Jump to content

[Solved]Λύση για το Capitalize


dal_kos

Recommended Posts

Παιδιά είδα σε ένα θέμα πως υπήρχαν παράπονα για το ότι τα γράμματα γίνονται αυτόματα κεφαλαία.
Αυτό λύνεται αφαιρώντας τη παρακάτω γραμμή από το αρχείο global.css όπου δε θέλουμε να εφαρμόζεται:

text-transform:uppercase;


Ελπίζω να σας φανεί χρήσιμο.
ΥΓ: Ένας πιο εύκολος τρόπος επεξεργασίας της εμφάνισης του θέματος, είναι με το firebug. Ρίχτε του μια ματιά.. Αξίζει ;)

Link to comment
Share on other sites

Οι τίτλοι των blocks είναι στο div.block h4 Όλα αυτά μπορείτε να τα βρείτε πολύ εύκολα με το firebug. Γι αυτό και το πρότεινα.. Εμένα μου έλυσε τα χέρια

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μπορει κάποιος απο τους προλαλησαντες να γραψει εναν αναλυτικο οδηγο ετσι ώστε οι ''αμαθεις'' να μπορεσουν και αυτοι να φωτιστουν ?

Την γνωση πρεπει να την μοιραζομαστε .........

Link to comment
Share on other sites

Armadilo το global.css είναι ένα αρχείο που περιέχει τις εντολές για το πως θα εμφανίζεται το site. Βρίσκεται στο /themes/prestashop/css/global.css Αυτό το αρχείο μπορείς να το ανοίξεις με το σημειωματάριο των windows. Αν ακόμα έχεις πρόβλημα πες μου τι δε καταλαβαίνεις να γίνω πιο αναλυτικός αν μπορώ.
Φιλικά,
Κωστας

Link to comment
Share on other sites

Κωστα Το εχω βρει και το εχω πειραξει ηδη αλλά δεν εχω βρει ακόμη απο που αλλαζει στο κεντρκο κομματι οπου βλεπεις την κατηγορια και τα προιοντα συνοπτικα απο κατω ( εννοω επανω τον τιτλο στο κεντρικο κομματι ) μπες παρακατω για να καταλαβεις τι λεω.

http://www.anakyklosi.com/eshop/product.php?id_product=14

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά θες να μην γίνεται κεφαλαία εκεί που λέει Rotary Recycle bin Organic Materials? Αν αυτό είναι το πρόβλημά σου, άλλαξε στο tag "h2" στο global.css το uppercase.

Link to comment
Share on other sites

Κωστα εαν θες αλλαξε τον τιτλο και προσθεσε [ Solved ] για να μπορουμε να ξερουμε ποια θεματα εχουν λυθει και να μπορουν και αλλοι να να ξερουν.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

theodore, με το που το εγκαταστήσεις, θα εμφανιστεί ένα σκαθαράκι κάτω δεξιά στον firefox. Πατάς πάνω του, και πλέον βλέπεις το κώδικα της σελίδας στην οποία βρίσκεσαι. Πατώντας πάνω στο εικονίδιο με το δείκτη του ποντικιού και το πλαίσιο, που εμφανίζεται πάνω αριστερά, μπορείς πλέον να επιλέξεις οποιοδήποτε στοιχείο της σελίδας που έχεις ανοίξει και να δεις το κώδικά του.
Ελπίζω να σε κάλυψα.
Φιλικά,
Κώστας

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...