Jump to content

[ΛΥΘΗΚΕ] Σφάλμα: Δεν υπάρχουν διαθέσιμοι μεταφορείς που παραδίδουν σε αυτή τη διεύθυνση


ArisShop

Recommended Posts

Χρόνια πολλά. Χαιρετώ όλη την PS παρέα.

Θα μπω κατευθείαν στο θέμα!!! Φτιάχνω ένα e-shop στον γαμπρό μου και  αντιμετωπίζω πρόβλημα με την μεταφορική, ότι και να κάνω  (έχω ψάξει αρκετά στο νετ για την λύση του θέματος π.χ  https://www.prestashop.com/forums/topic/149731-solved-%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%B1%CE%BB%CE%B1%CE%B2%CE%AE-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CF%84%CE%BF-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BC%CE%B1/   ή https://www.prestashop.com/forums/topic/336775-no-carriers-available/)  μου εμφανίζει το εξής μήνυμα σφάλματος  <<Δεν υπάρχουν διαθέσιμοι μεταφορείς.>> << Παρακαλώ επιλέχτε τον τρόπο πληρωμής

Σφάλμα: Δεν υπάρχουν διαθέσιμοι μεταφορείς που παραδίδουν σε αυτή τη διεύθυνση>>

Στο PS, έχω ορίσει προτιμήσεις à επαφές καταστήματος  ως  εξής:

Συμπλήρωσα όλα τα στοιχεία του καταστήματος, έβαλα στο

Προεπιλεγμένο πλάτος (latitude) 37.950085,

Προεπιλεγμένο μήκος (longitude) 23.737907

Χώρα: Greece

Βέβαια δεν μπόρεσα να βρω την πολιτεία όπου είχε θέμα ο φίλος trektrekos ( είχε default πολιτεία την Φλόριντα των ΗΠΑ)(απ’ότι βλέπω στο PS 1.6 η Ελλάδα έχει απενεργοποιημένες τις περιοχές/μέλη ) .

 

Εντοπιότητα : όλες οι ζώνες είναι ενεργοποιημένες,  όλες οι χώρες είναι ενεργοποιημένες.

Στους μεταφορείς έχω δημιουργήσει έναν μεταφορέα TEST, με δωρεάν αποστολή, έχω επιλέξει όλες τις ζώνες, στο μέγεθος, βάρος έχω βάλει μηδέν (0)( που λογικά  σημαίνει ότι δεν ελέγχω ούτε τον όγκο του αντικειμένου ούτε τα κιλά του {είναι απεριόριστα}, επίσης προσπάθησα να βάλω στα πεδία αυτά μεγάλους αριθμούς π.χ. 999 και δεν άλλαξε κάτι) και στην πρόσβαση ομάδας, έχω συμπεριλάβει όλους (Visitor, Guest, Customer).

 

Σχετικά με τα προϊόντα, έφτιαξα ένα προϊόν wwww, στην Αποστολή έβαλα στο μέγεθος, βάρος την τιμή ένα (1) και στους επιλεγμένους μεταφορείς TEST.

 

Προσπάθησα να παίξω με πολλούς συνδυασμού αλλά τίποτα !!!

 

Έχει κανείς να μου προτείνει μία λύση ?

Edited by ArisShop (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Το url του καταστήματος ποιο είναι; Και γενικά ένα πιο απτό, πιο άμεσο στοιχείο επικοινωνίας για την επίλυση του προβλήματος (η οποία εφόσον βρεθεί εννοείται πως θα παρατεθεί στο ακέραιο εδώ) υπάρχει;

Κωνσταντίνος Α. Κογκαλίδης

Link to comment
Share on other sites

το url είναι www.intool.gr , το test προιόν είναι wwww πιο άμεσο στοιχείο επικοινωνίας για την επίλυση του προβλήματος θεωρώ ότι είναι το e-mail ([email protected]).

Ευχαριστώ για τον χρόνο σου.

Link to comment
Share on other sites

ακριβώς, ο στόχος είναι να έχω και παραλαβή απο το κατάστημα αλλά και με courier. Αλλά για αρχή θέλω να φτιάξω έστω και μία μέθοδο παραλαβής

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τελικά μάλλον είναι κάποιο bug του PS 1.6.0.9 έκανα update σε 1.6.1.5 και είναι εντάξει. 

Ευχαριστώ Konstantinos Tapanda Kogkalidi για τον χρόνο σου !!!!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...