Jump to content

[ΟΡΓΑΝΩΣΗ] Ελληνική κοινότητα


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους. Μέχρι στιγμής δεν υπάρχει οργανωμένη ελληνική κοινότητα. Η wordpress (και όχι μόνο) μας τρώει για πρωϊνό (με πυρήνες σε Αθήνα, Θεσσαλονίκη, Κρήτη, Λάρισα και όχι μόνο)

Σε μια πρώτη φάση για να δούμε τι αρμοδιότητες μπορεί να αναλάβει ο καθένας θα ήθελα να με πείτε:
1) Σε ποιες περιοχές έχετε πρόσβαση (ώστε να μπορείτε να προωθήσετε το λογισμικό εκεί);
2) Ποιο είναι το επάγγελμα σας (ίσως φανεί χρήσιμο σε επιμέρους αρμοδιότητες);
3) Πόσο καιρό ασχολείστε με PrestaShop;
4) Έχετε ασχοληθεί σε προγραμματιστικό επίπεδο με αυτό;
5) Προτάσεις που έχετε να κάνετε για τη βελτίωση έναντι του ανταγωνισμού

Υ.Γ. Φυσικά και μπορείτε να προσθέσετε ό,τι θεωρείτε χρήσιμο για το διάλογο αυτό.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας,

Κωνσταντίνος Α. Κογκαλίδης

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα σας,

1 .εγω μενω και εργαζομε στην Ροδο

2.τεχνικος Η/Υ

3. 1 μηνα περιπου (εχω πειραματιστη και αλλα οπως opencart , arasta κτλ (αλλα βλεπω οτι το Presta κανει παπαδες) :D

4.οχι

5. ακομα το βλεπουμε

 

φιλικα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα

 

1. Εγώ μένω Αθήνα

 

2. Ασχολούμαι με την δημιουργία και υποστήριξη site

 

3. Το χρησιμοποιώ περίπου 3-4 χρόνια

 

4. Ναι, δεν έχω φτιάξει κάποιο module προς το παρόν αλλά έχω κάνει αλλαγές σε παλιότερο version του presta. Τώρα το μελετάω πιο σοβαρά.

 

5. Ένα καλό import κι ένα export χρειάζεται. Μέχρι στιγμής λόγω του ότι έχω φτιάξει μόνο δυο eshop δεν έχω κάτι άλλο να προσθέσω. Τώρα θα ξεκινήσω ένα τρίτο το οποίο υπάρχει ήδη σε joomla σαν eshop κι έχει διάφορα. Ένα από αυτά είναι κι η επικοινωνία με erp που για το presta πιστεύω θα είναι δύσκολο το import και το export σαν λειτουργία όπου και υστερεί το presta. Βλέποντας  και κάνοντας. 

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας,

1 .εγω μενω και εργαζομε στην Ροδο

2.τεχνικος Η/Υ

3. 1 μηνα περιπου (εχω πειραματιστη και αλλα οπως opencart , arasta κτλ (αλλα βλεπω οτι το Presta κανει παπαδες) :D

4.οχι

5. ακομα το βλεπουμε

 

φιλικα

 

Χαίρομαι που είσαι Ρόδο. Δεν έχω επικοινωνήσει με άτομο από Ρόδο πιο πριν οπότε θα αναλάβεις Δωδεκάνησα. Δεν πειράζει που ασχολείσαι 1 μήνα. Σκοπός είναι να έχεις όρεξη να ψάχνεσαι να ρωτάς και να βοηθάς πιο αρχάριους χρήστες όπως θα σε βοηθήσουμε εμείς οι παλαιότεροι.

 

Χάρηκα και πάλι. Τα φιλιά μου στο νησί των Ιπποτών!!

 

Υ.Γ. Κάνε μια λίστα από χαρακτηριστικά που σ αρέσουν σε διάφορες σελίδες (ασχέτως αν είναι presta, wp ή κάτι άλλο) ή που λείπουν και όλη η ομάδα μαζί θα προσπαθήσει να δώσει μια λύση.

 

Καλησπέρα κι από μένα

 

1. Εγώ μένω Αθήνα

 

2. Ασχολούμαι με την δημιουργία και υποστήριξη site

 

3. Το χρησιμοποιώ περίπου 3-4 χρόνια

 

4. Ναι, δεν έχω φτιάξει κάποιο module προς το παρόν αλλά έχω κάνει αλλαγές σε παλιότερο version του presta. Τώρα το μελετάω πιο σοβαρά.

 

5. Ένα καλό import κι ένα export χρειάζεται. Μέχρι στιγμής λόγω του ότι έχω φτιάξει μόνο δυο eshop δεν έχω κάτι άλλο να προσθέσω. Τώρα θα ξεκινήσω ένα τρίτο το οποίο υπάρχει ήδη σε joomla σαν eshop κι έχει διάφορα. Ένα από αυτά είναι κι η επικοινωνία με erp που για το presta πιστεύω θα είναι δύσκολο το import και το export σαν λειτουργία όπου και υστερεί το presta. Βλέποντας  και κάνοντας. 

 

Καλησπέρα στην πρωτεύουσα. Παρακολουθώ το forum αρκετό καιρό κι έχω πετύχει και στο παρελθόν αναρτήσεις σου, οπότε πρέπει να είσαι γνώστης, άρα θα μπορείς να συνεισφέρεις σε τεχνικά θέματα. Σε ποια έκδοση έχεις κάνει αλλαγές; Σκέφτεσαι να κάνεις κάποιο module;

 

Εισαγωγή/Εξαγωγή υπάρχει ήδη αλλά σε modules επί πληρωμή και σε εφαρμογή για Windows

 

Χαιρετώ προς το παρόν

 

Αναμένουμε κι άλλους χρήστες

 

Εγώ είμαι Δράμα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, δεν έχω κάτι στο μυαλό μου αυτή τη στιγμή, αλλά κάτι θα προκύψει στο μέλλον. Προς το παρόν λόγω του ότι πρόκειται να φτιάξω το site όπου και εργάζομαι σε presta σίγουρα θα συναντήσω πράγματα παράξενα. Η έκδοση που είχα και είχα πειράξει - διορθώσει ήταν η 1.6.0.5. Δεν είμαι γνώστης απλά μαθαίνω κι ότι βρίσκω το λέω. Γενικά όπου μπορώ να βοηθήσω θα βοηθήσω. Ποιο είναι αυτό το import μπορείς να μου πεις; όπως επίσης τι εννοείς για τα windows; έχω αγοράσει παλιότερα ένα export κι ενα import αλλά θέλουν δουλειά.ο σκοπός είναι μην χρειάζεται αυτό.ευχαριστω και καλη συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Για windows υπάρχει εφαρμογή PrestaShop Store Manager by eMagicOne (ουκρανικής προέλευσης) αν θες να αγοράσεις πες μου να μεσολαβήσω για έκπτωση

Link to comment
Share on other sites

Α αυτό το ξέρω αλλά αυτό είναι για διαχείριση παραγγελιών κλπ δεν θέλω κάτι τέτοιο θέλω ένα module απλά να μου εξάγει τα πεδία που χρειάζεται για το erp τίποτα παραπάνω. Αυτό το πρόγραμμα είναι για πολύ βάρβαρα πράγματα σωστα; έχεις να μου δοκιμάσει εσύ κάποιο module που να κάνει σωστό import κι export; η ότι κι αν πάρεις πάλι θα θέλει δουλειά;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό κάνει τα πιο πολλά πράγματα που χρειάζεσαι στο Presta πιο αυτοματοποιημένα. Πρόσβαση στη ΒΔ έχεις; Γιατί δεν εισάγεις καρφί CSV με τα προϊόντα κτλ που έχεις;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα και απο εμενα.

 

1 .εγω μεγαλωσα και εργάζομαι Ηράκλειο Κρήτης

2. Ανανεώσιμες πηγές Ενέργειας  - Υπολογιστές

3. Από το 2010 (Θα βρείτε και topics δικά μου του 2010 αλλα σαν irmaiden. TO irmaiden1 ήρθε ποιο μετα)

4.Επιφανειακά

5. Όπως ειπώθηκε ήδη χρειάζεται ένα καλό εργαλείο import/export και σύνδεση με E.R.P

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα και απο εμενα.

 

1 .εγω μεγαλωσα και εργάζομαι Ηράκλειο Κρήτης

2. Ανανεώσιμες πηγές Ενέργειας  - Υπολογιστές

3. Από το 2010 (Θα βρείτε και topics δικά μου του 2010 αλλα σαν irmaiden. TO irmaiden1 ήρθε ποιο μετα)

4.Επιφανειακά

5. Όπως ειπώθηκε ήδη χρειάζεται ένα καλό εργαλείο import/export και σύνδεση με E.R.P

Με συγχωρείς για την καθυστερημένη απάντηση αλλά όπως όλοι έτσι κι εγώ έχω τα τρεχάματα μου. Για import/export θα κοιτάξω να φτιάξω κάτι μες στο φθινόπωρο. Για σύνδεση με ERP (γέφυρες κτλ) δεν το χω καθόλου οπότε αν κάποιος συνάδελφος μπορεί, θα μας ήταν χρήσιμη η παρέμβαση του. Αν παρόλα αυτά χρειάζεστε ένα modules με ERP λειτουργίες αυτό θα μπορούσε να υλοποιηθεί (ναι μεν όχι άμεσα, αλλά θα μπορούσαμε να του αλλάξουμε τα φώτα σε θέμα λειτουργιών  ;)  )

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλημερα απο Ηρακλειο κρητης

 

Ασχολουμε με eshop's (φυσικα σε presta) , επισης με γραφιστικα, φωτογραφια, προγραμματισμο και logistic's

 

Πριν απο αρκετο καιρο εφτιαξα ενα μινι erp σε microsoft access που εκτος των αλλων λειτουργιων εκανε και γεφυρα με το prestashop.

Βρηκα επισης λυση για το εκνευριστικο time out οταν κανεις import πολλα προιοντα μαζι.

φανταστειτε οτι ολα τα στοιχεια των προιοντων που μπορουν να καταχωρηθουν στο eshop βρισκονται σε μια οθονη (βασικα πεδια, χαρακτηριστικα, συνδιασμοι,φωτογραφιες,κατηγοριες κλπ)

 

Ελπιζω να ενεργοποιηθουμε ολοι να κανουμε την κοινοτητα πιο μεγαλη και να προσφερουμε την βοηθεια μας σε οσους την χρειαζονται !!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα απο Ηρακλειο κρητης

 

Ασχολουμε με eshop's (φυσικα σε presta) , επισης με γραφιστικα, φωτογραφια, προγραμματισμο και logistic's

 

Πριν απο αρκετο καιρο εφτιαξα ενα μινι erp σε microsoft access που εκτος των αλλων λειτουργιων εκανε και γεφυρα με το prestashop.

Βρηκα επισης λυση για το εκνευριστικο time out οταν κανεις import πολλα προιοντα μαζι.

φανταστειτε οτι ολα τα στοιχεια των προιοντων που μπορουν να καταχωρηθουν στο eshop βρισκονται σε μια οθονη (βασικα πεδια, χαρακτηριστικα, συνδιασμοι,φωτογραφιες,κατηγοριες κλπ)

 

Ελπιζω να ενεργοποιηθουμε ολοι να κανουμε την κοινοτητα πιο μεγαλη και να προσφερουμε την βοηθεια μας σε οσους την χρειαζονται !!

Γέφυρα η Access με Presta; Are you sure; Πώς τη συνέδεσες στο διαδίκτυο; Όσο για το timeout αν ξέρεις ποιους πίνακες να πειράξεις, κάνεις καρφωτή εισαγωγή csv στην mysql και όλα good :)

 

Μακάρι να είμαστε έστω μια ομάδα 4-5 άτομα διάσπαρτοι σ όλη τη χώρα και να μεγαλώνουμε με τον καιρό :)

 

ΥΓ. Αν θες δώσε μας κάποιο link δικής σου σελίδας ώστε να μπορούμε να σε βρίσκουμε πιο "επίσημα" :P Και στην τελική να πούμε και τη γνώμη μας αν θες για τα projects που έχεις στήσει

Link to comment
Share on other sites

καταρχην στην access υπαρχει ενα προσθετο που μπορεις να εχεις στην βαση σου πινακες της MYSQL  (ODBC DRIVERS FOR MYSQL)

 

Σχετικα με το time out δεν χρειαζεται να καρφωνεις τιποτα.

1. στηνεις το eshop σε localhost (wamp xamp κλπ)

2.αλαζεις το configuration στο localhost να βλεπει την mysql του κανονικου eshop

3.τρεχεις ενα προγραμμα που κανει map το folder /img  με τις φωτογραφιες (webdrive πχ)

 

Με λιγα λογια δουλευεις στο localhost χωρις περιορισμους και ενημερωνεται αυτοματα το eshop στο internet.

 

Σελιδα δικη μου δεν εχω σκεφτει να φτιαξω κυριως λογω ελειψης χρονου.

Μολις μπορεσω θα ανεβασω καποια screen shoots απο την εφαρμογη.

 

ενα eshop το οποιο δεν εχω τελειωσει ακομα ειναι το https://essans.gr

 

επισης να πω για οσους δεν το ξερουν οτι υπαρχει ενα module που εμφανιζει το eshop σου στο facebook (βλεπεις το eshop σε πραγματικο χρονο στο facebook και οταν κανεις κλικ πανω στο ειδος που θελεις σε μεταφερει στο πραγματικο eshop να το αγορασεις. 

 

αυτες τις μερες εχω το παρακατω προβλημα

https://www.prestashop.com/forums/topic/554161-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B2%CE%BB%CE%B7%CE%BC%CE%B1-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF-google-maps/

εχω βαλει και ενα extra module για τον χαρτη (στο υποσελιδο) το οποιο μου το εμφανιζει κανονικα χωρις api key

 

 

καλη συνεχεια και καλο Π/Σ/Κ

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια. Δεν ήξερα ότι υπάρχει τέτοια δυνατότητα στην access. Χαίρομαι να ακούω πράγματα που δεν έχουν προαναφερθεί. Δείχνει πως ασχολείσαι πραγματικά :D Θα χαρώ να σε δω και σένα Ambassador μια μέρα

Link to comment
Share on other sites

με την access ασχολουμε απο την εποχη των windows 3.1  .... την εποχη αυτη ο δισκος των 80mb εμπαινε μονο σε servers  χαχαχα

με το presta απο την εκδοση 1.3 αν θυμαμαι καλα.....πανε τα χρονια και μαζι τους παιρνουν και την μνημη μας!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα σας,

 

1) Έχω πρόσβαση σε όλη την Θεσσαλονίκη και όπου χρειαστεί στην βόρεια Ελλάδα

2) Είμαι Consultant και Developer σε γνωστή εταιρία λογισμικού

3) Τουλάχιστον 2 χρόνια με τρια eshop κατασκευασμένα απο μένα τα οποία τα διαχειρίζομαι κιόλας (modastore.gr, mynails.gr, e-toloudis.gr)

4) Ασχολούμε σε πολύ καλό επίπεδο τόσο σε php όσο και σε mysql
5) Θα πρέπει να δημιουργήσουμε κοινότητα και αυτό γιατί χαραμίζεται το λογισμικό αν κρίνω με το τι άλλο υπάρχει στην αγορά.

 

Για παράδειγμα αυτή την στιγμή αντιμετοπίζω τεράστιο πρόβλημα με αναβαθμίσεις απο 1.6.0.9 σε 1.7 δεν κατάφερα ποτέ να κάνω κάτι ουσιαστικό. Αντιμετωπίζω τεράστιο πρόβλημα με το eshop που ανέφερα πιο πάνω το mynails.gr στο οποίο για κάποιον λόγο δεν μπορώ να εκτελέσω αγορά σε είδη που περνάω απο εδώ και πέρα κι έχουν χαρακτηριστικά (συνδιασμούς) ενω τους έχω περάσει κανονικά πάω να εκτελέσω αγορά και δεν με οδηγεί στο επόμενο βήμα. Σε προηγούμενους συνδιασμούς δουλεύει κανονικά.

 

Πολύ πιθανό να χάσω τον πελάτη διότι θέλει αύριο να αρχίσει να περνάει είδη με συνδιασμούς.

 

Παρακαλώ αν κάποιος έχει αντιμετωπίσει κάτι παρόμοιο ας στείλει ένα μύνημα.

 

Παραθέτω και το κινητό μου αν θέλετε να επικοινωνήσετε μαζί μου: 6973184476 Δημοσθένης Τριπολίτης

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Δημητρη καλησπερα !!

 

Πολυ συχνα παρουσιαζονται προβληματα στις αναβαθμισεις στο presta και αυτο θα πρεπει να το δουν σοβαρα οι προγραμματιστες του , ειδικα το one clik upgrade δεν λειτουργησε σχεδον ποτε.

Ας ερθουμε ομως τωρα στο προβλημα.

Αυτο που θα σου προτεινα για ευκολα και γρηγορα ειναι να κανεις downgrade στην 1,6 και αν αυτο δεν ειναι εφικτο κανε ενα restore. Δεν ξερω τι δουλεια εχει γινει απο την αναβαθμιση και μετα και δεν ξερω ποσο δυσκολο θα ειναι. Και μην τους αφηνεις να κανουν αναβαθμισεις αν πρωτα δεν τις εχεις κανει εσυ σε localhost και δεν τις εχεις τεσταρει οτι παιζουν.

Το καλυτερο θα ηταν να κανεις μια καθαρη εγκατασταση της εκδοσης 1,7 σε localhost πρωτα , να δοκιμασεις αν παρουσιαζει προβληματα και μετα να κανεις import την παλια βαση στην καινουρια. Ολα τα παραπανω κανε τα καλυτερα σε localhost και οταν δεις οτι ολα πανε καλα το ανεβαζεις στο hosting σου.

Σχεδον παντα σε ολα τα λογισμικα καθε καινουρια εκδοση αντιμετωπιζει μικρα η μεγαλα προβληματα , πιστευω οτι η εκδοση 1.7 θελει ακομα πολυ δουλεια για να παιξει.

Πρωτος και βασικος κανονα ειναι , να κανουμε backup πριν απο καθε αλλαγη.

Αν παρ ελπιδα βρεις λυση καλο θα ηταν να το αναφερεις εδω γιατι μοπει και αλλοι να εχουν το ιδιο προβλημα.

 

Ευχομαι να πανε ολα καλα , καλο βραδυ !!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε Χάρη, είχα συζήτηση χθές με τον άνθρωπο και μάλλον θα πάμε απο την αρχή σε καθαρή εγκατάσταση σε 1.7, βέβαια πολύ πιθανό να χρειαστεί να αλλάξω και θέμα διότι στο παρόν έχω επέμβει πολύ.

 

Στο θέμα μας τώρα, έχει γίνει κάποια κίνηση για την οργάνωση ομάδας prestashop στην Ελλάδα;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση 1.7 ακόμη δεν είναι έτοιμη για παραγωγή. Προκύπτουν προβλήματα (όπως είναι αναμενόμενο με κάθε νέα έκδοση). Συνίσταται λοιπόν να χρησιμοποιείτε την 1.6. Όσο για Ελληνική κοινότητα υπάρχει ήδη και κάθε νέο μέλος είναι ευπρόσδεκτο. Έχουμε κάνει μέχρι στιγμής 2 meetups. Το πρώτο Δράμα και το 2ο Θεσσαλονίκη.

http://ambassadors.prestashop.com/galleries/drama-greece

http://ambassadors.prestashop.com/galleries/thessaloniki-greece

http://ambassadors.prestashop.com/ambassadors/greece

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Xarh την άλλη βδομαδα θα βρεθω με ενα παλικαρι απο εδω Ηράκλειο να τα πουμε που ασχολείται και αυτός με preshasop.

Σε ενδιαφέρει να έρθεις να τα πουμε απο κοντα?

Link to comment
Share on other sites

φυσικα και με ενδιαφερει αλλα αν ειναι δυνατον απογευμα και εκτος π/σ/κ (τα π/σ/κ κανω δευτερη εργασιοθεραπεια.  lol

 

θα σου στειλω τηλεφωνα στο inbox sou

 

C U

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλημέρα σε όλους.

1) Εγώ είμαι στη θεσσαλονίκη
2) Είμαι προγραμματιστής απο ΙΕΚ, δούλευα ως freelancer για σε e-shops και ιστοσελίδες σε joomla και wordpress εδώ και 1 μήνα με έχουν προσλάβει σε εταιρία που έχει e-shop σε presta και θα κάνω 2 e-shop σε magento (έχω φτιάξει και διαχειρίζομαι πάνω απο 10 sites)
3) Με το presta  ασχολούμε 1 μήνα άλλα το β΄λέπω να πηγαίνω για χρόνια
4) Σε αυτό το κομμάτι (πρε όχι
5) Έχω εντοπίσει διάφορα θεματάκια τα οποίο θα προτιμούσα να τα συζητήσουμε απο κοντά σε κάποιο forum. Θα ήθελα πολύ ένα πυρήνα στη Θεσσαλονίκη

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

1) Εγώ είμαι στη θεσσαλονίκη

2) Είμαι προγραμματιστής απο ΙΕΚ, δούλευα ως freelancer για σε e-shops και ιστοσελίδες σε joomla και wordpress εδώ και 1 μήνα με έχουν προσλάβει σε εταιρία που έχει e-shop σε presta και θα κάνω 2 e-shop σε magento (έχω φτιάξει και διαχειρίζομαι πάνω απο 10 sites)

3) Με το presta  ασχολούμε 1 μήνα άλλα το β΄λέπω να πηγαίνω για χρόνια

4) Σε αυτό το κομμάτι (πρε όχι

5) Έχω εντοπίσει διάφορα θεματάκια τα οποίο θα προτιμούσα να τα συζητήσουμε απο κοντά σε κάποιο forum. Θα ήθελα πολύ ένα πυρήνα στη Θεσσαλονίκη

Γεια σου και σένα φίλε. "Πυρήνας" δεν υπάρχει. Όχι ακόμη τουλάχιστον, μιας και η κοινότητα είναι ακόμη μικρή. Αλλά σιγά σιγά μεγαλώνουμε :) Μες στο καλοκαίρι, ίσως αρχές Σεπτέμβρη συζητάω για Meetup στην Κομοτηνή (εγώ είμαι από Δράμα). Όσοι πιστοί προσέλθετε.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου και σένα φίλε. "Πυρήνας" δεν υπάρχει. Όχι ακόμη τουλάχιστον, μιας και η κοινότητα είναι ακόμη μικρή. Αλλά σιγά σιγά μεγαλώνουμε :) Μες στο καλοκαίρι, ίσως αρχές Σεπτέμβρη συζητάω για Meetup στην Κομοτηνή (εγώ είμαι από Δράμα). Όσοι πιστοί προσέλθετε.

Καλημέρα ξανά,

για να συστηθώ, λέγομαι Πουκαμισάς Βασίλης (πιστεύω ότι είναι καλύτερα να γνωρίζουμε ο ένας τον άλλο), θα ήθελα να αναφέρω ότι μίλησα και με τον Τριπολίτη Δημοσθένη (Θεσσαλονίκη) και συζητήσαμε για αρχή να βρεθούμε οι δυό μας κάποια στιγμή μέσα στις επόμενες εβδομάδες (μάλλον την επόμενη) οπότε και ενημερώνουμε ανάλογα μήπως και κάνουμε κάτι και Θεσσαλονίκη, πάντως ό,τι γίνεται καλό είναι, όσο πιο πολλά σημεία σηνάντησης και όσο ποιο πολλές συναντήσεις τόσο το καλύτερο, καθώς θα υπάρχει καλύτερη επικοινωνία και αμεσότητα (βέβαια δεν λέω και σε βαθμό που να κουράζει )

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Πιθανότατα τέλη Μαΐου να υπάρξει 2 meat up στην Θεσσαλονίκη.

Ακόμα δεν είναι σίγουρο.

Η αρχική σκέψη ήταν για τέλη Απριλίου αλλά προφανώς ακυρώθηκε λόγο φόρτου εργασίας. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα 

 

Ασχολούμαι με το presta από το 2010 και ότι ηλεκτρονικά καταστήματα φτιάχνω είναι σε prestashop.

 

Ότι χρειαστεί η κοινότητα μπορώ να βοηθήσω.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα

 

Τα κατάφερα, στρίμωξα λίγο το χρόνο και δημιούργησα ένα meetup για 24/06

 

Λεπτομέρειες -> εδώ

 

Το θέμα είναι ακόμα open. Οπότε μπορείτε να προτείνετε κάποιο θέμα αν ενδιαφέρεστε. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα,

είμαι κι εγώ από Θεσσαλονίκη (Νέα Μηχανιώνα για την ακρίβεια). Αν και σχετικά φρέσκος στο presta, το βρήκα αρκετά εύκολο (μιλάω για το developing κομμάτι). Θα προσπαθήσω στις 24/06 να έρθω κι εγώ να γνωριστούμε εκεί στον "πυρήνα"!  :P

Edited by perarg (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα. Εγώ είμαι ο Χάρης. Από Θεσσαλονίκη.

Δουλευω πάρα πολύ Joomla (πάνω από 80 site έχω φτιάξει) και τελευταία δουλευω prestashop το οποίο μ αρέσει τρελά! Μέσα και εγώ σε ότι κάνετε :)

 

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλημέρα..

Λέγομαι Παπαχατζής Νίκος και είμαι από τον Βόλο.. Ασχολούμε με το Prestashop από το 2013 είμαι γραφίστας προερχόμενος από 3D design.. έχω κατάστημα και προσφέρω σχεδίαση, εκτυπώσεις και επιγραφές, και πρόσφατα ξεκίνησα μια startup με πεδίο εντός και εκτός Ελλάδας.

Πριν το 13 δούλευα πολύ με wordpress και css..

 

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
On 6/11/2017 at 2:06 PM, Iriathen said:

Καλημέρα..

Λέγομαι Παπαχατζής Νίκος και είμαι από τον Βόλο.. Ασχολούμε με το Prestashop από το 2013 είμαι γραφίστας προερχόμενος από 3D design.. έχω κατάστημα και προσφέρω σχεδίαση, εκτυπώσεις και επιγραφές, και πρόσφατα ξεκίνησα μια startup με πεδίο εντός και εκτός Ελλάδας.

Πριν το 13 δούλευα πολύ με wordpress και css..

 

 

Καλώς ήλθες Νίκο. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...
On 9/9/2016 at 10:58 AM, tapanda.gr said:

Γέφυρα η Access με Presta; Are you sure; Πώς τη συνέδεσες στο διαδίκτυο; Όσο για το timeout αν ξέρεις ποιους πίνακες να πειράξεις, κάνεις καρφωτή εισαγωγή csv στην mysql και όλα good :)

 

Μακάρι να είμαστε έστω μια ομάδα 4-5 άτομα διάσπαρτοι σ όλη τη χώρα και να μεγαλώνουμε με τον καιρό :)

 

ΥΓ. Αν θες δώσε μας κάποιο link δικής σου σελίδας ώστε να μπορούμε να σε βρίσκουμε πιο "επίσημα" :P Και στην τελική να πούμε και τη γνώμη μας αν θες για τα projects που έχεις στήσει

Προφανώς μιλάει με WebService - Api (Xml).

Τα καρφωτά είναι καλά άλλα κρύβουν και προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Καλή σας ημέρα, λέγομαι Τάσος, έχουμε ένα site μικρής οικογενειακής επιχείρησης στην Αθήνα το οποίο δουλεύει με  Prestashop έτοιμο θέμα αγορασμένο από το internet, θα ήθελα παρακαλώ πολύ να ρωτήσω αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να βελτιώσω την επισκεψιμότητα του site και την εμφάνιση του σε συνεργασία πάντα μαζί μου. Επίσης θα ήθελα όποιος μπορεί να μας βοηθήσει να είναι από Αθήνα για να μπορούμε να επικοινωνούμε μαζί. Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τον χρόνο σας.

Edited by tasosathens (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Καλησπέρα και από εμένα. Πραξιτέλης εδώ. Έχω εταιρεία κατασκευής ιστοσελίδων και eShop στη Θέρμη Θεσσαλονίκης και ασχολούμαι επαγγελματικά με το PrestaShop από το 2014. Εχω εγκαταστήσει 25 eshop σε PrestaShop (υποστήριξη και κατασκευή modules)  και επίσης έχω κάνει εγγραφή και στην ομάδα μεταφράσεων της Ελληνικής κοινότητας. Έχω φτιάξει modules για το PrestaShop που χρησιμοποιούνται ήδη σε πολλά eShop όπως το Greek Affiliates Marketing και  XML exporter για skroutz, glami και bestprice. Εδώ έχω κάποια ενδεικτικά prestashop modules θα χαρώ να βοηθήσω στην ανάπτυξη και περαιτερω προβολή του Prestashop στην Ελλάδα. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...