Jump to content

Özelleştirelebilir Ürün Için Sepet Düzenleme Hatası

Recommended Posts

Hatayı tam olarak anlamak için lütfen videoyu izleyiniz.

https://youtu.be/kygs8LaS6U8

Müşterinin sepete ekleyip sipariş verdiği ürünlerin yönetim panelinde fiyat ve adet bilgisini değiştirmem gerekiyor, ürünler customizable olduğundan müşteri logoyu ekleyerek sipariş veriyor. Logo eklenerek sipariş verildiğinde düzenleme sırasında fiyat girip kaydet dediğimde; düzenlediğim ürün bir alttaki ürünün birebir aynısı oluyor ve fiyat değişmiyor. Yaptığım denemeler prestashop un kendi sunucularında ve temasız halindedir. Konu hakkında bilgi yada tecrübesi olanları bilgi paylaşımına davet ediyorum. Gerekirse ücretli yardım da olabilir. 

Safa kardeşim cevap için çok sağol ancak uzun süredir prestashop kullanıyorum ancak senin kadar teknik bilgim olmadığından ne demek istediğini anlayamadım. yapacağımı daha açıklayıcı yazarsan memnun olurum.

videoda gördüğüm kadarıyla prestashop'u prestashop kendi sundduğu cloud üzerinde deniyorsun.

bu şekilde sorunun bir hosting problemi olması çok düşük bir ihtimal. dolayısıyla yazılımsal bir hata olduğunu düşünüyorum , yani prestashop içinde bir bug.

http://forge.prestas.../Dashboard.jspa

bu alanda prestashop içerisindeki , yazılımsal hata olduğunu düşündümüz şeyleri yazıyoruz ve prestashop geliştiricileri bütün yazıları okuyup eğer bir bug ise bir sonraki versiyonda bu hatayı çözüyorlar.

bir iki hafta içinde prestashop v.1.7 yayınlanacak , eğer yazılımsal bir bug ise 1.7 de bu hata düzeltilir.

yarın senin yaptığın işlemi birde kendi sunucumda deneyeceğim ben, aynı hata ile karşılaşırsam, buaya yazarım sonucu.

iyi geceler..

Merhaba Ömer Bey

Performans ayarlarından cache durumunu kapalı hale getirip denediniz mi ? Ayrıca php hızlandırıcılar bu tür hatalara sebep olabiliyor. 

Muhasebe yazılımlarına entegrasyonlar konusunda profesyonel ve kurumsal bir kimlik ile çalışmak isterseniz bana profilimdeki bilgilerden ulaşabilirsiniz. 

Verdiğin linke durumu anlatan bir ticket gönderdim. Ayrıca cari program ile entegrasyonunuz sadece netsis ve mikro için mi mevcuttur. Örneğin vtiger ile entegrasyon yapabilirmisiniz. Bana cari entegrasyonu ile ilgili fiyat gönderirmisin.

bu kesinlikle bir bug , 2 farklı sunucumda deneme yaptım sonuç aynı , yazdığın bug linki paylaşırsan bende takip edebilirim.

v. 1.7 de bunun düzelmesi için elimden geleni yaparım.

e-mail adresini spama maruz kalmaman için siliyorum. e-mail gönderdim.

Edited by safa (see edit history)

Merhaba Ömer Bey

Performans ayarlarından cache durumunu kapalı hale getirip denediniz mi ? Ayrıca php hızlandırıcılar bu tür hatalara sebep olabiliyor. 

Muhasebe yazılımlarına entegrasyonlar konusunda profesyonel ve kurumsal bir kimlik ile çalışmak isterseniz bana profilimdeki bilgilerden ulaşabilirsiniz. 

Evet sölediğinizi denedim fakat sonuç yok.

Merhaba

Benzer bir işlemi bire bir denedim sorun görünmüyor. Bunun bir bug olması olası görünmüyor.

Kurulu modüllerin listesine bakmak gerekiyor. Şu meşhur sipariş editleme modülünü kurmuş olabilir misiniz ? 

Son olarak performanstan override'ı kapatıp deneyebilir misiniz ?

yine sorun çözülmezse haberdar edin biz bakalım.

kolay gelsin.

Merhaba

Benzer bir işlemi bire bir denedim sorun görünmüyor. Bunun bir bug olması olası görünmüyor.

Kurulu modüllerin listesine bakmak gerekiyor. Şu meşhur sipariş editleme modülünü kurmuş olabilir misiniz ? 

Son olarak performanstan override'ı kapatıp deneyebilir misiniz ?

yine sorun çözülmezse haberdar edin biz bakalım.

kolay gelsin.

Merhaba,

Ben de prestashop un kendi sunucularında denedim ama yine aynı hatayı aldım. Bahsettiğiniz modülü kullanmıyorum. Sizin firmanızda da bir host hesabım var, orada da denemiştim daha önce sonuç aynıydı. İsterseniz bilgileri ileteyim sizde bakın...

Merhaba

Aldım inceledim. 

Sayfayı yenilerseniz düzeliyor. Hatanın kaynağını da buldum bir fix yapıp buradan açtığınız rapordan bildireceğim. 

Ama bu bir bug sayılır mı halen karar veremedim. Çünkü resimleri hatalı kaydetmiyor sadece hatalı gösteriyor. Sayfayı yeniden yüklediğinizde doğru göstertiyor. 

Edited by MahmutGulerce (see edit history)