Jump to content

Brak zdjęć na sklepie


mkczarek

Recommended Posts

Witam,

 

Mam problem z którym już nie raz się spotkano. Otóż na stronie sklepu nie wyświetlają się zdjęcia.

 

Niestety wszystkie wcześniej metody rozwiązania tego problemu nie poskutkowały.

 

Na zapleczu widzę w karcie produktu jego zdjęcia. Natomiast żadnych miniaturek nie widzę ani na zapleczu ani na stronach sklepu.

 

Katalogi są prawidłowo założone, miniaturki są wygenerowane. Teoretycznie wszystko jest a jednak cały czas link do zdjęcia odwołuje się do miniaturki No Image Available.

 

Link to sklepu to http://serwer1333275.home.pl/sklep2/index.php

 

Proszę o pomoc.

 

 

Hello,

 

I have the same problem as you have seen here. So it's about no images in the shop.

 

Unfortunately all solutions that I have googled haven't solved this problem.

 

In the backoffice when I'm editing the product I see the images. But no miniatures on the frontoffice and backoffice.

 

The catalogues are correct, the miniatures are generated. Teoreticaly everything is ok, but the link to the images follows only to the default one for No Image Available.

 

Link to the store http://serwer1333275.home.pl/sklep2/index.php

 

Please help me.

Edited by mkczarek (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

W pewnym sensie tak było, ponieważ jest to integracja z systemem Comarch Optima i używam programu do importu Firmeslink. Na presta 1.5 działało wszystko dobrze niestety na presta 1.6 nie wyświetlają się zdjęcia mimo iż fizycznie są wgrane w bazie są zrobione skojarzenia, a mimo to się nic nie wyświetla.

Link to comment
Share on other sites

Podłączam się do posta.

Dzisiaj z samego rana pojawiło mi się dokładnie tak samo. Sklep dziala w modeli dropshipping i produkty importowane są z programu zewnętrznego (A2C od firmy e-mo) oraz przy pomocy modułu w back-endzie.

 

Wszystko działało poprawnie. Dzisiaj rano przy CacheFS próbowałem w pozycji "Głębokość folderu" zamiast 1 wprowadzić 3 (pomijam fakt, że nie da się zmienić tej pozycji i zawsze system przywraca 1).

 

Teraz mam sklep prawie 8000 ikonkami zapytania :P

 

sklep atwora.pl

Link to comment
Share on other sites

WItam

 

Miałem podobny problem wczoraj. Przemęczyłem się całą noc. Oto co zrobiłem. Moze jakoś Ci pomoże:

 

Słowem wstępu - mój problem pojawił się gdy pracowałem nad zmianą Cache'u na stronie. Zacząlem od APC przez CacheFS a skończyłem (od wczoraj wieczoru) na Memcache.

Moim problemem było wyświetlanie pytajników na front-end (jak leci, wszystkie produkty), jednak w panelu admina wyświetlały się poprawnie.

 

Po pierwsze - gdy wyłączyłem Friendly URL - problem znikał.

 

Zrobiłem serię zabiegów

Zanim zacząłem pracę ustawiłem na "Wymuś kompilację" w sekcji "wydajność" oraz w sekcji SEO ustawiłem na Przekieruj do kanonicznego URL na opcję "301"

 

1. Wyłączyłem cache (zarówno opcję "pamięć podręczna" na górze jak i "użyj pamięci podręcznej" na samym dole sekcji "wydajność"),

2. wyzerowałem cache (poprzez "wyczyść pamięć cache" w sekcji wydajność),

3. wyłączyłem całe CCC w sekcji "Wydajność"

4. Usunąłem .htaccess i zastosowałem się do metody "wyłącz friendly url - > zapisz -> włącz" dzięki czemu nowy .htaccess się wygenerował

5. po powyższych punktach użyłem funkcji "regeneruj obrazki" w sekcji "zdjęcia"

6. Mój host - Linuxpl nie ma mod_rewrite a korzysta z alternatywy LiteSpeed (zapytaj się o to swojego?) - siedziałem z administratorem linuxpl w nocy i kombinował razem ze mną (swoją drogą, linuxpl ma bardzo fajne wsparcie - kryptoreklama mode on), administrator wykluczył tą opcję...

7.koniec końców miałem w sekcji "wydajność" w "Serwery mediów (używaj tylko z CCC)" usunąłem wszelkie linki - miałem tam ustawioną subdomenę, która kierowała na stronę główną (poszedłem za radą jednego z poradników apropos ulepszenia funkcjonowania presty).

 

Dzisiaj od rana na "friendly url" strona działa poprawnie. Więc CHYBA pomogło...lub stało się coś o czym nie wiem... :P

 

Współczuję niemniej problemu bo wiem ile czasu i nerwów to kosztuje. Mam nadzieję, że uda Ci się go rozwiązać. Powodzenia

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Miałam to samo.

Serwer w home.pl (wiem wiem, zło), domena na home.pl
Po podpięciu domeny wysypały się miniatury. żaden z opisywanych sposobów nie działał.Okazało się w plik htaccess widniał adres serwera  (pierwszy raz mi sie tak zdarzyło). podmienilam ręcznie adres serwera na adres domeny we wszystkich miejsca i działa. miniatury i zdjęcia powróciły.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...