Jump to content

Prima Intalnire De Grup Prestashop


Rhobur

Recommended Posts

Buna ziua tuturor!

Prima intalnire de grup Prestashop va avea loc in Bucuresti pe 06 Aprilie a.c.

Locatia este Connect Hub pe bulevardul Dacia.

Daca doriti sa participati va rog sa va inscrieti aici, http://www.meetup.com/Bucharest-PrestaShop-Ecommerce-Meetup

Scopul intalinirii este cunoastere reciproca, prezentare noutati Prestashop, subiecte de interes general.

De asemenea puteti propune subiectele care va intereseaza.

O saptamana cat mai buna!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Prima noastra intalnire de grup a intrat in calendarul oficial Prestashop.

Participarea este libera dar intrucat locurile sunt limitate ii rugam pe cei care doresc sa participe sa isi rezerve biletul de intrare prin intermediul platformei Eventbrite aici, https://www.eventbrite.com/e/prestashop-meeting-in-bucuresti-tickets-23297065149

Ne vedem la eveniment,

Cu prietenie,

Robert

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

S-a intamplat si prima intalnire!

Concluziile sunt pozitive si reactille participantilor sunt promitatoare.

Cu putin efort din partea tuturor am putea spera la o comunitate in care sa ne ajutam cu sfaturi sa participam impreuna la proiecte si in general sa fructificam atat in avantajul proprietarilor de magazine cat si al integratorilor de platforma, dezvoltatorilor de teme si module, celor din design, media si marketing.

NU sunt Romanii mai prejos ca indienii :-)

Am creat un facebook grup aici https://www.facebook.com/prestashop.ro

Vom posta acolo in zilele urmatoare, fotografii si clip-uri video de la eveniment.

Atat acolo cat si in acest topic vom incerca sa mentinem o legatura mai apropriata cu cei interesati, care vad in Prestashop o oportunitate.

Cei care nu sunt inca inscrisi in grupul Prestashop Meetups o pot face prin link-ul din primul mesaj,

Astfel vor fi siguri ca vor fi anuntati de urmatorul eveniment. 

Toate cele bune tuturor!

Link to comment
Share on other sites

Salut!

Interesanta intalnire!

In mod sigur o sa particip si la urmatoarea intalnire.

Am deja un nr de topicuri in cap legate de urmatoarea intalnire. Pana atunci va doresc numai de bine.

Link to comment
Share on other sites

A fost o initiativa buna , dar sincer speram la altceva .  Speram ca la inceput sa ne prezentam toti participantii la acesta intalnire pentru a ne cunoaste , nu credeam ca se va face o prezentare a platformei prestashop 1.6.x platforma pe care cred ca aproximativ 99% din cei prezenti au lucrat cu ea. Speram ca la acesta intalnire sa avem discutii despre problemele generale cu care ne-am intalnit la implementarea si folosirea acestei solutii de comert electronic.

 

Oricum este un inceput bun. Astept urmatoarele intalniri.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A fost o initiativa buna , dar sincer speram la altceva .  Speram ca la inceput sa ne prezentam toti participantii la acesta intalnire pentru a ne cunoaste , nu credeam ca se va face o prezentare a platformei prestashop 1.6.x platforma pe care cred ca aproximativ 99% din cei prezenti au lucrat cu ea. Speram ca la acesta intalnire sa avem discutii despre problemele generale cu care ne-am intalnit la implementarea si folosirea acestei solutii de comert electronic.

 

Oricum este un inceput bun. Astept urmatoarele intalniri.

 

Inteleg, dar sa stii ca in mesajele initiale am cerut tuturor sa vina cu idei despre tematica intalnirii si cu topic-uri despre care ar dori sa discutam.

Intrucat nu am primit nici macar o singura informatie de acest gen, nu am avut de ales si a trebuit sa structuram intalnirea in felul in care a decurs.

De asemenea, nu a fost clar de la inceput, doar studiind lista celor inscrisi care este nivelul de cunostinte sau asteptarile fiecaruia.

Acum dupa intalnire, concluzia este ca 30% erau detinatori de magazine cu nivel de cunostinte primar spre mediu iar 70% cu cunostinte avansate.

La urmatoarea intalnire o sa facem asa cum era planul initial si cum spui si tu :-)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

As vrea sa stiu si eu despre urmatoarea intalnire sipoate chiar din timp, am mai lucrat si cu alte platforme, insa Presta "rulz"!

Cu toate acestea, as gasi cateva intrebari la care doar banuiesc niste raspunsuri.

Multumesc si multa bafta comunitatii Presta!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...