Jump to content

Problem i błedy z dodawaniem kategorii w sklepi


AZADA_M

Recommended Posts

Witam

Mam dziwny problem od jakiegos czasu z ktory nie wiem jak sobie poradzić - dlatego liczę na Waszą pomoc w temacie

 

 

Podczas dodawania kategorii w sklepie prestashop 1.6 dodając nowy katalog presta tworzy automatycznie nowe nie istniejące już dalsze podkategorie;

 

np w głownym katalogu tworzę:

MENU:

       1. DELIKATESY EKOLOGICZNE - i następnie tworzę

            2. Dla Dzieci            - presta automatycznie dodaje mi podkategorie następne nie wiem skad je pobiera gdyż ich już dawno nie ma a automatycznie je dopisuje i wygląda to następująco

            dodaje 

               3. Suplementy 

                   4. Świece zapachowe

 

 

Nie wiem o co chodzi dzieje sie to tylko  w nowo dodawanych kategoriach w starych istniejacych nie zauważyłem tego błedu.

 

gdzie to poprawić i jakie pliki za to odpowiadaja bo bezposrednio z adnima nie widze opcji tego zmianić.

Jesli to w pliku to proszę o informację jak się plik/pliki nazywaja i prosze o podanie ich lokalizacji .

 

dziękuje

 

post-1131502-0-81461800-1460185011_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

1) dodaj kategorię

2) sprawdź w bazie jakie ma id

3) porównaj to z polem auto increment (jego wartością)

4) najprawdopodobniej wszystkie kategorie o id większym od nowej kategorii to stare 'śmieci'

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 auto increment (jego wartością) ? gdzie to mogę odnaleźć ? 

 

i gdzie te śmieci potem kasować. bazuję na pliku app-data.sql i tam kasuję kategorie niechciane - ale efekt zerowy jak były tak są. 

 

dzięki za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

temat otwieram na nowo. bo do tej pory nie udalo mi sie poradzic z tym.

 

1. skad pobrac te ID KATEGORII ?? prosze o dokladne info gdzi jak to zrobic

 

2. jak sie nazywa plik w ktory mam wykasowac te smieci ktore sa wyswietlane

 

3. co dokładnie mam usunąć?? 

 

bo nadal gdy otwieram nowa kategorie lub przenosze jakis katalog w inne miejsce to wyswietlaja sie w poziomym pomocniczym menu. na produktami.

 

prosze o info jak to zrobic bo w was nadzieja .

 

dziekuje a staranie poprzednie jednak mi potrzeba jak chlopowi na ulicy 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

odświeżam temat. Produkty które są przypisane według panelu admina do odpowiednich kategorii, po stronie użytkownika często wyświetlają się też w innych kategoriach, gdzie być nie powinny. Użycie "Oczyszczanie PrestaShop v1.9.2" -> " Funkcjonalne ograniczenia integralności" naprawiło tylko część tych błędnych wyświetleń. A najciekawsze jest to że grzebiąc w mysql wszystko wygląda ok, w tabeli ps_category_product do kategorii o danym ID są przypisane tylko produkty o ID które powinny się tam wyświetlać, nie ma tam ID tych niewłaściwie wyświetlających się produktów.

Stało się tak gdy usunąłem kategorie utworzone w "podsklepie". Multishop wyłączyłem, bałagan pozostał :(

mam teraz najnowszą preste 1.6.1.23

Link to comment
Share on other sites

ok., już wszystko jasne. tak jak mówił Vekia, z tym że trzeba posprawdzać odwrotnie czyli do jakich kategorii jest przypisany produkt który wyświetla nam się w nieodpowiednich kategoriach i usunąć wszystko poza prawidłowym id kategorii. sprawdzając po id kategorii wszystko wydaje się ok, ale w bazie pozostają też id które były widocznie kiedyś dawniej przypisane do danej kategorii. straszny bałagan, ale da się to ogarnąć

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...