Jump to content

Sipariş sonunda müşteriye mail gönderilmiyor

Meto

Recommended Posts

Sitem mail göndermiyor.Yeni üye olduğunda veya alışveriş yapıldığında kayıt edilen mail adresine mail göndermiyor.Kullanıcı kaydını yapıyor fakat alışveriş detayları veya şifre talebinde mail göndermiyor.Yardımcı olur musunuz ?

Merhaba,

başlığı açtığınızdan itibaren aradan iki saat geçmiş, destan okuyorsunuz nerde bu moderatörler diye. Sabırlı olun lütfen, elbette bir moderatör veya kullanıcı çözümünü bilirse size yanıt verir.

Soruna gelince:
Sanırım sizin e-mail templateleri serverinizde seçili dil paketi için mevcut olmayabilir. FTP serverinize bağlanıp /mail/TR içeriğini kontrol ediniz.

Birde e-posta gönderme ayarlarınız hatalı olabilir.
>>>Yönetim Paneli >>>Ayarlar >>>E-Posta gidiniz ve smtp ayarlarınızı kontrol ediniz.
Veya php mailer seçiniz, bu seçenekte özel smtp ayarı gerekmez. PHP mailer seçmek için ilk kutuyu işaretleyiniz ve kayıtlayınız.

Kolay gelsin...

sevgili basar67 ben mesajı dün akşam atmıştım.iftardan sonra.bu yüzden biraz sitem ettim.burda geç gözüktüğünü bilmiyordum.özür dilerim.yönlendirmelerin doğrultusunda çalışacağım.ilgin ve alakan için teşekkürler...Kolay gelsin.

Merhabalar.Ayarlarımı kontrol ettim.

mails/tr ftp de mevcut.

paneldeki ayarlarda resimdeki şekilde.

Ve ayrıca kurulum esnasında Database testi olumlu, mail gönderme testi olumsuz geçti.Hata verdi.farklı mail adresleri girdim fakat olmadı.

Şimdiden teşekkürler.
Yardımlarınızı bekliyorum kolay gelsin....

1836_GGa1f72g3wPHtnhvwdMt_t

Merhabalar.Ayarlarımı kontrol ettim.

mails/tr ftp de mevcut.

paneldeki ayarlarda resimdeki şekilde.

Ve ayrıca kurulum esnasında Database testi olumlu, mail gönderme testi olumsuz geçti.Hata verdi.farklı mail adresleri girdim fakat olmadı.

Şimdiden teşekkürler.
Yardımlarınızı bekliyorum kolay gelsin....

Merhaba,
Birde send as html veya txt deneyiniz. Gerci both her ikisi için geçerli ama siz yinede bir deneyin, başka bir hata şu anda benim gözüme çarpmıyor :-)

Kırmızı yazı ile resimdeki sorunuz için:
Sipariş formundan ileti verildiğinde size bildiri gönderir. Bunu kullanmak için >>>Yönetim Paneli >>>Araçlar >>>Contact (kişiler) mail adresinizi düzenlemeniz gerekiyor.

Kolay gelsin...

Merhaba....

Sevgili basar67.Herşeyi yaptım fakat hala mail gelmiyor...Sizce db de bi sorunmu var.Yeni üye kaydı yapıldığında ve sipariş verdiğimde gönderiyordu.İlk kurduğumda.Ama şimdiki kuruşumda hiçbir şekilde gönderim yapmıyor.

Farklı bi çözüm yolu yok mudur ?

Tşk.Kolay Gelsin...

Merhaba,

belki sorun senin sunucunda olabilir (tabiki sadece bir tahmin) serverin PHP Mail destekliyormu diye bir sor.
Aklıma başka bir hata şu an gelmiyor, normal şartlarda yazdıklarımı uyguladıysanız çalışması gerekir.

Belki başka birisi aynı sorun ile karşılaşıp cözmüş olabilir, ve size yardımcı olabilir. Kusura bakmayın benden şimdilik pes ;-)

Kolay gelsin...

bende de ayni sorun var, dostum,
henuz cozmus degilim, baser kardesimizin dediklerini bende yaptim hatta smtp ayarlarini bile yaptim ama sonuc yine negatif oldu.
acaba serveri yeniden kursam duzelir mi ?? lutfen konuyu cozmus olan arkadaslar cevap yazsin.

son care olarak MySQLFront ile database ye girecegim. duzeltebilirsem buradan paylasirim.

yok sorun sunucuda degil, ayni sunucu, ayni domainde mkp ve smf kurulu ikiside mail gonderiyor.
siteyi yeniden kurdum. portal ve smf yi kaldirdim tek basina yukleme yaptim. simdi istedigim gibi calisiyor.
mail sorununa gelince, hotmail ve msn ye mail gondermiyor. diger adreslere mail gonderiyor.
yeni kurulum ile farkettigim bir nokta da, site de bazi scriptler eksik ise sorun kesinlikle tamadan. uygun versiyonu kurmayi deneyin. duzelecektir.

siteyi kurarken db testim olumlu gecti. deneme maili olarak ***@msn.com ve ***@hotmail.com denedim. gonderildi demesine ragmen posta kutuma gelmedi. smtp serverimi ***@simyam.com yada ***@gmail.com yazdigimda posta kutuma bilgilendirme maili geldi. smtp server ayarlari yapsamda yapmasamda bu sonuc degismedi.
ben hotmail ve msn@com a da gondermesini istiyorum.. bilen arkadaslarin destegini bekliyorum.

Merhaba,

sorun birde mail modülünde olabilir. Bunun türkçe çevirisi olmadığından belki dikkatinizi çekmemiştir.

Eklemiş olduğum resimlerdeki uygulamayı takip ediniz.

Modüllere gitmek için:
>>>Yönetim Paneli >>>Modüller

Kolay gelsin...

1982_88G6rs4HPduDgNesa1nC_t

1983_AhkuBbDHsIrGDaspEz5K_t

arkadasim, kafayi yiyecegimmm dediklerini aynen resimdekiler gibi kontrol ettim. aynen soyledigin gibi ayarlar, tekrar tekrar kaydettim. ........... tekrardan kontrol ettim, php de mail hic birisine gondermiyor, smtp ayarlarini yapinca, gmaile gonderiyor, fakat msn yada hotmaile gondermiyor...

belki smtp ayarlarini yanlis yapiyorumdur diye usenmedim, ceptelefonuna bile smtp ayari yaptim ayni ayarlarla cep telefonu bile mail gonderip aliyor.. prestashop neden almiyor .. bunu anlayamadim. .. lutfen yardim.. siteyi tekrar kurmak istemiyorum artik.. 3 defa kurdum...

• 4 weeks later...

VALLA ARKADAŞLAR HİÇ BİR ŞEY YAPMADIM AMA BENDE TIKIR TIKIR MSAJLAR GELİYOR TEK SORUN İNGİLİZCE GELİYOR. TÜRKÇE SEÇİLİ OLDUĞU HALDE (KISMEN).

================================
bende ayarlar mail kısmında
Send e-mail to:
When customers send message from order page
bu alan boş .

ana sayfadan sipariş veren kişi satıcıya maıl yazmak istediğinde gidecek kişi alanı boş bazı itemlarda boş.
nereden doldurabiliriz. ?
Başlık -- Choose -- kısmında seçim yapılamıyor. choose alanı boş. bir ingilizce olmayan alanlar var. forumdan bir tane dil dosyası indirdim attım ilk ana sayfaya yönlendiriyor. gzipli dosyada bu arada bir sorun var galiba. müsait zamanımda incelemeyece çalışacağım .

İletişimSiparişiniz veya ürünlerimiz hakkında sorular için.

Mesaj yolla
Başlık -- Choose --

Select a subject
E-posta adresi

DÜZENLEME FORUMU OKUDUM SONRAKİ MESAJDA VARMIŞ.. TEŞEKKÜRLER. Back Office >> Araçlar >> Kişiler TAN KİŞİLER GİRİLMESİ LAZIMMIŞ...

• 3 weeks later...

Selam,

Siteyi yeni tamamladığım için bazı testler yapıyorum ancak bir sorun çıktı; müşteri siparişini tamamladığında bu bilgiler size mail olrak gönderildi demesine rağmen mail olarak bir bilgi gönderilmiyor. Bilgisi olan olan arkadaşlar yardım rica ediyorum

smtp ayarları otomatik yapıyor. diğer maillerde sorun yok yeni üyeolunduğunda admin mail adresine bu bilgiler geliyor

Merhaba,

mails/tr/ klasörü icinde order_conf.html veya order_conf.txt dosyalarin olup olmadigini bir kontrol et. Ben az önce deneme yaptim. Siparis oldugunda, hem müsteriye ve magaza sahibine bildiri gönderiyor.

Kolay gelsin...

Merhaba,
faydali olabildiysem ne mutlu bana. Fakat tek basina olmuyor. Türkce Toplulugun destegi cok kisitli. Bol soru soruluyor,
fakat kolay beri yanit vermeye calisan cok az. En azindan birisi bir soruya yanit aldiginda, tekrar o konu üzeri bir soru oldunca, buna dahil yanit vermeye üsenenler var.

Hep beraber PrestaShopun ucundan tutarsak, inaniyorumki ilerki tarihlerde türkce bölümü gelismis bir kapaziteye ulasacaktir.

Modül yazilimi, tema yapimi ve eklentiler konusunda türk yazilimcilarinda katkilarinin olmasini dilerim.

Neyse konuyu saptirmiyalim, yoksa bende kurallari ezmis olurum. :-) Ama bu konuda bence birde laga luga diye, presta hakkinda temeni yorum diye bir konu acmak lazim.

Kolay gelsin...

her sorunun tekrar sorulmasını önlemek belki sıkça sorulan sorular bölümü oluşturmaktır. ancak bunca yıllık deneyimlerim şunu gösteriyor ki bende dahil pek çok kişi bunları okumaya ancak yanıt bulamadığında başlar:)

Ben hala bu mail sorununu çözemedim aynı directorye kendim php mail() fonksiyonu ile yazdığım mailler sorunsuz geliyor ancak PSnin mailleri gelmiyor. Host olarak Hostgator kullanıyorum bu host ile ilgili bu sorunu yaşayan başka birini biliyor musun ?

Merhaba,

bir ara bu konuda bu tür sorun vardi, fakat onun smtp ayarlarindan kaynaklasmisti.
Simdilik burda bu konuyu bir nokta vuralim, cünkü bir fikrim yok. Diger maileri atiyor deyince biraz kafam karisti?
Sonunca hepsi ayni yöntem üzeri gönderiliyor.

Merhaba,

Bu konuyu incelersen ayni senin soruna benziyor :-) >>>TIKLA<<<
Fakat sorun cözülmüs degil. Bazilarinda bu sorun yok, bazilarin ise takir takir calisiyor. Bence bu sorun sunucudan kaynaklasiyor, fakat emin degilim. Iyice bir incelemek gerekir.

Cözüm bulamazsan bana bildir, prestashop yönetimine BUG olarak bildireyim.

Bu konuyu diger konu altina tasidim...

Kolay gelsin...

Sorunu çözdüm !

Tamamen hosttan kaynaklı bir sorun, belki mantıklıca bir şekilde güvenlik nedeniyle from: mail adresi farklı olan mailleri göndrmiyorlar.

Olay kısaca şöyle ben marketin mail adresi olarak (ilk kurulumda verilen) [email protected] gibi bir adres vermiştim. ancak PS müşteriye mail atarken from: kısmına bu [email protected] adresini koyunca benim host "ulan sen fraud email gönderiyorsun" diyip o mailleri ignore ediyor. sonuç olarak marketin email adresini hostunuzda kayıtlı bir domain emaili ile değiştirin sorununuz çözülecektir.

Tesekürler kardes,

bu sekilde bu sorunda cözülmüs oldu.
Bende tahminimde hosta dogru gidiyordu, ama emin olmadigimdan yanlis yola saptirmak istemedim. Sonuncta sende bunu deneyip cözmüs oldun.

Ilerki zamanlara daha fazla katkilarini bekleriz :-)

Kolay gelsin...