Jump to content

[Çözüldü] Ssl Sertifikasını Tüm sayfalarda Aktif Etmek

ottoman08

Recommended Posts

Saygıdeğer arkadaşlar,

Sitemde kurulu RapidSSL var güzel de çalışıyor. Tüm sayfalarda aktif etsem mi etmesem mi, ileriye dönük problemleri öngöremediğim için bir türlü karar veremedim. Google seo açısından az da olsa artık etkisi olduğu söyleniyor.

Sizce tüm sayfalarda aktif etsem iyi eder miyim, yoksa hiç bulaşmasam mı?

Teşekkürler.

Edited by ottoman08 (see edit history)

Merhaba

Son söylentilere göre ssl aktif olan siteler daha avantajlı olarak görünüyor. Benim tavsiyem zorunlu değilseniz sadece zorunlu sayfalar için aktif etmeniz. Unutmayın ssl sertifikalı sayfaların hızı sertifikasız sayfalara göre daha yavaştır. Birde hatalı modül veya resim yüklenmiş sayfalarda müşterilerinize can sıkıcı bu sayfa güvenli değildir mesajı verecektir. sisteminiz optimize edilmiş ve ssl bölümünde hiç hata almıyorsa aktif edebilirsiniz. Unutmayın bir sayfada dahi hata alırsa müşterileriniz siteyi direk terk edebilir. Kontrolünüzü iyi yapmalısınız bence.

Merhaba

Benim tavsiyem tüm sayfalarda aktif edin. Biz bütün müşterilerimizde böyle yapıyoruz.Teknik detaylara girmeyeceğim sadece tüm sayfalar SSL ile açılırsa daha iyi olur diye düşünün yeter. 

Bilgi için çok teşekkür ederim, konu ile ilgili gezinirken yanlış hatırlamıyorsam 301 yönlendirmeleri ile ilgili olarak bir takım işlemler yapılması gerektiğini okumuştum; bunu .htaccess'e ekleyeceğimiz kodlar ile yapmamız mümkün müdür acaba yada ekstra tavsiyeleriniz var mıdır?

Bilgi için çok teşekkür ederim, konu ile ilgili gezinirken yanlış hatırlamıyorsam 301 yönlendirmeleri ile ilgili olarak bir takım işlemler yapılması gerektiğini okumuştum; bunu .htaccess'e ekleyeceğimiz kodlar ile yapmamız mümkün müdür acaba yada ekstra tavsiyeleriniz var mıdır?

Merhaba 

301 arama motoru uyumlu bir yönlendirme metodu olduğu için herhangi bir işlem yapmanıza gerek yok. Ayrıca htacess Prestashop jeneratörü tarafından oluşturulduğu için  uzman birisi değilseniz müdahale edilmesini tavsiye etmiyorum. O dosyada zaten redirect kuralları var yeni kurallar eklerseniz çakışabilir.

SSL devreye alındıktan sonra ürün, kategori iletişim gibi sayfaları teker teker gezip SSL dışından bir kaynak varsa tespit edip düzeltebilirsiniz. 

• Like 2