Jump to content

Dotazy k 1.0 final


mardon

Recommended Posts

Hraju si s verzí 1.0 final a mám několik dotazů, možná to již někdo řešil a poradí mi:

1. čeština v pdf (ikdyž jsem procházela fórum nějak jsem nepobrala jak na to, budu ráda pokud mi někdo napíše postup, který funguje pro 1.0 final).

2. jak řešíte zaokrouhlování na celé koruny,

3. jak řešíte český formát data a měny

4. Pokud vypnu všechny jazyky kromě češtiny, nemohu upravovat jednotlivé produkty, musím zapnout znovu alespoň angličtinu

Link to comment
Share on other sites

ad 3) pokud myslis Kc za castkou misto pred, tak to se da nastavit v administraci.
ad 4) zkus znovu nastaveni cestiny jako vychoziho jazyka, uz jsem se s tim kdysi setkal a tohle zabralo. pokud to nezabere, tak si zmen pres phpmyadmin tabulku ps_product_lang. tam hromadne uprav id_lang
UPDATE `ps_product_lang` SET `id_lang` = 'id_cestiny' ;
v moji verzi je id cestiny 14, ale ja pouzivam jeste RC3
kdybys hledala inspiraci shopu bezicim na prestashopu, tak se muzes kouknout na http://www.nehtova-kosmetika.cz
treba se ti tam i neco bude libit a koupis si neco hezkeho na nehty:-)

Link to comment
Share on other sites

1) Faktura se řešila v tomhle threadu http://www.prestashop.com/forums/viewthread/830/translations/czech_translation_in_progress
se tam podívej a na konci se řešila myslím pro verzi 1.0 final

3) Formát kde? Formát na faktuře se řešil v threadu, který jsem uvedl výše a v shopu jsem zatím neřešil. Používám formát yyyy-mm-dd, který je v PS standartně. Nevím kde se dá změnit třeba - moje objednávky a tam je datum ve formátu rok-měsíc-den. Rád bych ho také změnil na český.

4) Já mám výchozí jazyk čj a zbydek deaktivovaný a všechno mi jede dobře. Takže tady spíše je lepší odpověď superhera.

Víc asi nepomůžu ;-)

Link to comment
Share on other sites

ad 4) ano zabralo nechat jeno zaplou češtinu a znovu ještě jednou nastavit češtinu jako přednastavený jazyk

ad 1) thread http://www.prestashop.com/forums/viewthread/830/translations/czech_translation_in_progress jsem četla, ale nějak se tam hovoří o různých postupecha různých verzích, takže pokud by mi tady někdo napsal postup ověřený pro verzi 1.0.0.8 budu mu vděčná

ad 2) jedná se mi o to , že pokud nastavím cenu zboží a daň pak mi vypočte cenu s dní na 2 des. místa což jaksi nevypadá pěkně třeba 65.78.
řešíte to nějak?

ad 3) líbilo by se mi kdyby shop uměl nastavit české locales např. čísla x xxx,xx (s čárkou) a formát data dd.mm.yyyy jak je u nás zvykem

Link to comment
Share on other sites

ad 4) ano zabralo nechat jeno zaplou češtinu a znovu ještě jednou nastavit češtinu jako přednastavený jazyk

ad 1) thread http://www.prestashop.com/forums/viewthread/830/translations/czech_translation_in_progress jsem četla, ale nějak se tam hovoří o různých postupecha různých verzích, takže pokud by mi tady někdo napsal postup ověřený pro verzi 1.0.0.8 budu mu vděčná

ad 2) jedná se mi o to , že pokud nastavím cenu zboží a daň pak mi vypočte cenu s dní na 2 des. místa což jaksi nevypadá pěkně třeba 65.78.
řešíte to nějak?

ad 3) líbilo by se mi kdyby shop uměl nastavit české locales např. čísla x xxx,xx (s čárkou) a formát data dd.mm.yyyy jak je u nás zvykem


2) muzes psat nejdriv cenu s DPH, ale jinak reseni je tady: http://joomla.sprikkelman.nl/prestashop/presta_mod.txt, bohuzel v prestashopacke sablone je zase neco, co to u detailu produktu predela znovu na 2 des. mista nechapu proc sakra, ale je to tak. Jinak to slape dobre :o). Prijde mi naprosto uchylny menit formaty jeste v sablone, ja bych to delal na jednom miste prip. mit moznost to zmenit zvlast u kazdeho produktu, ale to uz snad ani nikdo nevyuzije.

Tom
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ad 1) faktura v pdf již mi funguje v češtině bohužel u symbolu měny mi vypdlo č takže místo Kč mám jen K a pak jsou špatně české znaky u názvu obchodu v patičcee a co mě hlavně zaráží mám na faktuře špatně cenu bez DPH u jednotlivého zboží a v celkovém součtu to je již v pořádku, co jsem procházela fórum je to obecný problém. Jak to řešíte?

Link to comment
Share on other sites

ad 4) ano zabralo nechat jeno zaplou češtinu a znovu ještě jednou nastavit češtinu jako přednastavený jazyk

ad 1) thread http://www.prestashop.com/forums/viewthread/830/translations/czech_translation_in_progress jsem četla, ale nějak se tam hovoří o různých postupecha různých verzích, takže pokud by mi tady někdo napsal postup ověřený pro verzi 1.0.0.8 budu mu vděčná

ad 2) jedná se mi o to , že pokud nastavím cenu zboží a daň pak mi vypočte cenu s dní na 2 des. místa což jaksi nevypadá pěkně třeba 65.78.
řešíte to nějak?

ad 3) líbilo by se mi kdyby shop uměl nastavit české locales např. čísla x xxx,xx (s čárkou) a formát data dd.mm.yyyy jak je u nás zvykem


2) muzes psat nejdriv cenu s DPH, ale jinak reseni je tady: http://joomla.sprikkelman.nl/prestashop/presta_mod.txt, bohuzel v prestashopacke sablone je zase neco, co to u detailu produktu predela znovu na 2 des. mista nechapu proc sakra, ale je to tak. Jinak to slape dobre :o). Prijde mi naprosto uchylny menit formaty jeste v sablone, ja bych to delal na jednom miste prip. mit moznost to zmenit zvlast u kazdeho produktu, ale to uz snad ani nikdo nevyuzije.

Tom


v te sablone je javascript, ktery meni cenu pri zmene atributu (varianty) zbozi. Spousti se pri nacteni stranky nebo pri zmene varianty. Je to v souboru themes/prestashop/js/tools.js . Takze tam se to musi taky zmenit podle potreby. Dokonce se tam i pise:
//if you modified this function, don't forget to modify the PHP function displayPrice (in the Tools.php class)
Takze pokud jste kvuli formatu ceny menili Tools.php musite zmenit i ten javascript.
A ohledne formatu data, tak v Tools.php staci pridat do funkce displayDate()
elseif ($language AND strtolower($language['iso_code']) == 'cs')
            return ($tmpTab[2].'.'.$tmpTab[1].'.'.$tmpTab[0].($full ? $hour : ''));

Link to comment
Share on other sites

ad3) ja jsem tedy resil jen format zobrazovani ceny a upravil jsem si metodu displayPrice v classes/Tools.php
kde jsem zmeni case 1 takto:
case 1:
$ret = $c_sign.' '.number_format($price, 2, '.', ',');

timhle jsem docilil i toho, ze se mi prestali zobraovat desetina mista, i kdyz se s nimi porad pocita, klienti je nevidi.
os

Link to comment
Share on other sites

ahoj,
ceske znaky ve fakture (kc) mam spravne a mam to udelane tak jak jsem psal v threadu 830.
kazdopadne ta faktura je pro ceske ucetnictvi stejne nepouzitelna, takze ja ji nepouzivam. mam rozdelanou sablonu ktera bude vypadat tak jak ma vypadat faktura v cechach, ale vzhledem k tomu, ze zatim zadny z klientu faktury z PS nepouziva a fakturuji si to primo z ucta, tak to pro me nema moc velkou prioritu.
ondrej

Link to comment
Share on other sites

ahoj,
jeste me napada,ze by mozna stalo zato zkusit si pohrat s radkou
self::$currency->sign = Tools::iconv('utf-8', self::encoding(), self::$currency->sign);
v metode PDF::invoice()
ale protoze to nemam kde vyzkouset, tak nevim co tam zkusit dat, mozna zkusit:
self::$currency->sign = Tools::iconv('utf-8', 'cp1250', self::$currency->sign);

ale to je jen odhad.
ondrej

Link to comment
Share on other sites

ahoj,
jeste me napada,ze by mozna stalo zato zkusit si pohrat s radkou
self::$currency->sign = Tools::iconv('utf-8', self::encoding(), self::$currency->sign);
v metode PDF::invoice()
ale protoze to nemam kde vyzkouset, tak nevim co tam zkusit dat, mozna zkusit:
self::$currency->sign = Tools::iconv('utf-8', 'cp1250', self::$currency->sign);

ale to je jen odhad.
ondrej


Po této úpravě mi zmizel symbol měny úplně.

Oprava: tak nakonec to zabralo
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...