Jump to content

Ödeme Sayfasında Tl Gösterme

esen.baytekin

Recommended Posts

Merhaba Arkadaşlar,

Ürünlerimin %80'i Euro, %20'lik bir kısmı da Dolar olarak satışta olacak. Bu nedenle EticSoft MultiCurrency modülünü kullanıyorum. Ürünün bana gelişi ne ise o birim üzerinden girişini yapıyorum. Çoğunluk ürün Euro olduğu ve diğer sitelerde Euro satıldığı için kıyaslama kolay olsun diye default mağaza para birimimi Euro olarak kullanıyorum. 

Sorunum şu. 

Ürünler Döviz olarak girilmiş durumda. Sepete attıktan sonra ödeme sekmesine geçiş yapıldığında burdaki tutarın TL olarak görünmesini istiyorum. Böyle bir imkan sunan modül yada bunu değiştirebileceğim bir alan var mı? Sizce ne yapabilirim?

Teşekkürler.

Ekteki modülü kullana bilirsiniz

ekran görüntüsü

nny0Ss3eyZ2btLGQaOwFbPAPBNLEQA.png

--------------------------

ayrıca son adımda satış kuruna döndürmek yerine ürünün dolar euro ve tl karşılığını ürün sayfasında göstermeniz daha sağlıklı olur, aksi takdirde sürekli sepet terk sorunu yaşayabilirsiniz, bu konuda destek isterseniz ayrı bir konu açarak destek isteyiniz.

forcecurrency.zip

Merhaba Şahin Bey,

Bu modülü denediğimde sadece sepet değil tüm ürün sayfalarında bulunan fiyatları TL olarak gösterdi. Ben sadece ödeme adımında bu çevrim işlemini istiyordum. 

Bu arada sizin dediğiniz tüm kurların ödeme sayfasında gösterimi daha mantıklı bir seçenek sanırım. 

Peki bilmediğimden sormak istiyorum. Ben ödeme sayfasında TL yapmazsam kredi kartı ile alım yapan birinin kartından dovizle mi çekim yapmak ister yoksa o anki TL karşılığını mı çeker?

Merhaba Şahin Bey,

Bu modülü denediğimde sadece sepet değil tüm ürün sayfalarında bulunan fiyatları TL olarak gösterdi. Ben sadece ödeme adımında bu çevrim işlemini istiyordum. 

Bu arada sizin dediğiniz tüm kurların ödeme sayfasında gösterimi daha mantıklı bir seçenek sanırım. 

Peki bilmediğimden sormak istiyorum. Ben ödeme sayfasında TL yapmazsam kredi kartı ile alım yapan birinin kartından dovizle mi çekim yapmak ister yoksa o anki TL karşılığını mı çeker?

Merhaba

Bizim sanal pos modüllerinden kullanıyorsanız ödeme sayfasında kur çevirimini otomatik olarak yapıyor. 

Bizim modüllerde dövizle çekim de yapabilirsiniz. Ama bankalar sanal pos ile gelen dövizleri piyasa koşullarında bozmuyor. Ayrıca hepsi döviz kabul etmiyor. 

Merhaba Şahin Bey,

Paylaştığım modülde hangi kuru seçerseniz müşteri o kur ile ödeme yapar, ayrıca müşteri kur seçeneği bölümünden kendi ödeyeceği kuru seçerek ödeme yapabilir, 

Tekrar merhaba,

Mahmut Bey'in dediği gibi kullandığım EticSoft modülüyle doğrudan ilgili bir konu olmasada teknik ekibe ilettim konuyu. Sağ olsunlar hemen ilgilendiler ve düzenlemeleri yaptılar. Cevap veren, yol gösteren herkese teşekkür ederim.

Merhaba

Rica ederiz. Başka konularda da sorularınız olursa çekinmeden ulaşabilirsiniz. 

Yapılan düzenlemeyi burada paylaşmıyorum çünkü sadece sipariş sayfalarına özel yaptık. Yukarıda paylaşılan modül genel bir çözüm olarak kalsın.