Jump to content
  • 0

Import produktów z csv pod php 7.0 - nie aktualizuje cen


oskardto

Question

Witam

Do aktualizacji cen w sklepie internetowym używam pliku csv generowanego przez mój program magazynowy.

Plik ten zawiera dwa pola: ID i cenę brutto:

presta_id;cen_brut_2
18038040;110,00
18038041;110,00
18038161;169,00

Gdzie oczywiście przy imporcie 1 linia jest pomijana.

Parę dni temu o zmianie wersji PHP na 7.0.3 podczas importu otrzymuję komunikat, że plik zaimportowany poprawnie, ale cena nie ulega zmianie.

Czy ktoś potrafi pomóc, co powinienem poprawić w prestashop aby ceny się aktualizowały ??

Nadmieniam, że po przełączeniu PHP na wersję 5.6 import wchodzi poprawnie i ceny się aktualizują.

 

Moja konfiguracja:

Informacja o serwerze Linux #1 SMP Thu Dec 18 06:49:17 EST 2014 x86_64
Wersja oprogramowania serwera Apache
Wersja PHP 7.0.3
Limit pamięci 200M
Maksymalny czas wykonywania 30 
Wersja MySQL 5.5.45-cll-lve
Silnik MySQL MyISAM
Sterownik MySQL DbPDO 
Wersja PrestaShop 1.6.1.4 

pozdrawiam i z góry dziękuję za podpowiedź.

oskardto

Link to comment
Share on other sites

13 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Nie jestem pewien czy dobrze rozumiem pytanie.

 

Pliki csv (produkty - do aktualizacji cen i kombinacje - do aktualizacji ilości na danym rozmiarze i ewentualnie zmiany ceny na danym rozmiarze) tworzy mi small business - nasz program magazynowo sprzedażowy.

No a w prestashop importuję korzystając z narzędzia "import z pliku csv"

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Też używam i generalnie jest ok. Wg oficjalnej informacji 1.6.1.4 jest zgodna z php7 więc postanowiłem spróbować, w razie czego w każdej chwili mogę wrócić do php 5.6.

O tym, że import nie działa pisałem już dawno, tu masz wątek nawiązujący do problemu:

https://www.prestashop.com/forums/topic/494424-prestashop-16-with-php-70-experience-problems-solutions/page-3

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dzięki,

wczoraj czytałem ten wątek o którym piszesz @PAWA choć z angielskim u mnie licho (jestem z pokolenia gdzie jedynym słusznym był j.rosyjski).

Nieco innego zagadnienia dotyczy, ale spróbowałem:

pobrałem z githuba najnowsze wersje adminperformancecontroller.php  i cacheapc.php, dodatkowo w konfiguracji PHP 7 uaktywniłem apcu (w domyślnym cfg było nie aktywne), ale nic to nie dało.

Ceny się nie chcą zaktualizować.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ta poprawka o której piszesz to odnośnie apc i nie ma nic wspólnego z importem csv, który chyba dalej nie jest rozwiązany - możesz najwyżej dodać opis swojego problemu, przykładowy fragment importowanego pliku, opis konfiguracji i ewentualnie błędy ;)

 

PS: Też jestem z pokolenia gdzie jedynym słusznym w szkole był rosyjski, a mój angielski jest dość łamany :) Na szczęście można wspierać się translatorem ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Błędów przy imporcie n mam żadnych.

Komunikat z presty: Twój plik .CSV został poprawnie zaimportowany do Twojego sklepu. Nie zapomnij przebudować indeks wyszukiwania produktów.

Nasunęło mi się pytanie:

czy są gdzieś logi z importu, albo da się wymusić logowanie -> może tam coś by było ?

 

Rafał

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Do logów serwera nie mam dostępu.

Ale dostałem z debuga:

Warning w linii 1006 w pliku ..../controllers/admin/AdminImportController.php
[2] Parameter 3 to AdminImportControllerCore::fillInfo() expected to be a reference, value given
Link to comment
Share on other sites

  • 0

I  znalazłem rozwiązanie /DZIAŁA SPRAWDZONE/:

 

 

Yesterday I had the same problem and I solved it.

 

In my case, I have Prestashop 1.6.1.4 and PHP 7. 

 

You have to change one line in /controllers/admin/AdminImportController.php

 

Go to line 1006 and add & in variable $user_data

 

if (!call_user_func_array($funcname, array($row, $k, &$user_data))) {

 

That's all

Edited by oskardto (see edit history)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam , 

Mam pewien problem z importem . A mianowicie - dodałem do pliku exportu kolumnę ID KATEGORII DOMYŚLNEJ (w celu masowej zmiany tej kategorii) . Jednak nie bardzo wiem jak , po zmianie tego parametru , zaimportować je do Presty (1,6,0,6,) . W liście rozwijalnej dostępnych pól pliku importu nie ma ID KATEGORII DOMYŚLNEJ (default_category_id) .

Jak je dopisać do pliku importu ?   

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...