Jump to content

Status Zamówienia + Nowy Szablon Wiadomości E-Mail


AlwinKolano

Recommended Posts

Postanowiłem zrobić nowy status zamówienia i szablon wiadomości który ma się wysyłać do klienta. Szablon wgrałem do katalogu mails\pl w podglądzie wygląda wszystko ok.

Ale próba zmiany statusu kończy się komunikatem "Wystąpił błąd podczas zmiany statusu lub brak możliwości wysłania wiadomości email do klienta."

W tłumaczeniach Nie znaleziono Tematu dla order_reminder, lub temat zstał wygenerowany w bazie danych.

 

 

Co gdzie trzeba dodać aby ten szablon zaczął funkcjonować ?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mam jeszcze pytanie czy są jakieś wspólne tagi które można używać w szablonie np. stworzyłem maila, który praktycznie jest odwzorowaniem szablonu order_conf.html ale mogę tylko skorzystać z tagu {order_name} i {total_paid} inne takie jak: {date},{payment},{carrier} nie działają.

 

Co można zrobić aby także działały ?

 

No i jak można przypisać do wiadomości temat (Obecnie jako temat wpisywana jest nazwa statusu), w tłumaczeniach w dalszym ciągu jest:

Nie znaleziono Tematu dla order_reminder, lub temat zstał wygenerowany w bazie danych.

Edited by AlwinKolano (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Witam,

Czy udało Ci się rozwiązać ten problem ? Ja mam podobny. U mnie występuje to w multistore. Tzn w Sklepie1 wiadomość jest wysyłana. W sklepie2 występuje błąd. Oba sklepy korzystają z tej samej skóry. 

 

Ponieważ u mnie nowo dodany szablon maila znajdował się w katalogu presta_folder/themes/my_theme/mails/pl/

Rozwiązaniem problemu było skopiowanie go z tego miejsca do presta_folder/mails/pl

 

Edited by nikos83 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...