Jump to content

Főoldalon népszerű termékek nem jelennek meg, illetve nem elerheto termek is megjelenik


Stefan6723

Recommended Posts

Sziasztok,

 

PS 1.6.1.4-et hasznalok es olyan problemam lenne, hogy jelenleg a fooldalon 3 blockban vannak a termekeim (alap 3 blokk)

 

NÉPSZERŰ TERMÉKEK - blockbestsellers

NÉPSZERŰ - blockfeatured

ÚJ TERMÉKEK - blocknewproducts

 

es ezekkel a blokkkal a kovetkezo problemaim vannak:

 

1)

Alapbol az uj termekek jelent meg, de a minap eszrevettem, hogy csak olyan termek van itt ami nincs raktaron :( mivel ez nem tul szep, probaltam utana jarni hogyan lehetne ezt akar kodban is megoldani, ez nem sikerult :) ha erre valaki tudja a valaszt azt megkoszonnem. Magat a modult megtalaltam, a kodot is atbongesztem, de nem ertem hol tudnam belehelyezni azt a par reszt hogy ahol a product.quantity>0 az jojjon csak le az adatbazisbol.

 

2)

A masik gondom a blockfeatured-nel volt. Elolvastam sok blogot, megneztem sok videot, de nekem valahogy nem sikerult a termekek ide beleeroszakolnom :( jelenleg a NEPSZERU termekeket nezve ezt kapom: "Nincs kiemelt termék jelenleg." Nem ertem, hol tudom kiemelni a termeket. Beentem a termekek koze, semmilyen olyan gombot nem talaltam hogy kiemeles vagy tedd a kiemelet termekek koze. Egy blogon azt olvastam, hogy tegyem oket a homa kategoriaba (a legmagasabb a kategoria-faban) megtortent, semmi valtozas. (cache nincs bekapcsolva!)

 

Koszonom szepen a hozzaszolasokat elore is!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

NÉPSZERŰ TERMÉKEK - blockbestsellers   =>  statisztikából kiveszi azokat a termékeket amiket a legtöbbször vásároltak meg. 


NÉPSZERŰ - blockfeatured   =>  valóban: tedd bele a terméket a legfőbb - "Home" kategóriába is, és akkor meg fog jelenni. Minden gyorsítótárazás legyen kikapcsolva vagy ürítve.


ÚJ TERMÉKEK - blocknewproducts   =>  adminban a beállítások => termékeknél lehet befolyásolni, hogy hány napig számítson egy termék újnak. Alapból "20". 


 


Először nézd meg ezeket aztán haladjunk tovább.


Link to comment
Share on other sites

 

NÉPSZERŰ TERMÉKEK - blockbestsellers   =>  statisztikából kiveszi azokat a termékeket amiket a legtöbbször vásároltak meg. 

NÉPSZERŰ - blockfeatured   =>  valóban: tedd bele a terméket a legfőbb - "Home" kategóriába is, és akkor meg fog jelenni. Minden gyorsítótárazás legyen kikapcsolva vagy ürítve.

ÚJ TERMÉKEK - blocknewproducts   =>  adminban a beállítások => termékeknél lehet befolyásolni, hogy hány napig számítson egy termék újnak. Alapból "20". 

 

Először nézd meg ezeket aztán haladjunk tovább.

 

Szia,

 

Bocsi a kesoi valaszert. a blockfeatured-d  megoldodott, mivel ott annyi volt a gond, hogy tenyleg rossz volt az alapkategoria amit beirtam (elutottem) Ha jol ertem nem is kell a HOME-t hasznalni, eleg ha letrehozok en magamnak egy kategoriat (pl: fooldalon akarom latni kategoria) es utana ezt letiltom hogy ne jelenleg meg, majd ide minden termeket en magam egyesevel hozzaadok, az is meg fog szepen jelenni. Plusz itt vegre sikerult elerni hogy 16 db termek jelenleg meg az oldalon (admin beallitasok)

 

1) A masik kettovel tovabbra is az a bajom, hogy nem tudom megadni hogy 16 termek jelenleg meg (szerintem a blockbestsellers nem eleg a statisztika mert csak 8-at ad ki, de ha 8-nal kisebb szamot adok be akkor valoban lejebb viszi a termekeket.... a blocknewproducts ez pedig egyeltalan nem reagal semmire, csak pakolja ki az uj termekeket es kesz).

 

2) Ami viszont sehol (backoffice-ban sem) sem tudtam beallitani ha egy termeknek nincs elerhetosege raktaron azaz QTY=0 vagy hasonlo (adatbazsibol ugy kernem QTY>0) akkor az ne legyen benne a listaban. A multkor ugy jartam hogy sok uj termeket tettem fel, de utana le kelllet tiltenom az uj termek block-ot mert meg nem voltak ratkaron a termekek es nagyon hulyen nezett ki a honlapon hogy van sok uj termek de egyiket sem tudjak megrendelni.

 

Ebben a kettoben tudnal segiteni hogy hol talalom ezeket az SQL lekerdezeseket? probaltam nezni a sajat theme-ben vagy a modules/ konyvtarban de nem talaltam oket. a block konyvtarak megvannak, de SQL lekerdezes nem volt benne. Ha ez meglenne akkor oda be tudnam mar illeszteni a QTY>0 kiegeszitest es nem lenne tobb ilyen gond :)

 

Koszi szepen a valaszodat elore is.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...