Jump to content

Problém s odosielaním e-mailov


WEBDVL

Recommended Posts

Ahoj.

 

Aktualizoval som e-shop z verzie 1.5.6.2 na 1.6.1.4 a odvtedy mám problém s odosielaním e-mailov.

Je to ale divné lebo chyba je nepravidelná. Nastáva napríklad pri zadávaní sledovacieho čísla do objednávky v admine alebo pri odosielaní správy k objednávke.

 

Bežím na SMTP nastaveniach, dokým som neaktualizoval tak chyba nebola a nič som nemenil.

Pokiaľ urobím tú istú akciu aspoň tri krát tak to na tretí krát už funguje a potom to beží. Na ďalší deň sa chyba prejaví zas.

Link to comment
Share on other sites

To je přesně ten typ chyby, který se velice špatně řeší.

 

Zkusil bych přepnout odesílání emailů na PHP mail() a taky, jestli hosting nemá nějaký email log. Hledal bych problém spíš v hostingu - emaily, timeout, paměť. Nemůže být chyba v PrestaShopu. pokud něco napotřetí zafunguje.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Dobrý večer, 

 

Tak isto mám problém s posielaním emailov zákaznikom. Po nastavení emailu v sekcii Nástroje-->Email, mi pri posielaní testovacieho mailu email ani neodošle. 

Taktiež mi neodošle správu ani pri posielaní správy z front-end-u, napríklad zákaznickej podpore, ale to je myslím problém "nefunkčného" nastavenia v Nástroje-->Email. 

Neviem, ako problém vyriešiť. Neviete mi nejako poradiť ? Neviem či to je problém zlého SMTP, alebo proste poskytovateľ hostingu nemá veľmi dobrú kompatibilitu s Prestou. 

 

Ďakujem 

Link to comment
Share on other sites

Emaily jsou téměř vždy problém na straně hostingu nebo nějaké spam filtru kdekoliv v internetu.

 

Už jsem se setkal s tím, že hosting neodesílal emaily z jiné domény, než hostované. Konkrétně emaily, kde odesílatel byl @gmail.com, zahazoval.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...