Jump to content

Inscriere in site-uri ce listeaza produsele magazinului online


webbusiness23

Recommended Posts

Am o curiozitate: cati dintre voi, cei care aveti magazine online ati beneficiat de pe urma inscrierii in site-uri care listeaza gratis produsele tale?
A venit trafic? S-a si concretizat cu comenzi?

M-as inscrie si eu, dar as vrea sa stiu intai daca merita sau daca voi pierde timp de pomana.

Mersi!

Link to comment
Share on other sites

Eu zic ca merita ca shop-ul sa fie inscris in cat mai multe site-uri pe net . In cat mai multe site-uri cu atat , avantaj de a atrage clienti . Intra-adevar nu sunt mult , dar merita incercat


Si eu consider la fel, dar voiam sa vad si parerile altora.

Multumesc pentru raspunsuri!
Link to comment
Share on other sites

Sincer chiar a meritat efortul sa il inscriem in mai multe astfel de siteuri. Acum depinde foarte tare si de ce ai la vanzare, spre exemplu in cazul magazinului cu articole pentru copii site-urile astea aduc in mod constant cam 20-30 vizite pe zi. Si asta in conditiile in care faci un "efort" doar o data cand instalezi feed-ul de date.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Daca stai si analizezei faptul ca le oferi un link gratuit si continut acestor site-uri, ei aduc mult prea putini vizitatori, dupa o luna am ajuns la concluzia ca daca vindeam de exemplu link pe site castigam ami mult, si poi nu stiu cat pierd in google pentru faptul ca am link-uri catre astfel de site-uri, tinand cont ca ele nu imi ofera link direct

Link to comment
Share on other sites

Daca stai si analizezei faptul ca le oferi un link gratuit si continut acestor site-uri, ei aduc mult prea putini vizitatori, dupa o luna am ajuns la concluzia ca daca vindeam de exemplu link pe site castigam ami mult, si poi nu stiu cat pierd in google pentru faptul ca am link-uri catre astfel de site-uri, tinand cont ca ele nu imi ofera link direct


Pana la urma cred ca e vorba de interpretarea fiecaruia si de un pic de noroc.

Daca ai noroc sa intre 2 persoane pe luna de pe site-ul respectiv pe al tau si sa faca cate o comenda, cred ca ajungi sa consideri ca a meritat efortul / link-ul catre ei.
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Subiectul cu Adwords nu este asa de simplu cum pare. O campanie adwords trebuie sa determine recuperarea investitiei si sa aduca si profit, trebuie sa stii ce cuvinte cheie aduc bani, ce cuvinte cheie sunt o risipa de bani. Cum sa redactezi anuntul incat sa dea click doar oamenii care sunt interesati, nu sa dea click asa oricine il vede.
@Uinteraju nu trebuie sa ai slujbe bine platite pentru a lucra cu adwords, de fapt nici nu este nevoie sa ai slujba, in mod normal prin adowrds castigi bani nu pierzi

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...