Jump to content
  • 0

Kombinacja Zmieniająca Cenę I Vat Produktu


vsnake87

Question

witam,

mam pytanie dotyczące kombinacji produktu.

kiedy ustalimy kombinacje np. zmana smaku to możemy zrobić wpływ na cenę żeby zwiększyła się lub zmniejszyła o % lub cenę. 

a co jeśli oprócz ceny zmienia się również VAT produktu

dajmy na to przykład:

 

produkt o smaku wanilii jest w Polsce na 8% VAT

natomiast 

produkt o smaku czekoladowym w Polsce jest już na 23% VAT ponieważ jest traktowane jako produkt luksusowy itp itd....

 

by the way

 

mając przypisane do statusu zamówienia "dostarczone" zrobiłem sobie automatyczne załączanie FV do e-maila na której w takim przypadku jak ktoś jest na produkcie Wanilia z 8%VAT i przez atrybut wybierze sobie smak czekoladowy to na fv ma poprawnie cenę zmienione SKU z dopiskiem smaku ale nie zgadza się ów VAT bo powinien być 23%.

 

póki co muszę się zadowolić jako że czekoladowy to osobny inny produkt natomiast wiem że moje zapytanie nie jest z dziedziny "podstawowe zagadnienia" ale są na forum tęgie głowy to może mnie jakoś nakierują tak jak to zrobił endriu107  do rozwiązania problemu ze stworzeniem buttonu więcej w szybkim podglądzie  B)

 

pozdrawiam i czekam na podpowiedzi  ;)

Link to comment
Share on other sites

6 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Po części jest z kategorii hard z prostej przyczyny presta w swoim zamyśle nie ma przypisywania podatku dla atrybutów, więc aby to było możliwe na pewno trzeba by było w bazie dopisać kolumnę która by łączyła id podatku z danym atrybutem, dopisać obsługę tego po stronie backoffice w karcie edycji produktu i później po kolei sprawdzać kontrolery co trzeba dopisać aby to ładnie zaskoczyło. Generalnie temat na dłuższą chwile zastanowienia i z pewnością wymagający zrobienie dedykowanego modułu pod to.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

endriu107 ale dałeś mi do myślenia :)

w gruncie rzeczy teraz jak o tym pomyślałem to nie jest to takie straszne. Chyba najłatwiej by było napisać moduł który by dodawał taką opcje. Chociaż jakby zmienić plik odpowiadający za pole "kombinacji" i dać pole do wpisania "stawka VAT" dać do tego warunek, do sprawdzenia czy jakiś produkt o sku xyz już istnieje i wtedy już by się w tym okienku pokazała stawka VAT natomiast jak nie to sobie ręcznie dopisuje i wtedy "wartość Vat" podpiąć pod główną wartość vat produktu. 

 

nie wiem czy dobrze myślę? jak co to mnie poprawcie.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...