Jump to content

Suport Tehnic Prestashop


emilpresta

Recommended Posts

Buna ziua , 

dintre totii utilizatorii forumului romanesc chiar nu exista nici o persoana care sa acorde suport tehnic contra cost ?

emilpresta pune o intrebare buna si cred ca se confrunta si altii cu aceleasi probleme numai ca nu prea gasim raspuns .

Eu personal am incercat si sa angajez programator in house (nu merge) , am incercat externalizarea serviciului de suport tehnic la firma romaneasca cu certificat de la prestashop si nu am fost multumit , am incercat sa caut solutii pe forumul romanesc al prestashop si greu gasesti un raspuns si in final am ajuns la concluzia ca trebuie sa caut programator in afara tarii .

Acum legat de intrebarea de mai sus problemele de securitate pot aparea si daca nu se actualizeaza magazinul prestashop la variante mai noi deci tine si de actualizari nu neaparat de server .

Link to comment
Share on other sites

O problema cu care ma confrunt si eu. Am reusit prin fortele proprii sa-mi configurez magazinul astfel incat sa genereze un venit. Dar pentru a merge mai departe am nevoie de suport tehnic.

Din pacate nu am reusit pana acum sa gasesc pe cineva serios care sa aiba si un cost rezonabil.

Deci daca aveti o recomandare, va multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Cred ca se pot gasi pe colaboratori seriosi :-)

Pe 6 Aprilie avem in Bucuresti prima intalnire de grup a celor interesati de Prestashop, unde ne putem cunoaste si discuta despre Prestashop.

Intalnirea se adreseaza atat detinatorilor de magazine, dezvoltatorilor, viitorilor detinatori de magazine pe scurt tuturor celor interesati.

Nu exista costuri de participare.

Inscrierile se fac aici, http://www.meetup.com/Bucharest-PrestaShop-Ecommerce-Meetup/

Toate cele bune!

Link to comment
Share on other sites

Buna ziua , 

dintre totii utilizatorii forumului romanesc chiar nu exista nici o persoana care sa acorde suport tehnic contra cost ?

emilpresta pune o intrebare buna si cred ca se confrunta si altii cu aceleasi probleme numai ca nu prea gasim raspuns .

Eu personal am incercat si sa angajez programator in house (nu merge) , am incercat externalizarea serviciului de suport tehnic la firma romaneasca cu certificat de la prestashop si nu am fost multumit , am incercat sa caut solutii pe forumul romanesc al prestashop si greu gasesti un raspuns si in final am ajuns la concluzia ca trebuie sa caut programator in afara tarii .

Acum legat de intrebarea de mai sus problemele de securitate pot aparea si daca nu se actualizeaza magazinul prestashop la variante mai noi deci tine si de actualizari nu neaparat de server .

scuzama dar nu prea sunt deacord cu tine, de ce? explic: o actualizare este simplu de facut si nu se strica nimica, in afara ca tema pe care o folosesti (platita sau gratuita) s-ar putea sa nu fie compatibil, dar cu tema default, eu unul nu am intampinat greutati, chir si cu update de la verziuni mai inferioare

cat despre pret eu unul cer enormm de mult pana la concretizare, ca sunt multi "webdeveloperi" care pe seama catorva forumisti scot bani de pe clieinti care au platit la greu, dar daca vad persoana serioasa atunci discut altfel cu el

iar prin probleme de securitate tot nu am fost lamurit ce se intelege

o zi placuta

Link to comment
Share on other sites

ce probleme de securitate? pai simplu:

 

- m-am trezit o data ca pe orice pagina intram imi aparea un mesaj in rusa

- m-am trezit de vreo doua ori ca nu mai ma pot loga pe interfata de administrare si a trebuit sa cer la forma de hostare sa imi restaureze backup-ul

 

si tot asa..

 

in conditiile in care lucrez de pe pc curat (antivirus licenta, anti malware etc), firma de hosting este destul de onorabila si spune ca nu este de la ei..... etc...

 

in ritmul asta, mai bine ma las pagubas...

Link to comment
Share on other sites

ce probleme de securitate? pai simplu:

 

- m-am trezit o data ca pe orice pagina intram imi aparea un mesaj in rusa

- m-am trezit de vreo doua ori ca nu mai ma pot loga pe interfata de administrare si a trebuit sa cer la forma de hostare sa imi restaureze backup-ul

 

si tot asa..

 

in conditiile in care lucrez de pe pc curat (antivirus licenta, anti malware etc), firma de hosting este destul de onorabila si spune ca nu este de la ei..... etc...

 

in ritmul asta, mai bine ma las pagubas...

hmmm... foarte interesant, ai incercat si de pe un alt pc, telefon, etc, ca asa cum descrii e problema de la browser

daca nu te rog sa ma cauti cu un mail sa privat si incerc sa te ajut, asta ma face curios :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...