Jump to content
edo-juh

dvojnásobný obrat v štatistikách zákazníkov prestashop 1.6.1.4

Recommended Posts

Dobrý deň,

mám problém že v štatistikách zákazníka sa mi zobrazuje dvojnásobný obrat (t.j. ak kúpi tovar za 15eur napíše mi pri ňom obrat 30eur), ak si zákazník objedná platbu na dobierku. Pri platbe prevodom je to v poriadku. Prestashop mám 1.6.1.4,

niekde som sa dočítal že to robí modul na zmenu čísla objednávky (order reference change mod) avšak som vyskúšal všetky možné varianty nastavenia a robí to stále.....vypnúť modul nemôžem nakoľko čísla objednávok budu symboly ktoré sa nedajú použiť ako variabilný symbol.

Za skorú odpoveď vopred ďakujem

Ahoj.

Ja používam gmnumeric modul na zmenu kódu objednávky na číslo a nemám problém v štatistikách.

Vyskúšaj...mám prestu 1.6.1.4 a funguje ako má

gmnumeric.zip

• Like 1

Ahoj,

dakujem za pomoc, nový modul pomohol. statitstiky už budú v poriadku.

edo

Dobrý deň,

mám problém že v štatistikách zákazníka sa mi zobrazuje dvojnásobný obrat (t.j. ak kúpi tovar za 15eur napíše mi pri ňom obrat 30eur), ak si zákazník objedná platbu na dobierku. Pri platbe prevodom je to v poriadku. Prestashop mám 1.6.1.4,

niekde som sa dočítal že to robí modul na zmenu čísla objednávky (order reference change mod) avšak som vyskúšal všetky možné varianty nastavenia a robí to stále.....vypnúť modul nemôžem nakoľko čísla objednávok budu symboly ktoré sa nedajú použiť ako variabilný symbol.

Za skorú odpoveď vopred ďakujem

Neviem to teraz otestovat, ale pokial chces Order reference iba cisla, tak moze vyuzit override classes. Staci do adresara override/classes/ vytvorit Order.php s nasledujucim kodom.  

class Order extends OrderCore {

public static function generateReference() {
        return strtoupper(Tools::passwdGen(8, 'NUMERIC'));
    }

}

Nasledne treba zmazat v adresari cache subor class_index.php.

Edited by kuzmany (see edit history)