Jump to content

csv fájl feltölés probléma


djpisti

Recommended Posts

Üdv. Kissebb nagyobb problémába ütköztem. 100 termékes fájlokra szétszedtem egy 50 ezres csv fájlt. Az első 100 csv-t gondatlanul felrakta. Most itt járok .


Folyamatosan ezt az ablakot kapom. Prestashopnál valamit lehet kezdeni vele? Vagy teljesen szolgáltató hiba.
A szolgáltató válasza a hibajegyemre. Globális konfig nem tudnak vele mit csinálni. A lényeg a szolgáltatónál. 1 évre előre fizettem ki, mert csak úgy lehet. Korlátlan legnagyobb tárhely van bérelve. És ezt kapom :(
Köszönöm.
Link to comment
Share on other sites

A szerver kifut a feldolgozási időből.

 

Több szálon is futhat e cselekmény. Forpsinál a legnagyobb csomag is osztott tárhely?

 

Ha igen, úgy lehetséges, hogy az erőforrások annyira megoszlanak, hogy nem képes végezni az adott időn belül az importtal.

 

Mert hogy: azért kapod az 500-as hibát, mert az import nem ér véget mire a max_execution_time-ban foglalt idő letelik. 

 

Első amit meg kell nézni: mennyi ez az érték. Leginkább azt javaslom, hogy egy phpinfo()-val derítsd ezt ki. Ha azt most nem akarod, akkor adminban kérd le az "Advanced Parameters => Configuration Informations"-t és nézd meg, hogy mennyi a "Maximális végrehajtási idő".

 

Ha már ott vagy, nézd meg a memóriakorlátot is felette.

 

Ennek tudatában kellene továbblépni. Elindulhatsz még olyan irányba is, hogy lejjebb veszed a 100-as limitet mondjuk ötvenre. Valószínűleg azzal már boldogulni fog.

 

Jogosan szegezheted Nekem a kérdést, hogy akkor az első százat miért tette fel? Azért, mert azokat a termékeket be tudta importálni az adott időn belül.
Miért? Mondjuk példának okáért azért, mert kevesebb kép tartozott egy-egy termékhez.
Ha a második százban olyan termékek vannak amihez több kép tartozik, nyilvánvalóan megnövekedik a beimportálási idő.

 

Elindulhatsz még az egyedi php.ini irányába is. Meg kellene próbálni egy ilyen php.ini-t az admin mappába tenni, és megnézni, hogy a szerver befogadja-e.

Ha igen, akkor ott meg tudsz adni akkora végrehajtási időt és memóriát, hogy ne okozzon gondot neki a feldolgozás.

Attila

Link to comment
Share on other sites

Igen rákérdeztem az összes szolgáltatásuk osztott tárhely. Nekiállt a colud-rol magyarázni a csávó, hogy használjak azt. Azzal " talán" nem csinálja ezt. Ezzel a php.ini fájlal már próbálkoztam de nincs eredmény. Minden csv fájl ugynazt tartalmazza. Szinte csak más árakkal. A képek is csak ikon képek. Config info... azt felejtsem el ugynazt adja ki mint ha csv-t töltenék fel. :(. 50-nél is ugyanez a helyzet. :(
Valami normális szerver? Elegem lett a mai nap a forpsiból. Lekezelőek. Arra nem képesek hogy utánnanézzenek. Globális beállítás van minden szerverre ugynaz a megoldás.
Amire szükségem van szervernél: Nagy vagy korlátlan tárhely. CSak a képek több mint 8 gb helyet elfoglalnak. a fele csv-vel az sql adatbázis valami 350 mega volt.
Köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...