Jump to content

Problema Plata La Livrare Prestashop


Recommended Posts

Buna ziua, am o problema cand se face comanda pe site la ultimul pas la plata imi apare in engleza "Pay with cash on delivery (COD) (You pay for the merchandise upon delivery)" si la confirmare la fel "I confirm my order" comanda mea este din 5 pasi, iar la ultimul apare in engleza. Inainte sa-i dau upgrade la ultima versiunea aparea in romana am pus si doua poze.  Multumesc.

post-1014244-0-85744200-1456916255_thumb.jpg

post-1014244-0-97228700-1456916333_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Magazinul meu este in limba romana, dar nu este tradusa la ultima parte cand se face comanda "plata la livrare (ramburs)" si cand am doar un produs pe stoc "Warning: Last items in stock!

 

cand foloseam versiunea putin mai veche imi arata "plata la livrare" dar cand am dat upgrade la  Versiune Prestashop 1.6.1.4 nu stiu ce are.. am sters si limba engleza, dar degeaba, am atasat iar cateva poze. Multumesc!

 

 

 

1zxllf.jpg jff335.jpg f2ls87.jpg

16a8sv7.jpg 2zgav69.jpg dwbbma.jpg

Link to comment
Share on other sites

Aici (imagine atasata) selectezi tema "xxx" selectezi limba "romana" dai Modificare/Modify si in browser cel mai rapid apesi Ctrl+F si dai serach dupa "Warning: Last items in stock!" iti  apare locatia el normal e la 

 

 PRODUCT - 62 EXPRESII

 

si atasezi in chenarul din dreptul lui  ATENȚIE: Ultimele bucăți în stoc ! dai salveaza si asta este tot

 

loc023-editTranslation-en.png?version=1&

Edited by gasparo (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Aici trebuie sa lucrezi in cod :

 in ftp mergi la themes/modules ai folder cu cashondelivery aici modifici fisierul in cod si inlocuiesti textul din engleaza in romana 

{l s='Cash on delivery (COD) payment' mod='cashondelivery'}

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...