Jump to content

DotPay wyrzuca błąd: Nieznany numer ID. Co z tym zrobić?


mcpapux

Recommended Posts

Właśnie przesiadłem się ze sklapu clickshop na preste i nie ukrywam że to straszny system w konfiguracji.

Właśnie aktywowałem płatności po kilkugodzinnej walce z prestashopem myślałem że już pójdzie z górki.

 

Po instalacji modułu DotPay na najnowszym prestashop po kliknięciu finalizacji transacji przy przekierowaniu na dotpay otrzymuje komunikat.

 

Wystąpił błąd

Przykro nam, w trakcie Twojej płatności wystąpił następujacy błąd: Nieznany numer ID.

 

No i poległem.

Czy muszę coś jeszcze konfigurować oprócz wpisania ID klienta i klucza w module DotPay?

 

 

Link to comment
Share on other sites

U mnie śmiga super, php 5.6, serwery kei.pl, moduł dotpay ze strony dotpay.pl presta 1.6.1.4

 

@mcpapux Polecam przejrzenie ustawień na koncie dotpay, szczególnie tego, czy "blokuj zewnętrzne urlc" ustawione jest na "tak". Spróbuj od nowa skonfigurować moduł, wygeneruj nowy PiN, jak ja konfigurowałem, poszło ok.

 

@endriu107 co do modułu dotpay słyszałem z kilku źródeł, że wsparcie techniczne mają bardzo dobre, sprawne i miłe dla sprzedawcy ;) Sam na razie podtrzymuje tę wersję.

 

Może być też tak, że problem leży po stronie operatora bankowego, przy konfiguracji modułu płatność przez Millenium szła jak krew z nosa, z kolei przez BZWBK szybciutko, lekko i przyjemnie. Przy innej okazji (płatność przez PayU na Allegro) Millenium też muliło (chyba nawet tego samego dnia).

 

Pozdrawiam i mam nadzieję, że pomogłem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...