Jump to content

[Rozwiązany] Problem z zamówieniami


luc0

Recommended Posts

Witam, od jakiegoś czasu pojawił się problem przy składaniu przez Klientów zamówień. Są takie sytuacje, że zamówienie zapisuję się w tabeli ps_orders ale już w tabeli ps_order_detail brak szczegółów jakie produkty zostały zamówione. Więc nie widać szczegółów zamówienia w panelu administracyjnym. Ale w porzuconych koszykach przy sprawdzeniu zamówienia są jego szczegóły. Zaczęło się tak dziać jakoś z początkiem roku i takie zamówienia coraz częściej się pojawiają. Zaznaczę, że sklep nie był aktualizowany, nic w nim nie było zmieniane. Normanie tylko był użytkowany i wszystko było w porządku do wystąpienia tego problemu. Wersja sklepu 1.6.0.9. Proszę o jakieś rady w którym miejscu może być problem i ewentualnie o jakieś wskazówki jak go rozwiązać.

Edited by luc0 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Przy włączonym debugowaniu wywaliło parę błędów. Już podczas logowania, przy wejściu na stronę produktu i przy ponownym zamówieniu z historii zamówień. Przez to że nie działa strona produktu nie mogłem w  ogóle zrobić zakupu. Pliki z błędami w załączniku.

post-951185-0-38223300-1461246846_thumb.png

post-951185-0-18889000-1461246860_thumb.png

post-951185-0-28267500-1461246920_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Zacznij od dodania brakującej tabeli czyli:

 

CREATE TABLE `PREFIX_cart_rule_country` (

`id_cart_rule` int(10) unsigned NOT NULL,

`id_country` int(10) unsigned NOT NULL,

PRIMARY KEY (`id_cart_rule`, `id_country`)

) ENGINE=ENGINE_TYPE DEFAULT CHARSET=utf8 COLLATION;

Link to comment
Share on other sites

Mój błąd źle popatrzyłem i pomyliłem tabele, ta której nie ma według komunikatu a powinna być to ps1_cart_rule_carrier

 

CREATE TABLE `PREFIX_cart_rule_carrier` (

`id_cart_rule` int(10) unsigned NOT NULL,

`id_carrier` int(10) unsigned NOT NULL,

PRIMARY KEY (`id_cart_rule`, `id_carrier`)

) ENGINE=ENGINE_TYPE DEFAULT CHARSET=utf8 COLLATION;

Link to comment
Share on other sites

Tabela została dodana do bazy, w załączniku screen. Musiałem dodać ręcznie, bo zapytanie w formie kodu nie działało. Po dodaniu tej tabeli, błąd podczas logowania już się nie pojawił. Ale nadal występuje błąd po wejściu na stronę produktu. Tak jak na screenie w poprzednim poście. Co do błędu ponownego zamówienia już nie występuje. Jest tylko taka sprawa, że na ostatnim etapie zamówienia, długo wczytuje stronę i po porostu staje nie przechodząc dalej. W międzyczasie, będąc zalogowanym w panelu administratora, widać ze zamówienie weszło ale niestety puste, brak produktów. W załączniku screen i do tego jest jakiś błąd ze smartami, nie zawsze ten błąd występuje. Czy może wina leżeć po źle skonfigurowanej opcji w zakładce "Wydajności" w panelu sklepu. Zaznaczę, że sklep działa na serwerze Hekko https://www.hekko.pl/hosting_dedykowany.html , pakiet Start. Czy pod takim hostingiem dedykowanym, trzeba jakoś ustawić inaczej opcje w sklepie jeśli chodzi o tą wydajność. Może też chodzi o ustawienia PHP na serwerze ? Screen w załączniku.

post-951185-0-45926500-1461353973_thumb.png

post-951185-0-13994600-1461353977_thumb.png

post-951185-0-99481000-1461353979_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Jest tylko taka sprawa, że na ostatnim etapie zamówienia, długo wczytuje stronę i po porostu staje nie przechodząc dalej

I nie ma wtedy żadnego błędu?

 

To co ci się wyświetla w tej czerwonej ramce to tylko notice i w zasadzie nie zawracałbym sobie tym głowy, jak wyłączysz tryb debugowania to ta informacja sie nie będzie wyświetlać.

 

Możesz spróbować przejść na wyższe php najlepiej na 5.6 jeśli masz możliwość.

Link to comment
Share on other sites

Przełączyłem na serwerze opcje PHP na wersję 5.5, bo taką maksymalnie mogłem ustawić. W zakładce wydajność w panelu sklepu wyłączyłem Cache. Przy wyłączonym debugowaniu, zamówienie przeszło pozytywnie, w panelu widać już produkty w konkretnym zamówieniu. Działanie sklepu też przyspieszyło, widać to gołym okiem. Niestety przy włączonym debugowaniu przy zalogowanym użytkowniku występuje błąd na ostatnim kroku zamówienia. Tak samo jak się wejdzie na kartę produktu i zakładka w moje konto - moje powiadomienia. Ewidentnie we wszystkich tych błędach czepia się pola id_shop. W załączniku screeny.

post-951185-0-40209000-1461530346_thumb.png

post-951185-0-43659300-1461530348_thumb.png

post-951185-0-90207100-1461530349_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Odinstaluj i ponownie zainstaluj moduł "mailalerts" (Alarmy poczty / powiadomienia e-mail)- powinno pomóc  ;)

 

Dziękuję za pomoc, twoja porada pomogła. Tylko dziwię się dlaczego tak się dzieje, wcześniej nie było problemów.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...