Jump to content

Ssl Aktif Edemiyorum

Recommended Posts

Merhaba, herkese bol trafikli hayırlı kazançlar.

Domain, hosting ve SSL'i isimtescilden aldım. Herşeyi bitirdiklerine dair bilgi verdiler ancak ben sitede aktif edemiyorum yani;

Tercihler > Genel kısmından "Please click here..." linkine tıklasamda aşağısı aktif olmuyor,

JRzTmd4.jpg

ve bu şekildeyken siteye girildiğinde Engellenmiş İçerik hatası veriyor.

7Q2Lghm.jpg

Bunları nasıl halledebilirim tamamen bitirebilirim yardımcı olacak birisi olursa çok sevinirim gerekirse ücret dahilinde de yardım alabilirim.

Normal yollarla ssl'i aktif edemiyorum. İsimtescil sunuculardan direk https olarak gönderdiğini söyledi ama iptal ettirdim. Bende PhpMyAdmin'den "PS_SSL_ENABLED" kısmını manuel olarak 1 yapıyorum. Panelden'de Enable SSL on all pages kısmını "Hayır" yapıyorum ama bu sefer SSL gerektiren sayfalarda Bu Web sayfası bir yönlendirme döngüsünde hatası alıyorum. Enable SSL on all pages kısmını "Evet" yaparsamda site tamamen göçüyor. Ücretlide olsa şu sorunuma yardım edecek insan arıyorum lütfen bilen birileriyle iletişim kuralım.

Merhaba, herkese bol trafikli hayırlı kazançlar.

Domain, hosting ve SSL'i isimtescilden aldım. Herşeyi bitirdiklerine dair bilgi verdiler ancak ben sitede aktif edemiyorum yani;

Tercihler > Genel kısmından "Please click here..." linkine tıklasamda aşağısı aktif olmuyor,

JRzTmd4.jpg

ve bu şekildeyken siteye girildiğinde Engellenmiş İçerik hatası veriyor.

7Q2Lghm.jpg

Bunları nasıl halledebilirim tamamen bitirebilirim yardımcı olacak birisi olursa çok sevinirim gerekirse ücret dahilinde de yardım alabilirim.

Yaklaşık 3 ay evvel aynı sorunu yaşadım tek çare isimtescil.net illetinden kurtulmak. iyonhosta taşıdık herşey halloldu. Natro ve isimtescil ne ilgilenir ne de sorun çözülür. Uğraşma. Zaman kaybı yaşamadan derhal ordan ayrıl YAPAAAMAZLAR. Bu kadar açık ve net.

Normal yollarla ssl'i aktif edemiyorum. İsimtescil sunuculardan direk https olarak gönderdiğini söyledi ama iptal ettirdim. Bende PhpMyAdmin'den "PS_SSL_ENABLED" kısmını manuel olarak 1 yapıyorum. Panelden'de Enable SSL on all pages kısmını "Hayır" yapıyorum ama bu sefer SSL gerektiren sayfalarda Bu Web sayfası bir yönlendirme döngüsünde hatası alıyorum. Enable SSL on all pages kısmını "Evet" yaparsamda site tamamen göçüyor. Ücretlide olsa şu sorunuma yardım edecek insan arıyorum lütfen bilen birileriyle iletişim kuralım.

Ücretli çözüm aramanıza gerek yoktur, vereceğiniz ücreti yeni bir hosting firmasından hosting alarak çözebilirsiniz, defalarca çözüm için konu açtınız bizde defalarca bıkmadan usanmadan hosting kaynaklı olduğunu yazdık, herhalde bizim Türkçe'miz size yetersiz geliyor, başka nasıl bir dilde anlatalım bilemiyoruz :)

Merhaba

Arkadaşlar olayı "ben demiştim" polemiğine getirmeye gerek yok. Sakin olalım lütfen. Konu benim kontrolüm altında.

İlk mesajımda SSL hatası hosting ile ilgili görünmüyor demiştim. Geçen hafta bu arkadaşın sistemini baştan sona inceledim ve tahmin ettiğim gibi SSL sorunu hosting ile ilgisiz çıktı. Bu arkadaşın sitesinde başka bir sorun var. Bunu kendisine ilettim, özel bir durum olduğu için buraya yazmadım. Bu başka sorun ise hosting ile ilgili olabilir ama tartışmaya açık.

Yukarıda @lonely2134 benzer bir konuda iyonhost'a taşındığını ve sorunun çözüldüğünü belirtmiş. İyonhost 10 yıl önce benim kurduğum hosting firması. Ama kimse bize taşınsın diye yanlış, eksik bilgi vermem. 7-8 yıldır bu forumda yazdığım bütün cevaplarım objektiftir. Bu siteyi şu anki haliyle hangi hosting servisine taşırsanız taşıyın SSL çalışmaz. Önce bahsettiğim sorunun çözülmesi gerekiyor.