Jump to content
  • 0

Brak adresów w 3 kroku koszyka.


rafalmlocek

Question

Witam,

długi już czas przeczesuje forum i google w poszukiwaniu rozwiązania mojego problemu i niestety bez skutecznie. Założyłem więc konto i jestem, piszę ;), otóż:

 

Info:

posiadam hosting na home.pl

domena to: brelokowo.pl

zainstalowałem presta shop 1.6.1.4

posiadam standardowym szablon w wersji 1.0

sklep jest czysty, usunąłem podstawowe produkty i dodałem parę swoich

 

Problem:

Podczas realizowania zamówienia w 3 kroku koszyka (Adresy) nie wyświetlają mi się 2 tabelki z adresami (link poniżej)

http://oi64.tinypic.com/35a3n07.jpg

 

Na czerwono zaznaczyłem 2 pola z adresami których nie ma, na brązowo natomiast elementy które powinny być wyświetlane jedno pod drugim (coś się rozjechało).

 

Problem nie występował gdy strona działała na linku wewnętrznym (serwer1302578.home.pl/brelokowo.pl) po podpięciu domeny znikają adresy i te w brązowych otoczkach napisy wyświetlają się obok siebie.

 

Dodam, że samo podpięcie domeny w panelu homa z włączoną separacją serwisu na katalog nic nie da. Link dalej jest wyświetlany jako ten wewnętrzny. Dopiero zmienienie ustawień w zapleczu presty "Preferencje -> Dane URL i SEO" dają poprawny skutek. Nie wiem, może to naturalne ale np. w Joomli (na której mam oparte inne strony) nie trzeba nic zmieniać, wystarczy podpiąć katalog w home.pl)

 

Domena sklepu: brelokowo.pl

Domena SSL brelokowo.pl (nie posiadam usługi ssl w home.pl)

URI bazowy: /

 

Jako ciekawostkę mogę dodać, że podobny problem miałem z kodem pocztowym.

Otóż przed podpięciem domeny wyświetlało się pole kod pocztowy, po podpięciu domeny już nie. Próba zmiany w zapleczu "Lokalizacja -> Kraje ->  Polska" i edycja formatu adresu, format kodu pocztowego, wymuszanie użycia kodu itd. nic nie dają. Tak jak by te zmiany nie były powiązane z frontem...

 

Ten problem sobie rozwiązałem na sztywno. Zmieniłem wartość na visible w pliku tpl i pole kod pocztowy się pojawiło.

Co więcej po wpisaniu jakichkolwiek danych cyfrowych pojawiało się czerwone tło sugerujące o źle wpisanym formacie kodu. Co najlepsze po kliknięciu zapisz system akceptował rzekomo błędny kod pocztowy. Rozwiązałem sobie to również na sztywno usuwając walidację tego pola i już nie wyświetla się żadne tło czy to czerwone czy zielone po wpisaniu jakichkolwiek danych w polu kod pocztowy.

 

Huh, ale się rozpisałem. Jak bym coś namieszał czy niezrozumiale wytłumaczył proszę o info.

 

Niestety wszelkie odpowiedzi mogę dokonać dopiero w poniedziałek bo dostęp do silnika, paneli home.pl itd. mam tylko w pracy.

 

Pozdrawiam,

Rafał Młocek.

post-1227560-0-70069100-1459518329_thumb.png

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
$this->addJS($this->getThemeDir().'js/autoload/'.$file);

zamieniamy na

$this->addJS($this->context->shop->getBaseURL().'themes/'.$this->context->shop->getTheme().'/js/autoload/'.$file);

to samo dla CSS poniżej

 

 

Zrobiłem tak jak zalecałeś, niestety nie przyniosło to poprawy. Masz może jeszcze jakieś rady?

 

Wyślę zgłoszenie problemu do home.pl zobaczymy co zasugerują i czy w ogóle znajdą problem.

 

Rafał.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

mam ten sam problem, udało Ci się go rozwiązać?

 

Niestety póki co nie, home nie odpisał mi jeszcze na pytanie o przyczynę takiego problemu.

 

Założyłem testowe konto na linuxpl.com i tam testuje teraz preste.

Na tą chwilę mogę już śmiało powiedzieć, że strona chodzi dużo szybciej niż na home.pl, nie mam żadnych wymyślnych ustawień włączonych w prescie. Aktualnie kod pocztowy w formularzu wyświetla się i waliduje poprawnie oraz pola adresów wyświetlają się prawidłowo (póki co operuje na linku wew. bez podpięcia domeny) i działa tak jak na home.

 

Przekierowałem dnsy do linuxa i jak tylko dnsy się odświeżą to podepnę domenę pod katalog i zobaczę czy pola adresów znikną jak na home czy zostaną.

 

Dam znać co i jak.

 

Rafał.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam,

niestety sprawa nie jest rozwiązana. Home nie widzi problemów, według nich wszystko działa poprawnie.

 

Wszelkie zabawy z Prestą przerzucam do hostingu linuxpl. Tam strona chodzi dużo szybciej i nie ma takich błędów jak w home.

 

Pozdrawiam,

Rafał.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...