IČO. Zatím se mohu s jedním IČO registrovat do nekonečna.  Prohledal jsem fora, projel sem příspěvky a jediné co jsem našel je:

 

From:

                        if ($country->isNeedDni() && (!Tools::getValue('dni') || !Validate::isDniLite(Tools::getValue('dni'))))
                                $this->errors[] = Tools::displayError('The identification number is incorrect or has already been used.');
                        else if (!$country->isNeedDni())
                                $address->dni = null;

 

To :

                        if (Tools::getValue('dni') && !Validate::isDniLite(Tools::getValue('dni')))
                                $this->errors[] = Tools::displayError('The identification number is incorrect or has already been used.');

 

 

ale ani to mi nepomohlo. Vzhledem k tomu, že jsem asi jediný kdo má tenhle problém, hádám, že chyba je někde u mě. Jenom nemohu zaboha přijít na to kde (asi jsem zabedňenec:)). Neuměl by mi někdo poradit prosím? Děkuji všem, kteří byť nepatrně pomohou! :)

Link to comment
Share on other sites

Metoda Validate::isDniLite je zodpovědná za ověření správnosti IČ, ale kontroluje jen znaky a jejich počet - je dělaná na DNI údaj, který se v ČR nepoužívá.

 

V této metodě by mohlo být dělané ověření unikátnosti IČ, ale problém je, že pokud něco nebude vyhovoval tak vrátí false a není tedy jasné, co je přesný problém - jestli nesprávnost IČ nebo neunikátnost. Nad tím je potřeba ještě popřemýšlet.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...