Jump to content

[Zlecę] Konfiguracja VPS, optymalizacja działania sklepu


erni

Recommended Posts

Zlecę konfigurację serwera VPS dla sklepu https://evieridivani.pl/

 

Ważne informacje:

  • Sklep zatrzymuje się, gdy jednocześnie obsługuje 20-30 sesji, po 2-3 razy dziennie,
  • Główną przyczyną (na moją wiedzę) jest Attribute Wizard Pro - w większości produktów (ok 300) jest konfiguracja, która umożliwia wybór koloru z próbników (ok. 250 kolorów), aczkolwiek w logach często pojawia się informacja odnośnie modułu Live Chat Pro,
  • Serwer: Procesor 6 GHz, 3072 MB pamięci gwarantowanej, 4096 MB pamięci max, Ubuntu, mogę zwiększyć, ale logi nawet przed bezpośrednim zawieszeniem nie wskazują większego zużycia niż 1800 MB (co pewnie też jest jakimś błędem konfiguracj)
  • Wykonałem większość konfiguracji serwera wg: https://filipczyk.net/optymalizacja-prestashop-16-cache-przyspieszenie/ bez punktu 12, poza tym jest to czyste, zaktualizowane Ubuntu z jedną stroną w katalogu /var/www/html

Oczekuję:

  • Przede wszystkim skutecznego rozwiązania problemu z wieszaniem się serwera oraz orientacyjnego określenia ile ten sklep może wytrzymać bez restartu,
  • Weryfikacji konfiguracji serwera oraz działania cache,
  • Opcjonalnie: Ogólnego spojrzenia na sklep pod kątem optymalizacji, doradzenia i wdrożenia ewentualnych poprawek w kodzie,
  • Opcjonalnie: Wszelkich innych sugestii, które poprawią prędkość wczytywania się sklepu.

 

Proszę o przyjrzenie się sklepowi przed wysłaniem oferty - chciałbym uniknąć sytuacji, by po kilka razy podchodzić do tematu. Preferowałbym kontakt telefoniczny: 793 400 474, jednak oferty można wysyłać tutaj lub na maila: [email protected]

Link to comment
Share on other sites

nie jestes zielony w linuxie.... wiec polecam zainstalowanie monitorix'a pomoze ci dojscdo przyczyn (byc moze bez wydawania kasy na "admina")

 

Raczej jestem :) Sklep przeniosłem ze zwykłego hostingu na vps przy pomocy samouczków, na etapie każdego błędu musiałem używać google, a cała moja wiedza kończyła się na dodaniu repozytoriów, aktualizacji i wpisania "mc" (pozostałość z zamierzchłych czasów, kiedy zarządzałem sąsiedzką siecią wi-fi i używałem starego komputera z jakąś minidystrybucją)

 

Wolałbym, gdyby się przyjrzał temu ktoś zaznajomiony z tematem.

Oczywiście ogłoszenie aktualne.

Link to comment
Share on other sites

off-topic sorki ale mam pytanie :)

 

mam podobne objawy przy podobnej ilości sesji jednocześnie 

 

Co Panu pokazuje ?

cat /proc/user_beancounters
 uid  resource                     held              maxheld              barrier                limit              failcnt
      privvmpages                619010               898770              1048576              1048576                    0
 

Też szukam rozwiązania, i pytam z ciekawości, jak by miał Pan możliwości i czas sprawdzenia, przed restartem servera to byłbym wdzięczny.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...